Харесвате ли тези имена?

  • 4 048
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
От изброените ми харесват само Рада, Неда, Вела.

# 16
  • Мнения: 315
Всичките имена са много хубави.  Peace

# 17
  • Мнения: 399
Как възприемате имена от типа на Рада, Неда, Петра, Дона, Дина, Нена, Мона, Вела? 
Харесват ми!  Grinning С изключение на Петра,Дина и Вела!  Rolling Eyes
Бих добавила Нона - има Йовкова героиня с това име и много ми харесва! Peace

# 18
  • Мнения: 1 277
От тези харесвам Неда и Рада. Други  подобни са Цвета, Леда, Лада (това е името на славянска богиня на любовта).

# 19
  • Мнения: 6 993
Как възприемате имена от типа на Рада, Неда, Петра, Дона, Дина, Нена, Мона, Вела? 
По принцип харесвам кратки имена. От тези харесвам Рада, Неда, Дона, Мона, Вела. Нона, Нина също, ама Нена не ми звучи newsm78. Както и Дена, Дана по-бих приела от Дина.

# 20
  • Мнения: 544
Повечето ми харесват. Традиционни български имена, а не "вносни".

# 21
  • Мнения: 517
Рада, Неда, Дина и Нена ми харесват. Мона, Петра и Нена имат по интернационално 3вучене. Вела не ми харесва особено, по добре Владислава, Владена, Велислава...

# 22
Харесват ми Вела, Дона.
И Влада, Краса - подобни са. 
Цвета, Севда, Снежа, Света, Яна...


 

# 23
  • UK
  • Мнения: 3 959
Харесвам Нена, и преди съм го казвала, но не виждам на какъв принцип си го сложила при другите - няма нищо общо с Рада и Неда (които също са хубави), освен че е с четири букви.

# 24
  • Мнения: 991
Харесвам Нена, и преди съм го казвала, но не виждам на какъв принцип си го сложила при другите - няма нищо общо с Рада и Неда (които също са хубави), освен че е с четири букви.
Защото според мен са еднотипни - простички, едновремешни имена, които според мен са хубави, но днес рядко се използват. Нена е женският еквивалент на Нено. Елин Пелин има разказ "Невеста Нена" (доста неприятен разказ).

# 25
  • UK
  • Мнения: 3 959
Мда, знам го, но въпреки това името не ми се връзва с другите. Може би защото първия път, когато го чух, въпросната Нена беше някаква испанка, и свързвам името с нея, а не с невестата. Не е от разпространените по това време имена като Рада и Пена.

Все се сещам за една реплика на майка ми по повод тези имена, седи си един ден и разсъждава "Много са обичали едно време да развалят хубавите имена... Рада на Радка. Ана на Анка, Пена на Пенка... Ъъ, то и Пена е гадно..." Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 545
Не ми харесват, седят ми незавършени и леко измислени....


 И аз така мисля!

# 27
  • София
  • Мнения: 843
Петра Peace  много слдко име. Друг е въпроса дали се съчетава с фамилията и бащиното.

# 28
  • Мнения: 4 451
Рада е сред любимите ми имена.

# 29
  • Мнения: 530
Харесват ми повече от някои англоезични изгъзици  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт