трябва ли да кажа на всички че сам бременна

  • 14 230
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз казах много скоро като разбрах на родители си , а те после на който са преценили

# 61
  • Мнения: 552
Казваш на когото и когато ти си прецениш PeaceНе съм чувала такова суеверие,а и не робувам на такива неща!

# 62
  • Мнения: 698
Е, не е нужно да го казваш по телевизията... Wink

# 63
  • Мнения: 1 062
 ooooh! Глупости на търкалета. Не е нужно да казваш на всички, а само на който ти искаш и когато искаш.

# 64
  • Мнения: 961
Аз съм на принципа, че човек трябва да казва само толкова, колкото е готов да каже! Да каже на този, на когото иска да каже! И да каже това, което иска да каже! Другото са си бабини деветини!

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 560
Ами до колкото зная аз едно време така са казва ли на младите булки за да не крият ,че са бременни /това е било много деликатна тема и жените не са казвали докато не им проличало ./ А е трябвало да казват за да може бъдещата майка да бъде щадена от кърската работа и въобще за всичко . newsm53

# 66
  • Враца
  • Мнения: 2 312
аз в началото  не казвах заради някои неразположения и проблеми които имах- така да се каже, не знаех дали ще остане в мен бебето. но сега, когато, слава богу, нещата се нормализираха, съм щастлива че мога да кажа хубавата новина на всички.
пък и повечето хора започват да се държат много по-внимателно с теб като разберат че си бременна, така че това си е мощно средство за манипулиране и по-спокойно ежедневие  Joy Joy hahaha hahaha

# 67
  • Мнения: 3 929
Аз за първи път чувам, че трябва да се разгласи новината. В повечето случаи на мен ми казваха, че не трябва да се разгласява, докато не мине 3-я месец. Суеверия колкото щеш.
Няма да ти давам съвети. Аз казах на най-близките си хора - на майка ми и свекърите и на някои много близки колежки. Така прецених, че мога на този етап да споделя с тези хора. После, като започна да ми личи, разбраха всички останали. Wink

# 68
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Поредната глупост. Shocked
Интересно ми е кой ги измисля тези неща..... Whistling

# 69
  • Мнения: 4 434
на който искаш си казваш Peace

# 70
  • Мнения: 2 334
Казваш на който си искаш и когато си искаш Wink

# 71
  • Мнения: 1 372
Казвай и се хвали на когото и когато си искаш! Цял свят като няма такова поверие, да не би децата им да проговарят по-късно?!?!?

# 72
  • Мнения: 16

Аз лично разбрах, че съм бременна чак в осма седмица и споделихме само на родителите. Реших да изчакам преди да кажа на приятели и колеги, не от суеверие, ами защото лекарят ми каза, че плацентата е много ниско. За щастие всичко мина нормално и детенцето ми е почти на година. Никога не съм се връзвала на суеверията, които научих по време на бременноста, защото могат да те подлудят до параноя.
P.S. Между другото необяснимо за мен как, някои от колежките ми от работа започнаха да ми вдигат вежди многозначително с репликата "ти май криеш нещо?" няколко дни преди да отида на лекар за да потвърди бременността! Как става тоя номер...? newsm78

# 73
  • София
  • Мнения: 521
Ох, поредната дивотия  ooooh! Проговаряло трудно  #Crazy...............

# 74
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Човек сам решава дали да кажи или не. Аз лично бях толкова превъзбудена, че час след като видях положителния тест, вече бях разгласила новината. Други жени пък от суеверие не казват до края на третия месец.
Ти сама трябва да прецениш дали искаш да споделиш тази радост със света на мига, или да поизчакаш малко. Но, каквото и да направиш, няма нито да навредиш, нито да улесниш живота на детето си.

Общи условия

Активация на акаунт