ПЛЕВЕН - 70

  • 29 265
  • 309
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 87
Аз пък до скоро все си поръчвах от един габровски билкар "Бял крем Рачев" , който ми бе цяр и за пъпки(всякакви - подсечено, алергии и ухапано), и за изгорено, и за порязано, и за гнойни рани...с една дума чудо за всичко. Не зная тайната съставка на крема щото е семейната им тайна  Laughing , но ако някоя майка се интересува ще и дам телефон за връзка с билкаря. Отгоре на всичко е евтин и икономичен.  Peace
Сега, да си дойда аз на проблема. Моята 10 годишна щерка има яка дупка в един уж пломбиран зъб(в гадните работи винаги е приличала на баща си  Laughing) и ми се оплаква от болки. Все още са от сорта - топло, студено, сладко...обаче си я познавам и за да не изреве някоя нощ си търся зъболекар. Дайте ми съвет, за някой читав такъв в същото време да не е и кожодер. Praynig
На мама Пламси специално наплювам принцесата и и` стискам палци да има една кротка и поспалива буба и се надявам малко като се осефери да има време за някой друг въпрос от моя страна, преди да ме резнат за същото...

# 286
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Тридерм-а е кортикостероид+АБ и не е особено полезен да се ползва често, и на големи площи особено при деца.
За суха кожа и пъпчици е много хубава серията на А-derma Exomega с някакъв вид овес, която е за атопична кожа. Има гел за къпане, крем и мляко. Аз ползвам за Михаела гела и млякото откакто беше на 2-3 месеца.

# 287
  • София
  • Мнения: 9 879
Да кажа и аз за Тридерма.Изписвала ми го е дерматоложка за Мими.Изрично ми каза да не я мажа просто ей така,като с кремче,а само след лекарско предписание.Мира,защо не заведеш малката на лекар?

# 288
  • Мнения: 2 556
Аз самата изпробвах поне 6 зъболекаря в Плевен, сега ходя при д-р Марина Карадачева, кабинета й е до оня център на Цв. Спасов - май Елит се казва, където е и фотото Кодак и където се плащат сметките на Евроком. Та до този център има един вход, там й е кабинета, по стълбите на 1 етаж.

Кортикостероидите наистина се ползват в много малки количества при децата, но има случаи, в които без тях просто не може...

# 289
  • Мнения: 2 111
Слагахме пентаксим и трите пъти.Странични реакции не е имало.Но и аз си мисля като Нади,че няма смисъл само веднъж да се слага дозата за менингит.
petias76  и аз имам кремчето,което е препоръчала Мирама,използва се за всякакви сухи участъци,зачервявания,обриви по лицето и тялото.Особено ни помогна за обривите около устата,които се получават от слюнката.Казва се Стелатрия на Мустела.
Мирама,пробвай с вита-мерфен-само това ни помага когато се наложи.
А кремчето тридерм,което така се препоръчва за всичко-да,лекува  защото съдържа кортикостероид,но колкото по-рядко се ползва,по-добре.На бебе никога не бих го използвала,може да прочетете какви вреди нанасят кортикостероидите на децата,една от тях е изоставане в растежа при честа употреба.
Както е писала и desi_tanova има и противогъбична съставка в него и ако няма гъбички няма смисъл да се ползва.

# 290
  • Мнения: 1 953
Голяма полемика за този Тридерм  Grinning
На мен педиатър ми беше казал да мажа Митко когато беше едномесечно бебе.
Мазах го, за отрицателно време всичко изчезна.
Ползвала съм го 3-4 пъти не повече. Идеален си е, има си антибиотична, кортикостероидна и противогъбична съставка  Grinning
може да прочетете какви вреди нанасят кортикостероидите на децата,една от тях е изоставане в растежа при честа употреба.
Тук става дума ако се приемат кортикостероиди през устата и то дълго време. От един крем нищо няма да им стане, особено от няколко мазания.

# 291
  • Мнения: 22 473
Мерси много момичета на всички за съветите за кремчетата. Бяхме я оставили за 2часа на баба и, че имахме работа, акала е, преобула я е и и е мазала дупето, но като се наспи ще я проверя пак. Ако и днес не се оправи с кремчетата, които имам, ще ходя да купувам някое от препоръчаните от вас.
С този, с който я мажа, също пише че е кортикостероиден препарат, хич не ми харесва, но при вида на дупето и направо ми се доревава. Едва ли ще и стане кой знае какво от няколко намазвания както казва Дикси.


А, някой питаше за добър зъболекар. Мога да препоръчам моят зъболекар, изключително внимателен, работи страхотно (мразя зъболекари и изпитвах ужасен страх преди да започна да ходя при него, сега даже ми е "кеф" ако може така да се нарече посещението при зъболекар).
д-р Веселин Велчев, работи и със здравна каса, телефона му е 0888 395447

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 14:27 от Mirama

# 292
  • Мнения: 2 556
Мирама, това зъболекаря от ул. Бяло море ли е?

# 293
  • Мнения: 2 070
А какво му е на добрия стар Бочко? На нас винаги помага
Също и бебешко олио на Лавена - пак Бочко

# 294
  • Мнения: 22 473
Мирама, това зъболекаря от ул. Бяло море ли е?

Да, същият. )) Поне мисля че така се казва улицата. ))) Ще си мести кабинета, но още е там, поне беше преди седмица и нещо. ))
Аз лично съм много доволна.

# 295
  • Мнения: 1 953
А какво му е на добрия стар Бочко? На нас винаги помага
Също и бебешко олио на Лавена - пак Бочко
Нищо му няма на Бочко. Много го уважавам, винаги имам от него и даже и аз съм се мазала.
Към Тридерма съм прибягвала, когато обривът не е по силите и на Бочко  Laughing

# 296
  • Мнения: 22 473
Сега звънях на педиатърката, каза да взема Елоком, ще пробвам, макар че  четох вече упътването, доста е силен, дано поне от него се оправят нещата, че е страшна работа.

# 297
  • Мнения: 2 556
Значи и при този зъболекар съм била, знаех си, че съм обиколила повечето вече  Grinning

# 298
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Мирама Елокома май беше чист кортикостероид и внимавай какво количество слагаш и да не е повече от няколко дни. Аз бих ти препоръчала кремче Павлодерм, има го в гаражчето зад Валентината. Много ни помагаше.

# 299
  • Плевен
  • Мнения: 238
Пламси страхотна е принцесата Hug
Номадка беше писала някъде за децата скорпион,та да си изкажа мнението.Живея в гнездо на скорпиони,а съм рибка.Мъжо е типичен скорпион от тези дето много жилят,а малката скорпионка е най-доброто дете на света(засега да чукна на дърво),нямам една безсънна нощ с нея,яде всичко сама се заиграва,сама заспива,много любвеобилна,контактна и кротка.Дано и твоето бебче е такова Peace

Общи условия

Активация на акаунт