Как се подстригва дете, което не иска да бъде подстригано...

  • 12 223
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 201
Както къпя аз дете,което не иска да бъде къпано..... Mr. Green-ТРУДНО!
Къпането е съвсем друга работа. Видът на душа е къде къде по-приветлив от вида на ножицата.

А кой казва, че ТРЯБВА! Моят син си живее чудесно с дълга коса. Далеч съм от мисълта, че щом е момче, то задължително трябва да е с подострена главичка.
Беше с доста дълга коса до това лято, когато реших да го подстрижа, за да не се поти. И сега нямам нищо против да я пусна, но расте много гъста и остра и започва да прилича на глухарче Simple Smile... а и честно казано с къса ми харесва повече.

Трудно, с много уговорки и при фризьор с подход към децата.
Къде има такъв фризьор?

# 16
  • Мнения: 2 090
Трудно, с много уговорки и при фризьор с подход към децата.
Най-вече Wink

# 17
  • Мнения: 1 602
Нямам този дерт - щото са момичета и не ги подстригвам  Mr. Green

Това в кръга на шегата. Нека иде с баща си на фризьор и първо седне таткото на стола да види, че не боли и после седне и той, кажете му че така ще прилича на тати, момчета обичат да им подражават  Peace
Ако и това не помогне, знам ли  Thinking

Това при нас не помогна. Пак бяха големи писъци и рев. Накрая фризьорката се разтрепера докато му оформи бретона и  около ушите с ножица. Накрая и двамата бяхме в кода, защото отказа да му сложат пелерината.  ooooh!

Беше с доста дълга коса до това лято, когато реших да го подстрижа, за да не се поти. И сега нямам нищо против да я пусна, но расте много гъста и остра и започва да прилича на глухарче Simple Smile... а и честно казано с къса ми харесва повече.


И при моя син е същата работа -стърчи във всички посоки. Предпочитам го с къса косичка. Wink

# 18
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Аз го закарах на гости на една приятелка и тя го подстрига с машинката- у тях всичко му беше ново и интересно и се даде лесно. Но вече искам да му направя прическа и също издирвам фризьор с подход към децата.

# 19
  • Мнения: 922
Мнооооооого трудно.
Зареди се с огромно търпение и много изобретателност.
След като изхвърчахме от фризьора с половин подстригана, глава се наложи и фризьор да стана  Mr. Green
Пред телевизора постилах един чаршаф, един супер любим филм по DVD-то и леко по леко докато си оправим прическата. Тати през това време акцентува върху филма  Mr. Green
Повторихме театъра още един, два пъти докато подстригването се превърне в нещо забавно и интересно. После с мама на фризьор и там модерна прическа, гелче и работата стана.
Сега вече си имаме машинка в къщи и се подстригваме, между другото  Laughing

# 20
  • Мнения: 764
А-а, това при нас е супер проблем. Първите два пъти го подстригахме без проблем, но изведнъж не знам какво стана - направих няколко опита да го заведа пак на фризьор, но така реве, че фризьорката отказа да съдейства. Така се принудих аз сама да правя това - абсурд е да се ползва машинката, затова купих специална ножица (от тези дето филират) и така с много търпение и залъгване по всякакъв начин с какви ли не предмети, постигнахме известен успех.

# 21
  • Мнения: 3 929
Големи проблеми имахме с това подстригване. До това лято го подстригваше само свекърва ми и то 3 пъти с ножица. Сядам на тоалетната чиния, детето сяда в мене, а срещу него държа голямо огледало, за да се оглежда "колко е хубав". Свекърва ми щрака с ножицата максимално бързо, докато аз го баламосвам с нещо. Е, става на дупки, но пак е по-добре от дългата му и неоформена коса. това лято обаче бях категорична. С мъжа ми го заведохме на фризьорка. Предупредихме го, че ще стане много красив, че фризьорката ще му направи специална прическа, а той много държи на прическата си. Седна на стола, а с мъжа ми само го хвалехме, че бил батко, че бил герой, че ще стане много хубав, докато фризьорката го стрижеше с машинката. Получи се. И то доста добре. Пак ни предстои подстригване и не знам, как ще протече този път.

# 22
  • Мнения: 798
Въпрос на нагласа.
При нас от самото начало е без проблем. Пускам му едно любимо клипче на компютъра и подстригвам. С времето, разбира се, клипчетата се сменят. Винаги се уговаряме предварително, защото по-скоро протестира, че после трябва да се къпе, но общо взето спокойно протича ритуала. Всъщност, сетих се, че най-първите подстригвания бяха още на детското столче за хранене, където му бях осигурила позабравени играчки. Освен това му дадох добре да разгледа ножицата, за да не се чуди какво се случва на тила му.
Сега е на три и половина и онзи ден го подстригах, ама вече взе да се пазари, че иска на фризьор, като тате, ама набързо му обясних, че там никой няма нищо интересно да му пусне и освен това никой няма така хубаво като мен да го подстриже  Laughing

Ето това ни беше първото забавление: http://vbox7.com/play:41b38751
 Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 280
Като беше по-малък му пусках, някое зарибяващо детско и действах бързо с ножицата, колкото толкова  Grinning
Сега вече свикна с машинката, ама пак трябва да действам скоростно, защото му писва да стои на едно място дълго време.

# 24
  • Мнения: 9 052
ако е момченце го водиш zаедно с баща му, ако е момиченце с теб ... Ако родителя го фриzират на съседния стол може да няма проблем  newsm78

# 25
  • Разград
  • Мнения: 3 110
.

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 23:12 от max-mama

# 26
  • Мнения: 148
Моят дзвер като видеше фризьорката,направо изпадаше в истерия.Водим го с баща му,а той,още преди да влезем,реве и се дърпа.Жената ставаше вир вода,докато го подстриже,ужас просто!Сега го подстригва приятелка на майка ми,която детенце добре познава и много я харесва.А освен това,тя има кученце,което му дава да гушне и така-той седи,тя си действа,даже не се налага да го държа Peace

# 27
  • Мнения: 4 841
Синът ми няма много-много коса, за първи път го подстригахме на около 2 години и половина. Първо един-два пъти мъжът ми го взимаше с него при фризьорката, обясняваше му, как всеки трябва да си има фризьорка, съответно това си е тяхната фризьорка, която ги прави красиви  Sunglasses Така лека-полека свикна с обстановката, с момичето, проявяваше интерес към "високото столче"... Не е имало никакви сътресения, прие го един вид като доказателство, че е пораснал и си има вече фризьорка  Laughing
Вече сам напира да ходим, избира си прически, черпим  девойката като имаме празници, носим и мартенички и Коледни подаръци... А като я засечем из квартала, гордо казва: "Това е моята фризьорка!"  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 3 826
Докато го подстригваше вкъщи мъжа ми направо в чудо се виждаше. Шегуваше се, че при следващото подстригване ще извика прокурор и полицай за да видят, че не си малтретираме детето, а само го подстригваме hahaha.
Преди да тръгне на градина реших да го заведа на фризьор. Оказа се, че фризьорката е една мила, добра бабка, която освен, че му даде бонбони го и предразположи така, че той забрави какво ще му правят и жената за 15 минути го подстрига. Оттогава Дани видя, че няма нищо страшно и последния път татко му го фризира (без ревове, истерии и такива от сорта), защото въпросната фризьорка имаше много клиенти, а на нас не ни се чакаше.

# 29
  • Мнения: 3 479
Не разбрах колко голямо е детето, но ето все пак моят опит. Първо правя предварителна настройка за постригването като обяснявам какво ще се случи, имитирам ножици с ръце. След това обяснявам, че това е много важна работа и прически имат само големите. Да имаш прическа е много важно и престижно. Предварително подшушвам на всички близки и приятели като го видят след подстригването да ахкат: много ти е хубава прическата, много си пораснал щом ходиш на фризьор и други подобни. Въпреки всичко отиваме с рев при фризьора. Първите постригвания са без пелерина, седнал в мен, стиснал награда в ръката. Той реве. Избирам винаги позната фризьорка, за която знам, че е много бърза и със здрави нерви Laughing Нося дрехи за преобличане, защото всичко е в косми, включително и аз. Вече обясних, че после всички го хвалят, но никой не споменава, че може да е ревал. Това е тайна между нас. След 2-3 постригвания минаваме на самостоятелно седене на стол без пелерина, пелерината се слага след още няколко подстригвания, когато детето разреши.
Тьй като много хубаво не е на хубаво Laughing, сега ходим доброволно на фризьор, обаче Мати е в някаква бърборикаща фаза и последния път изнерви фризьорката, защото се въртеше непрестанно и не спря да говори и да клати глава. При тази фризьорка го водя от 2г и половина и тя вече очакваше, че няма да има проблеми с него, обаче не позна Laughing Матей продължава да е много горд с прическите си и винаги след фризьор обяснява на всички, че има прическа Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт