Кой къде ще учи 1-ви клас 2009-Варна?

  • 22 379
  • 300
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 140
Не виждам никаква причина да се притесняваш, че детето живее на по-чисто и красиво място от някои зле възпитани пишман гражданчета от голямото дубрутру.... и не пътува всеки ден..., което не е за подценяване.

smile3521 smile3525

# 91
  • Мнения: 1 817
Наистина от миналата година училищата са с делегиран бюджет, което предполага, че за тях е по-добре бройката на учениците да е по-голяма.
Важно е обаче училището да ви удобно, близко /вие ще си прецените/
Най-важното все пак си остава учителката да ви хареса. Потърсете  някокло мнения. Това според мен е най-важното.
Синът ни учи в "Й. Йовкав" Там беше ПГ, сега е 1клас.   Доволен е. и ние сме доволни.  Wink

# 92
  • Мнения: 13 512
Наистина от миналата година училищата са с делегиран бюджет, което предполага, че за тях е по-добре бройката на учениците да е по-голяма.
Важно е обаче училището да ви удобно, близко /вие ще си прецените/
Най-важното все пак си остава учителката да ви хареса. Потърсете  някокло мнения. Това според мен е най-важното.
Синът ни учи в "Й. Йовкав" Там беше ПГ, сега е 1клас.   Доволен е. и ние сме доволни.  Wink
те са с делегиран бюджет, но не могат да направят паралелките по 40 деца. А и ако е така, аз не бих искала детето ми да учи в паралелка с 40 деца. от друга страна,  не могат и нови паралелки да се сформират, защото сградите не го позволяват. И изобщо драмата отпреди няколко години с градините, сега се прехвърля в училищата и  това е нормално

# 93
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
И изобщо драмата отпреди няколко години с градините, сега се прехвърля в училищата и  това е нормално

Не мога да се съглася с това! Местата в училищата са много повече от местата в ДГ! А и училището е задължително, не пожелание. Така че господата от Общината са се погрижили да има достатъчно места в училищата.

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 14:32 от Mimito

# 94
  • Мнения: 84
За майките които се интересуват от у-ще З.Стоянов:
-ще имат 5 паралелки първи клас
-райониране няма да има
-приемат заявления в момента
-родителска среща с директорката и учителките ще има на 14 и 15.04.2009г. от 18:00 часа в актовата зала

# 95
  • Мнения: 56
Ето информация и за приема в Славейков от техния сайт http://www.slaveykov.com/subcategories.php?catid=6807. Ще се приемат 6 паралелки по 22 деца.

 Ако някой има информация за учителите които ще поемат първи класове моля да сподели.

# 96
  • Мнения: 140
Егаси критериите дет ги имат в Славейков.По нито един не се класираме Banghead

# 97
  • Мнения: 84
Явно всяко училище си определя реда на прием на ученици newsm78;защото в З.Стоянов ме увериха че това с
района в които живееш няма никакво значение.
А в Н.Геров на заявлението дори нямаше място за постоянен адреса  newsm78 или съм го пропуснала ;че бях с дребното
и то вдигаше такъв шум че гледах по най-бързия начин да изляза Thinking

# 98
  • Мнения: 140
А в Н.Геров на заявлението дори нямаше място за постоянен адреса  newsm78 или съм го пропуснала ;че бях с дребното
и то вдигаше такъв шум че гледах по най-бързия начин да изляза Thinking
newsm62 smile3525 представям си шоуто

# 99
  • Мнения: 84
А в Н.Геров на заявлението дори нямаше място за постоянен адреса newsm78 или съм го пропуснала ;че бях с дребното
и то вдигаше такъв шум че гледах по най-бързия начин да изляза Thinking
newsm62 smile3525 представям си шоуто



А питаш ли ме мен ?
Припотих се два пъти до като кача количката по всичките стъпала;минаваха по край мен татковци и един не се сети да помогне Crossing Arms.
После до втория етаж до дирекцията бях без сили;а като влязохме мойто като писна от срам не виждах какво попълвам;гледах по най-бързия начин да изчезна. Embarassed Embarassed

# 100
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 208
Като чета темите във форума, и от разговор с познати имам чувството, че всички "драпат" към 4-5 училища във Варна. Съгласете се, че няма как всички да бъдат удовлетворени. Аз нямам мания за "елитно" училище. Тези вълнения си ги спестявам за по- натам във времето- напр. след 7-ми клас.
За мен като че ли е по-важно да случим на добър учител в кварталното училище /то не е измежду коментираните/. За сега имам препоръка за една госпожа, дори вече говорих с нея.
Аз съм по цял ден на работа и предпочитам на един етап децата ми да ходят сами на училище, а не да си вземам отпуск, за да ги водя и прибирам. Бих била по- спокойна, ако знам, че имат да пресичат само една улица.

# 101
  • Мнения: 13 512
И изобщо драмата отпреди няколко години с градините, сега се прехвърля в училищата и  това е нормално

Не мога да се съглася с това! Местата в училищата са много повече от местата в ДГ! А и училището е задължително, не пожелание. Така че господата от Общината са се погрижили да има достатъчно места в училищата.
Общо във всички училища-да. Но напливът наистина е към 4-5 училища и за там няма как да не се приложи "сито", защото не могат да направят по 10 паралелки. Иначе е ясно,че нама да остане незаписано  дете

# 102
  • Мнения: 140
На мен ми похвалиха една учителка в Аксаково и в момента търся връзка с майката чиято дъщеря сега завършва 4-ти клас при нея и чийто син тази година ще бъде 1-ви клас пак при същата.От няколко дни взех много да клоня натам.Ще видим. Hug

# 103
  • Мнения: 43
zizivoli,
мисля, че си се насочила правилно. При вас има и друг момент-вие може би още не сте се почуствали съвсем "у дома си" в Аксаково. Детето не е ходило там на градина, по-малко сте се мотали с мами и дечица по площадките. Детето има нужда от поне 1 приятелче-съседче, с което да си ходят на гости, да играят заедно и т.н. Ти имаш нужда от близкоживееща позната, на която понякога да разчиташ да го нагледа. Ако и на училище не ходи там, не виждам как ще се получи. Имам представа колко трудно се свиква на съвсем непознато място, без близък човек-години минават. Ако нещо не се получи, не ти харесва училището, има време да реагираш- в края на краищата нищо не е свършило с първи клас, напротив-тепърва започва.

# 104
  • Мнения: 140
zizivoli,
мисля, че си се насочила правилно. При вас има и друг момент-вие може би още не сте се почуствали съвсем "у дома си" в Аксаково. Детето не е ходило там на градина, по-малко сте се мотали с мами и дечица по площадките. Детето има нужда от поне 1 приятелче-съседче, с което да си ходят на гости, да играят заедно и т.н. Ти имаш нужда от близкоживееща позната, на която понякога да разчиташ да го нагледа. Ако и на училище не ходи там, не виждам как ще се получи. Имам представа колко трудно се свиква на съвсем непознато място, без близък човек-години минават. Ако нещо не се получи, не ти харесва училището, има време да реагираш- в края на краищата нищо не е свършило с първи клас, напротив-тепърва започва.
Звучи ми съвсем разумно! newsm51Благодаря на всички за съветите!!!

Общи условия

Активация на акаунт