Кой къде ще учи 1-ви клас 2009-Варна?

  • 22 354
  • 300
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Не много по темата, но все пак е близо: по какъв принцип избирате училището - 1) по добрите отзиви за него или  2) да е близо до дома ви?

Кое в двата случай е определящо за вас?

Мерси!

По нио едно от двете.Аз си хресах учителката Peace

# 61
  • Мнения: 84
Здравейте!!!
Хайде и аз при мамите на бъдещи първолачета!
Аз още не съм решила за училище в смисъл не мога да реша между Раковски и З.Стоянов newsm78
Много се бях насочила към Руското ; но чувам много различни и противоречиви мнения за там.
Ще помоля някоя майка с информация за Раковски и З.Стоянов да сподели за госпожите ;които ще поемат сега първи клас!
 Благодаря ви предварително!

# 62
  • Варна
  • Мнения: 5 533
В Раковски 5 госпожи ще приемат първи клас. От началото на тази седмица може да се ходи и да се говори лично с тях. Имах някъде и имената записани, но в момента не е в мен бележката. Документи ще се приемат от средата на април. Аз още не съм ходила да говоря с госпожите, защото така и не намерих информация и препоръки. Какво да се прави нямаме познати с деца в четвърти клас там.

# 63
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
За Раковски специално чух не добри ласкави отзиви за 2 от госпожите, но не знам имена. За Захари ми казаха че тази година няма да са добри учтелките и да не си давам детето там. Затова се насоих към Найден Геров, а се замислям и за В. Друмев Peace

# 64
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз не се вълнувам от този район, но ми е интересно, какво имате предвид под добри?

Четох преди време някъде коментари за добри гозпожи... бяха всичко друго, но не и добри начални учителки според мен...
Случвало ми се и да питам за добри госпожи.. . казват ми имена, питам " а защо са добри?' "ами добри са" Simple Smile

# 65
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Под добра разбирам госпожа,която не крещи за най малкото нещо на децата.Когато се представят не много добре в писането или четенето, да не им създава комплекс че от тях нищо не става, а да намери начин да го стимулира да се постарае другия път да е по - добро.Да не работи само с изявените ученици, а останалите да се спасяват както могат.
Да дава материал и домашно съобразно възрастта на децата, а не да си гони амбицията моя клас трябва да е първи!
Да търпи чуждо мнения!
Да се опита тези деца да са нейни, а не просто децата от класа ми - онази досада която трябва да търпя за да си взема парите.
Ако може дори да е усмихната,любезна и слънчева!
Да не използва жаргони думи, за да е по- близо до децата. Да не говори по мобилния си в час.
Да е в час с подрастващите и с техните проблеми.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Mimito, като намериш такава свиркай да водя и моята щерка при нея. Дано да се сетиш, кои са били тия дето не се харесват в Раковски. Никак не искам да се хвърлям така на сляпо.
Ние също си говорихме за Найден Геров, но ни идва далеч, а ние нямаме кола, така че воденето става мисия невъзможна.

# 67
  • Мнения: 84
Много е трудно от пръв поглед да прецениш каква ще е госпожата (поне при мен е така).
Поради тази причина събирам отзиви за учителките в Раковски и З.Стоянов.
И аз нямам познати с деца в четвърти клас;а другите в момента са или 2 или 3 клас;но информация от тях не получих защото не познават госпожите които сега ще приемат първи клас.
За мен добрата учителка трябва да бъде преди всичко Учителка с главна буква.
Да умее да предразположи децата към новата среда ; да им помага (не само на определени а на всички);ако щете да им бъде и приятел;да направи отношенията между децата приятелски и да са задружен клас.
Искам да дам само един пример с една моя учителка от началното училище по български език и литература - беше страхотен преподавател;така се вживяваше в материала че ни научи да обичаме литературата.Искам само да цитирам една нейна мисъл:
"За мене добрият учител е истинският даскал!"
Но по мое време да си учител не беше като сега и имаше уважение към тях и бих казала респект.Аз лично много съм уважавала моите учители .

# 68
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И аз мисля, че е важно да е учител, а не амбизиозна състезателка в някакво учителско съревнование Wink Учител /и лекар/ не се става с документ пък и няма с какво да се привлекат кадърни хора, та става все по трудно да си избереш...

Аз си мисля, че няколко минутен разговор с госпожата ще реши повечето ми колебания.
Но такава практика май няма.
А за мен да интервюираш /един вид/ учителката е напълно логично. Разбира се и тя прави същото, но това е нормално и важно и за нея.

Чудя се ако отида в избрано училище и кажа, че искам да се видя с 5-7 госпожи ,.. как ли ще ме нарочат за лудата майка...
Има ли културен начин да се направи - часове, начални срещи, т.н.?

# 69
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Деспина, мисля че до голяма степен намерих такава госпожа. Подложихме я с мъжа мина повече от 60 мин разговор. После случайно се срещнахме в хипермаркет. Наведе се и се запозна с Борко и го попита - "Харесваш ли ме? Аз може да съм ти учителка от първи клас."
Той каза че се притеснява да отиде в училище, защото никой не познава, дори и учителката, а тя мило му обясни, че няма нищо страшно, че първите дни децата се запознават и започват бавничко да учат. Каза му че в училище е толкова хубаво колкото и в ДГ. Хареса ми подхода към детето. А когато говорех с нея, се опитвах нарочно да и задавам серия малоумни въпроси, еднотипни, за да видя дали ще се изнерви. Дори и да я подразних не си го показа.
Отидох на Коледното тържество на класа и разговарях с родители на децата от 4ти клас. Всички бяха доволни от госпожата. Но ми направи впечатление отговора на учителка, чието дете е при госпожата. Тя каза "За всяко дете добрата госпожа е различна. Ако детето ви е спокойно и по бавно, тази госпожа не е за вас. Но ако е нервно, буйно и будно дете - тя е добър избор."

Имена н госпожи от Раковски не знам - едната госпожа била на възраст и много амбициозна. Адски стресирала учениците си и не им давала глътка въздух да поемат от домашни. Много деца стигали до психолог от нейното учене. А другата звезда е господин - той се държал "аверски" с децата.

Арт Мама, не виждам нищо ненормално да се срещнеш с госпожата. Можеш да видиш къде учат 4ти те класове и в междучасие да се опиташ да се срещнеш с госпожа и да искаш да говорите в удобно за нея време. На мен няколко госпожи ми отказаха. Обясниха ми че нямало какво да си говорим. Какво означавало че търся "добра" госпожа. Всички били добри. А аз от разговор с тях не мога да разбера дали са такива или не. Като ми учат детето и ако не съм доволна тогава можели да говорят с мен  Crazy Crazy Мисля че те бяха луди, не аз. Директно ги задрасках от списъка

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 23:45 от Mimito

# 70
  • Мнения: 84
Учител тази година при първи клас в Раковски  няма ; той е на 2 или 3 клас.
И каква е тази госпожа дето ги довеждала децата до психолог newsm78;това малко пресилено ми звучи.
За мен някоя учителка ако казва че няма какво да говори с родителите защото нямало смисъл и разговор ще се проведе само ако детето има проблеми не е никаква учителка;не държи на децата и контакта с родителя (в смисъл трябва да има връзка между учител-дете-родител).
А иначе имената на госпожите в Раковски са :
М.Фарисеева
Т.Панайотова
Ж.Стефанова
Б.Богданова
М.Недева
За съжаление информация не мога да дам за госпожите защото не съм се срещала с тях;но разбрах че всеки родител свободно може да отиде да поговори с тях.Ако някоя мама има информация за госпожите ;моля да сподели!!!
Mimito извинявай но не можах да разбера за коя госпожа говориш и от кое училище ;били споделила!

# 71
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
didiani една от тези госпожи е възрастна дама и твърде амбииозна. Дава материал за учене на децата, който по мнение на много родиели(сред тях и учители) е твърде много и несъобразен с възрасттана децата. В момента госпожата скъсва д...та на наредналите и ученици, за да стане първи класа и по успеваемост. Работи само с напредналие ученици, а на останалите набива в малките мозъчета, че за нищо не стават и че са калпазанчета.
Интересното е че това ми е инфо от различни родители, но думите са почти едни и същи за госпожата. Хора които са интелигентни и определено държатна децта си.
По репутация - това е най добрата гспожа в училището Peace Всеки сам избира, кое е добро и кое не. Ако сте амбициозни и искате дете генийче - това е вашата госпожа. Но не и за мен и моето дете  bouquet

# 72
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много благодаря!!!
Аз не съм се опитвала да подкрепям с години личност, да се отансят с нея като с човешки материал Simple Smile... Точно това разминаване и на мен ми се вижда .. впечатляващо Wink
Ще ходя да ги причаквам значи Simple Smile

ПС аз също бих задраскала, "учител", който няма какво да говори...

# 73
  • Мнения: 84
Mimito каква е тази госпожа  Shocked?Аз направо останах изумена от това което прочетох.
Това според мен е не допустимо.Не можеш да травмираш така децата и да им насаждаш от крехка детска възраст комплекси че не стават за нищо.Колко му трябва на едно дете да си "повярва "че наистина не става за нищо и съвсем да се отпусне и да я кара по течението и особено и ако родителите не му обръщат голямо внимание?А и не виждам как класът й ще стане първенец при положение че има такива деца на които не помага и изостават с материала.
Направо се побърках с тези госпожи и училища;добре че поне училищата ги сведох до две ;макар че и за Руското се замислям все още .... #Crazy.
А мисълта ми беше ти от коя госпожа(и в кое училище е тя) си доволна след като сте се срещали с нея в училище и после синът ти също е бил впечатлен от нея от непринуденият разговор?

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 553
От наблюденията ми тази година всяко училище има различни начални дати за приемане на молби. В ОУ Захари Стоянов има табелка , че молби се приемат от 04.03.2009 , също и в Кирил. В Стефан Караджа и Найден Геров събират молби от началото на годината . Ако имате инфо за другите училища , споделете.

Общи условия

Активация на акаунт