доволни ли сте от училището на детето ви

  • 3 400
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 80
От самото училище не особено, но от преподавателите по основните предмети- да.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Училище като училище. Децата навсякъде са едни и същи - винаги има няколко зрънца, които развалят дисциплината или създават проблеми, има и свестни деца и така. Текучество на учители в София има така или иначе, не може да се каже къде и кои учители са най-добри, защото е въпрос на късмет. Например, класните ръководители на двете ми деца са коренно различни като подход и изисквания, но резултатите на децата са сходни. Така че опира повече до дете и семейство, а не толкова до учител. Моите ще си учат уроците, независимо дали учителката изисква много или малко, защото всъщност най-важни са моите изисквания. Като чувам от други родители с деца в други училище, нещата си приличат, а разликата е единствено в големината на училището.

# 17
  • Мнения: 61
ДА СИГУРНО И АЗ ИМАМ ВИНА ЧЕ ПРОБВАХ И С НАТИСК.НО ПОВЕЧЕТО ПЪТИ ГЛЕДАМ ДА СЪМ МНОГО СПОКОЙНА ЗА ДА НЕ ГО ОТБЛЪСНА ОТ УЧЕНЕТО СЪВСЕМ.ЛОШОТО Е ЧЕ НЯМАМ ВРЕМЕ ДА СЕ ЗАНИМАВАМ АЗ С НЕГО В КЪЩИ КАРАМ ГО В 8 НА У-ЩЕ И СЕ ПРИБИРАМ В 19 ПРЕГЛЕЖДАМЕ УРОЦИТЕ ДАЛИ СИ ГИ Е НАУЧИЛ НО ТОЙ ПОНЯКОГА МЕ ЛЪЖЕ ЧЕ Е НАУЧИЛ. И НА ДРУГИЯ ДЕН ХОП ЗАБЕЛЕЖКА.МНОГО Е РАЗСЕЯН И ПРЕДПОЧИТА ДА СИ ТЪРСИ БЕЛЕЖНИКА В РАНИЦАТА 3 ЧАСА ОТКОЛКОТО ДА ПИШЕ И ЧЕТЕ.ПРИЕМАМ СЪВЕТИ ВСЯКАКВИ.НУЖНО ЛИ Е ДА ХОДИМ НА ПСИХОЛОГ?А НЕ ИСКАМ ДА ИЗОСТАВА.ЗАБРАВИХ ДА ОТБЕЛЕЖА ОБИЧА МАТЕМАТИКАТА И ТАМ НЯМА ПРОБЛЕМИ.

# 18
  • София
  • Мнения: 11 708
ДА СИГУРНО И АЗ ИМАМ ВИНА ЧЕ ПРОБВАХ И С НАТИСК.НО ПОВЕЧЕТО ПЪТИ ГЛЕДАМ ДА СЪМ МНОГО СПОКОЙНА ЗА ДА НЕ ГО ОТБЛЪСНА ОТ УЧЕНЕТО СЪВСЕМ.ЛОШОТО Е ЧЕ НЯМАМ ВРЕМЕ ДА СЕ ЗАНИМАВАМ АЗ С НЕГО В КЪЩИ КАРАМ ГО В 8 НА У-ЩЕ И СЕ ПРИБИРАМ В 19 ПРЕГЛЕЖДАМЕ УРОЦИТЕ ДАЛИ СИ ГИ Е НАУЧИЛ НО ТОЙ ПОНЯКОГА МЕ ЛЪЖЕ ЧЕ Е НАУЧИЛ. И НА ДРУГИЯ ДЕН ХОП ЗАБЕЛЕЖКА.МНОГО Е РАЗСЕЯН И ПРЕДПОЧИТА ДА СИ ТЪРСИ БЕЛЕЖНИКА В РАНИЦАТА 3 ЧАСА ОТКОЛКОТО ДА ПИШЕ И ЧЕТЕ.ПРИЕМАМ СЪВЕТИ ВСЯКАКВИ.НУЖНО ЛИ Е ДА ХОДИМ НА ПСИХОЛОГ?А НЕ ИСКАМ ДА ИЗОСТАВА.ЗАБРАВИХ ДА ОТБЕЛЕЖА ОБИЧА МАТЕМАТИКАТА И ТАМ НЯМА ПРОБЛЕМИ.

Моля те пиши с малки букви,обратното се приема за крещене в Нет пространството.
Иначе по темата,мисля,че детето се нуждае от повече внимание от твоя страна.След като нямаш време през седмицата през уикенда се занимавате по-активно с уроците.
За какво ти е психолог?Затова,че детето се опитва да мине метър?Според мен му е нужно повече внимание.
А затова,че се изисква повече във вашето училище можеш само да се радваш.Повярвай това е само плюс за детенце.

