Бързи и вкусни палачинки с дупки, като катми!

  • 15 149
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 926
За мен е непосилна направата на палачинки в нетефлонов тиган  Embarassed

# 16
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
По принцип и аз предимно него ползвам, именно поради факта, че не залепват нещата. Обаче тези палачинки специално майка ми ми е казвала, че не залепват, заради олиото, което се прибавя накрая. Някой път са се "опитвали" да ми залепнат, обаче в такъв случай прибавям още малко олио към сместа и няма проблем.

# 17
  • Мнения: 2 018
Ползвам и двата вида тиган: и обикновен и тефлонов.
Разликата в палачинките е в количеството олио. Поне аз стигнах до този извод. Когато ги притовям с повече мазнина /на обикновения тиган/ стават чудни. А, на тефлоновия, всички знаем, че се капват капки и палачинката, като че ли не се пържи, а запича.
Опитайте с повече мазнина на тефлоновия - почти същите са като в обикновен тиган.

Карамел - на обикновен тиган, след като си сложиш мазнината и я загрееш, изсипи от палачинковата смес. Нека не е много силен котлона ти, но да не е и слаб. Първоначално тя залепва. Поизчакваш докато дойде момента в който, като побутнеш с шпатулката и крайчето се отлепи. При мен - поне 3-4 минути. Палачинката се отлепя в момента в който е готова отдолу. Ако видя, че крайчето се е отлепило, разтръсквам тигана напред назад и се отлепва цялата. Обръщаш я обратно и по същия начин.
Опитай не е трудно.

# 18
  • Мнения: 3 804
направих ги-супер са chef,мерси

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 23:21 от dtti

# 19
  • Мнения: 2 926
Благодаря за съвета Бо_   Laughing
Направо си ме е страх да опитам  Embarassed

# 20
  • Мнения: 229
Моята майка понякога и без яйца ги е правила ,и на обикновен тиган ги пържи и пак са много по вкусни от моите.

# 21
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Не знам при вас как е, но майка ми и една филия да ми направи, винаги ще е по-вкусна, отколкото ако аз си я направя Laughing

# 22
  • Мнения: 22 867
Ох, колко сте прави момичета, манджите на баба и мама са си най-вкусни! Embarassed А рецептата на тези палачинки съм си я копнала, непременно ще ги пробвам. Приличат на катми, а пък аз страшно ги харесвам. Благодаря за рецептата!  bouquet

# 23
  • Мнения: 4 496
Не знам при вас как е, но майка ми и една филия да ми направи, винаги ще е по-вкусна, отколкото ако аз си я направя Laughing

Дали след години и моята дъщеря ще говори за мен така? JoyДано!

# 24
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
деске ти не правиш ли атаиеф? в мароко са багрир! те са с мая и стават много и наистина са много дуп4ести! може да са пълнят с каквото искате, но се правят малки за да се залепят после и да се напълнят с сладък или солен пълнеж!ако са сладки накрая се топят в ядки!

Последна редакция: нд, 09 ное 2008, 19:17 от marsy

# 25
  • София
  • Мнения: 3 271
Направих ги, станаха много хубави Peace

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Звучат интересно, ще ги направя!  Peace

# 27
  • Мнения: 6 461
Много са вкусни ,майка ми я има тази рецепта и ни е правила много пъти.
Тя приготвя палачинките на сач.
Общо взето разликата между тези палачинки и катмите е в това ,че при катмите няма мляко.
 Hug

# 28
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Да. А катмите не се ли правят с мая? Или бъркам нещо?

# 29
  • Мнения: 3 641
Рина, много отдавна си търся таква рецептаа. Благодаря.   bouquetДенс правих палачинки и за съжаление чак сега  я видях Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт