Алергична кашлица -писна ми от лекарства!

  • 58 249
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Аз не бих оставила Иван с такава кашлица на ясла. /Той е голям де/. Щом си от Пловдив, защо не отидете до там и да посетите университетска болница. На нас там ни поставиха диагноза и ни назначиха лечение.
Ами той проблема прави повече през нощта.През деня ако не кашля много си го пращам,първо няма кой да го гледа -всички са на работа.И второ го пращам ако наистина кашля малко .Той през деня подкашля леко -примерно за цял ден се изкашля 5 пъти.В момента , в който легне обаче започва .Да отбележа , че днес като че ли му е потминало.Тази нощ кашля но и поспа .Не беше като предната.Но за сметка на това е било цяла нощ "Мамо тук ли си?""Мамо вземи ме?"Мамо искам мляко".Но поне не кашля. Thinking

Иван прави тези кашлици през ноща. Веднъж ни се е случвало следобед и добре, че бях там. Та затова съм се наплашила. Но държа да отбележа, че нашето е астма. Това не значи, че с твоето дете може да се случи.
Имаше много гаден вирус в Бургас преди месец. Ужасна кашлица. Цяла вечер без почивка. Без Т и без промени в поведението. Аз го карах с Иван и затова смея да твърдя, че не беше алергия. Не беше суха кашлицата. Но и не отхрачваше детето. Ей полудяхме две седмици от бухане и двамата. После полека отшумя.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 135
А защо не сте ходили на алерголог, след като е алергична кашлица?

# 17
  • Мнения: 3 146
mport_lom , това, което пишеш за нощната кашлица... Астма е или върви натам, просто симптомите са твърде очевидни... Друг въпрос е дали е инфекциозна или на алергична основа, каква е степента. Може и да не съм права, дано...
Какво мляко през нощта?! Нали знаеш, че е забранено за деца с подобни проблеми (необяснима кашлица) да поемат храна непосредствено преди сън и през нощта? Само вода, нищо повече. Питай пак лекар, но това зная по нас и от други мами във форума.

Лекарят е длъжен да ви даде изследванията. Друг въпрос, че след 10-15 дни те вече ще са доста остарели. Една ПКК е достатъчно да направите, за да се докаже, че детето няма инфекция. Другите изследвания, ако са нужни, ще ви ги назначат тук. Може и без изследвания да дойдете. разбира се, по-добре е да идете, когато детето кашля, дори и по малко, особено ако е нощем.

Sesana, и мен много ме е страх да го пускам на градина с кашлица Sad

# 18
  • Мнения: 21
mport_lom , това, което пишеш за нощната кашлица... Астма е или върви натам, просто симптомите са твърде очевидни... Друг въпрос е дали е инфекциозна или на алергична основа, каква е степента. Може и да не съм права, дано...
Какво мляко през нощта?! Нали знаеш, че е забранено за деца с подобни проблеми (необяснима кашлица) да поемат храна непосредствено преди сън и през нощта? Само вода, нищо повече. Питай пак лекар, но това зная по нас и от други мами във форума.

Лекарят е длъжен да ви даде изследванията. Друг въпрос, че след 10-15 дни те вече ще са доста остарели. Една ПКК е достатъчно да направите, за да се докаже, че детето няма инфекция. Другите изследвания, ако са нужни, ще ви ги назначат тук. Може и без изследвания да дойдете. разбира се, по-добре е да идете, когато детето кашля, дори и по малко, особено ако е нощем.

Sesana, и мен много ме е страх да го пускам на градина с кашлица Sad
Охххххххххххххххххххххххххххх
Не ме плашете,де. Praynig
Ами как да му спра млякото като без него се започва един рев и се стига до кашлица,а след нея и до нали се сещаш.че ме е страх да го произнеса вече.Така сме си от бебе.А иначе охххххххххххххххххххххххх,така ме изплашихте с тези симптоми...А и разгледах темата ,която ми беше посочила горе.Е,добре как поставят диагноза астма,след като в другата темичка четох,че преди 5 години и преди някакво изследване там специално ,не може да се каже съсъ сигурност.
А защо не сте ходили на алерголог, след като е алергична кашлица?
Ами нека ти кажа как стои въпросът тук .Ако познаваш някой отиваш ,ако не е много трудно.А и в града има само един алерголог много стар,на който нямам доверие.А и дали си изчела по-нагоре за направленията?
Ох,не ми го побира акъла.От къде накъде стигнахме дотук.До преди три -четири месеца ни нямаше нищо?

# 19
  • София
  • Мнения: 2 840
Не бързай с диагноза астма.
Това, което описваш, кашлица при лягане, спокойно може да те отведе действително към проблеми с носа и гърлото. Някаква инфекция,при която има стичащ се заден секрет, освен това спазмите не разбрах дали са били бронхиални или ларингиални.

При астмата е характерно, че се задушават при издишване, т.е. трудно издишват, чува се едно характерно свистене, но истината е, че диагнозата може да се постави само от специалист, както и само такъв може да я отхвърли.

# 20
  • Мнения: 21
характерно, че се задушават при издишване, т.е. трудно издишват,
Това го има,а спазъма ами не знам,как да го обясня,но мисля че е някъде ниско след гърлото,а и преди време заради бронхит и остра ангина сме правили бронхоспазъм(още прди време,доста преди кашлицата).А за кашлицата при лягане,ами не е само при лягане.Ако е нощ за кашляне не е само при лягане,а си е кашляне ,кашляне и някой път сме стигали до вадене в студа само и само да си вземе вуздух.И си е цялата нощ.Но наистина май си трябва специалист.В края на месецаще отидем.Дано само устискаме до тогава. ooooh! ooooh! ooooh!

# 21
  • Мнения: 698
Преживяхме го. Затова се включвам. Голямата ми дъщеря го направи на 3 години. Всички алерголози, които посетихме ,бяха като паднали от небето. Close. Много често, при вирус се отключва алергия. Прилича на астма, не е. Сгреших и започнах с алопатични сиропи. Много лоши странични ефекти имат!! Съсипват бъбреците и черния дроб. Полза - съмнителна, временна. Минахме на хомеопатия. Нещата вече са само лош спомен. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Като си спомня обаче как не можеше да диша... и колко безпомощни бяха лекарите! Ако не си от София, доведи детето тук. Не бива да се мъчите, ужасно е. Има решение, ще го израсте, но ако постъпваш правилно.  Peace

# 22
  • Мнения: 1 517
Минах ме на хомеопатия , даже в момента сме си в къщи заради кашлицата /алергичен ларингит/.
Освен сиропа , хапчетата и калция му правя инхалация с вода и сода.
За 3-4 дена отшумява.
Задължително направи необходимите изследвания , за правилна диагноза.

# 23
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Споделям, че от поне 20 дена съм спряла на сина си антихистамините и съм минала на капки Цитросепт, спрей Euphorbium, poumon histamine и детето ми не кашля. Имам усещането, че е някакво чудо, защото постоянната му кашлица си беше ежедневие, като самото дишане, все си покашляше.

Задължително напомням, че само споделям своя опит, вашият случай може да е друг. Казах го, защото бях доста скептична към хомеопатията и три години се съпротивлявах, но се оказа, че помогна на детето ми.


И при моята дъщеря е същото лечение при хомеопат, само че диагнозата е алергична астма. Най-после нещо овладява кашлицата и бързо, можеш поне да опиташ, защото този кошмар с непрекъснатата кашлица при нас беше ежедневие преди да минем на хомеопатично лечение Peace

# 24
  • Мнения: 21
От къде да си купя спрей Euphorbium ,тук в Лом няма по аптеките,а това какво е poumon histamine?

# 25
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
И двете са хомеопатични лекарства, еуфорбиум са капки с коктейл хомеопатични, а поумон хистамина са гранулки на Боарон,  представляват точно извлек от бял дроб на морско свинче, умряло при анафилактичен шок Mr. Green Техните лекарства обаче са си такива, моята дъщеря приема също и блата ориенталис-това пък е хлебарка  Whistling
Можеш първо да се поинтересуваш от хомеопатията и тогава да решаваш, след като го прегледа хомеопат и назначи индивидуално лечение.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз давам и капки еуфорбиум, и пръскам в носа със спрея.

Имам усещането, че Цитросептът много помага също.

Не зная в Лом дали се предлагат хомеопатични продукти. В София не се намират във всяка аптека, освен най-разпространените на Боарон - като Осцилококцинум, да речем. Другите ги има на малко места или се поръчват в аптека.

Цитросептът го има, но излиза скъп и не го поръчват много, освен това,може да се окаже силен алерген, така че, ако детето си е алергично, не бива да се гмуркаш в самолечение.
Само да споделя, че като почнах с хомеопатията, в началото симптомите се засилиха, почна да кашля жестоко, но аз не се отказах и сега е добре.
Вчера пак покашля един-два пъти, ама това си е музика за ушите ми, на фона на непрекъснатото бухане, с което живяхме две години и половина с непрестанно даване на антихистамини.

# 27
  • Мнения: 698
 Simple Smile Разбирам КЛОНКА. Само едно закашляне и сърцето ми се обръщаше. Много, много горещо препоръчвам хомеопатия. Но не без лекар и лекарства. Ако в Лом няма хомеопат, не виждам как ще се справиш, mport_lom.

# 28
  • Мнения: 21
Ох, не знам.Всичко е много гадно.Ще видя какво ще ни кажат в София .А за хомеопат в Лом,ами не знам ще подпитам тук-там.Не може да няма.Стискайте ми палци. Praynig

# 29
  • Станимака
  • Мнения: 123
Малката ми дъщеря има същия проблем, започна се като тръгна на ясла юни месец и до сега не е спряла да кашля. На морето за една седмица спря, после пак се почна, като от време на време се засилват симптомите. Кашля предимно вечер като спи, няма такива страшни симптоми като за астма, но нали трябва да се вземат мерки преди да се стигне до това.
През тези пет месеца, пи какви ли не лекарства и нищо нямаше ефект, прибегнахме до хомеопатия, но и това не помогна. Вчера се свързах с доц.Бошева завеждаща Детска Клиника към ВМИ Пловдив, тя ми каза, че кашлица която продължава четири седмици се счита за опасна, да не говорим за повече.
Утре отиваме там да ни направят необходимите изследвания, за да разберем на какво се дължи.
Дано само да няма нищо лошо Praynig

Стискам палци при вас всичко да е наред, Еуфорбиум можеш да си купиш не само от дрогерия, ако няма в аптеките поръчай в някоя да ти го доставят, работят по този начин когато нямат някое лекарство.

Общи условия

Активация на акаунт