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
И как те лъже,нали преглеждате?  newsm78

# 20
  • Мнения: 61
Казва:- мамо ето всичко съм написал.Да обаче си е избрал нещо от домашното което е един два реда.Вече всеки ден се качвам в занималнята да видя кои са домашните но учителката там им диктува какво да пишат а не ги оставя сами.Но след много приказки и обещания пак се опитва да шмекерува

# 21
  • Мнения: 224
Много съм доволна и от училището, и от учителката! А++++++++++

# 22
  • Мнения: 2 803
За сега ДА.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Доволна съм, но детето ми е в началния етап все още. Не ми се иска да остане в същото училище, макар да виждам, че и директорът и учителите се стараят много. Сградата и стаите са на ниво, всичко е оборудвано с високи технологии, почти във всяка стая има мултимедия. Учителите са добри и съвестни. Но, винаги има но, в горните класове има едни ученици от една етническа група, чието държание не ми харесва, паралелките са претъпкани. Все още мисля за вариант гимназия от пети клас.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 122
Не съм доволна от училището на сина ми. Училището е начално, с претенции за елитно. Сигурно има "елитни" паралелки, но нашата не е такава - дисциплината е ужасна още от първи клас. Смяната на класната във втори клас не доведе до промяна, макар че ни даде такива надежди. В резултат в началото на трети клас останаха само 19 деца в класа, от които само 3 момичета - родителите на останалите намериха начин да ги преместят. Съжалявам, че грижите по бебето не ми дадоха възможност да направя същото и за сина ми.
Дисциплината не виждам как би се подобрила, след като няма адекватна реакция от учителите на нередните прояви на децата. Пример от сряда - не са карали физическо, защото детето Х пречело на госпожата и всички са извадени от физ. салон, вкарани в класната стая и докрая на часа са правили каквото си искат ... Поне задачи да бяха решавали, или да бяха писали диктовки - все ще е от полза ...
Всъщност те "вредните елементи" се знаят - едни и същи 3-4 деца. За тях се говори на всяка родителска среща, но реакция от родителите им за подобряване на възпитанието им няма, дори едната майка беше изключително обидена на госпожата.
Не съм чула досега от сина ми някой да е воден при директорката ... Има охрана в училището, но те не се намесват при конфликти  между децата - било "частен проблем" - цитирам една от охранителките.
Така че за мен наказания за пречещите на учебния процес в това училище реално няма.
За базата няма да говоря, никаквата дисциплина в час /за междучасията да не говоря/ и оттам некачественото преподаване са ми основния проблем. Смятам, че и критериите при оценяване на знания също са занижени - визирам поставянето на отлична оценка при наличието на грешки в тестовете, което води до убедеността на сина ми, че да се греши на теста е нормално ...

# 25
  • Мнения: 567
Моля, напишете кои са тези училища, за които давате мнение - и добрите и лошите.  Какъв е смисълът от коментар за нещо си, в някое си училище, като другите четящи не разбират за кое у-ще става въпрос и не биха могли да се предпазят или възползват от написаните мнения. Авторката на темата, предполагам и това е имала предвид. Или поне на мен така ми се иска, тъй като ми предстои първокласничка.

epavlowa, понеже казваш, че приемаш съвети всякакви, ще си позволя да ти кажа, да хванеш по-здраво и отблизо нещата в свои ръце. Това дето се качваш в занималнята звучи, че сякаш голямо усилие полагаш. Казвам ти най-искрено как ми прозвуча. Сигурно е много трудно да успееш да обърнеш нужното внимание при тази натовареност в работата и в училището. Не знам как е-още не съм се сблъскала с училището и отстрани лесно се дават съвети. Но повярвай, усилията които ще положиш сега ще си струват. Ще получиш отплата по-късно. Все още имаш време-той е само втори клас. И тая женица от занималнята как може да им диктува какво да пишат. Пък после как искаш детето да не хитрува. Потърси наоколо друга занималня. Тази явно не става. Благодаря ти за включването, тъй като това с натоварването мен ме устройва екстра. Ще си помисля дълбоко за 22-ро.

# 26
  • Мнения: 224
Много съм доволна и от училището, и от учителката! А++++++++++
31 СУЧЕМ

# 27
# 28
  • Мнения: 533
Миналата година дъщеря ми завърши 7 клас в 41 ОУ'Св.Патриарх Евтимий"на ул.Цар Самуил 24/пряка на Витошка,много съм доволна ,а резултатите са показателни приеха я по 1 желание в 8 клас! Peace

# 29
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Прочетох мненията ви ,но какъв е смисъла на темата ....? Blush
Моля,ви,пишете имената на училищата! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт