Към какъв спорт насочвате децата си...?

  • 5 856
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
В градината миналата година ходи на ски, тази пак ще е. Надявам се и двете заедно да отидем - аз карам ски от 6 годишна - страхотен спорт. Важното е да се внимава, защото лесно се получават травми /включително тежки/.

Сега имат балет /за момичетата/ и карате /за момчетата/. Моето диване обаче пожела карате и сега тренира това по веднъж седмично.

Възнамерявам да се организирам и да я запиша и на плуване. На 4 г. и 6 м. е.
 

# 16
  • Мнения: 1 364
Алекс ходи на спортни танци. Водя я след градина.

# 17
  • Мнения: 8 999
Синът ми е много спортна натура - атлетичен /макар и дребен/, пъргав, гъвкав .... ама не иска да тренира нищо все още / в първи клас е/. Ще чакам да си избере нещо и тогава.
Дъщеря ми от втора група в детската ходи на балет в съседното читалище. Удобно ми е като място и затова съм склонна да я подкрепям в това й увлечение, въпреки че няма никакви данни за балерина. И изобщо не смятам, че спортуването по разни клубове е чак толкова полезно. Предпочитам всеки ден да водя децата си в градината, където тичат като обезумели и играят различни игри според сезона. Мисля, че е по-добре на въздух, отколкото в прашна спортна зала.
И изобщо няма да тъжа, ако не станат велики спортисти.

# 18
  • Мнения: 4 053
ходи на плуване от 4 годишен и е доволен,
а, зимата ходи и на ски с удоволствие

# 19
  • София
  • Мнения: 12 554
Синът ми все още е малък, но сме решили като стане на 3 години да го запишем на плуване. Обича много водата и предполагам, че с удоволствие ще плува.

# 20
  • Мнения: 5 393
В градината сме го записали на футбол, за зимата- ски.

# 21
  • Мнения: 651
Не насочвам...Вече сами ми съобщават на какво са се записали  Rolling Eyes
Като по-малки държах да опитат от повечето занимания да не вземе някой талант да ни се изплъзне.
Плуването сме го заплюли за летен спорт  Confused но не мога да им се сърда - аз самата съм много зиморничава.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И изобщо не смятам, че спортуването по разни клубове е чак толкова полезно. Предпочитам всеки ден да водя децата си в градината, където тичат като обезумели и играят различни игри според сезона. Мисля, че е по-добре на въздух, отколкото в прашна спортна зала.

Peace И аз така мисля, но все пак е добре детето да спортува нещо.

# 23
  • Мнения: 4 292
Тренира карате в градината, мисля да го запиша и на плуване. А по-нататък, каквото си избере сам.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 530
Насочвам го към спортове, които практикуваме ние с баща му. Ходи на ски, защото и ние карме, освен това е на чист въздух и да чукам на дърво не боледува. Освен това тренира айкио, заради философията на спорта, учи се да е дисциплиниран, както и да се защитава. И на плуване в ДГ ходи, един мъж  трябва да може да плува, освен това плуването развива тялото. Лятото ходи на планинарско училище, а всяка събота и неделя сме заедно на преходи до някой връх.
Мисля, че децата трябва да спортуват, задължително. Тогава няма да ревем, че българските деца са настигнали американските   по затлъстяване.
А както изброих има много спортове, които не се ограничават в прашна зала.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони засега ходи само на модерни танци в ДГ. Иска да я запишем на балет, а аз - на стандартни танци. Още не сме намерили подходящо място с удобни за нас часове...

# 26
  • Мнения: 2 132
Минахме през худ.гимнастика,плуване,карате и спортни танци.Сама се спря на танците, за което мн. се радвам.Но сериозният избор(според мен) е към 6-тата година.Тогава и движенията вече са осъзнати при децата.Но без побутване от наша страна не става Laughing

# 27
  • Мнения: 13 512
За моите деца реших, че е задължително да се научат да плуват добре, да карат ски и да играят тенис.  Големите вече  могат, з малката засега е само на плуване. Лятото ходи на тенис, а от следващата зима ще се захвана и със ските. Това са спортове, които цял живот могат да си практикуват за поддържане на форма, за удоволствие така да се каже.

# 28
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Възнамерявам да го запиша на плуване. А и той самият иска, защото много обича водата.
Ходи в градината на танци, за един мъж е важно да не е дърво; танците дават самочувствие, свобода, увереност. Танцьор велик не смятам да става, ако той няма тази амбиция, де.

# 29
  • Мнения: 2 232
Два пъти в седмицата на плуване, на 4г. и 10м. е.Иска и да бъде нинджа, та ще тябва да търся някакъв нинджески спорт наоколо , ако изобщо има в близост...
В ДГ нямат спорт за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт