Как да сготвя непръдлива леща???

  • 12 811
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Имах един период в който мъжа ми ми викаше "Гръмотевичното дупе".  ooooh!

 Laughing
Ама ти пред него ли се освобождаваш от газовете?!

# 16
  • Мнения: 5 001
Айде сега...това не е клюкарника .....
Споделила е проблема -  който може помага.Който не може, поне да не се подиграва или да задълбава....

# 17
  • Мнения: 278
Айде сега...това не е клюкарника .....
Споделила е проблема -  който може помага.Който не може, поне да не се подиграва или да задълбава....
Благодаря, така е.
Не става дума в темата за газовете, а как да се сготви съответното ястие без да образува такива.

# 18
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Аз съм чувала, че някои слагат сода бикарбонат в боба да не образува газове, но нито знам дали е вярно, нито дали е вкусно   Rolling Eyes
Иначе кисненето на бобовите помага, а за храносмилането се консумира копър, най-вече цветовете му, може и на чайче.

# 19
  • Мнения: 4 668
Е.аси заглавието честно  Sick
По темата - не ядем леща !

# 20
  • Мнения: 5 183
Аз сим готвя само оранжевата леща и нямаме никакви проблеми.
По-вкусна ни е. Няма и люспи, поради което пък синът ми от съвсем малък я хапва с кеф.
Слагам и джоджен, морковче, чесън, малко чубрица, червен пипер, малко доматено пюре и настърган половин картоф. Става "убиец" и детето ми я обожава.

# 21
  • Мнения: 1 352
Е.аси заглавието честно  Sick
По темата - не ядем леща !

И кое по-точно е по темата?

Накисвай лещата една нощ преди да я сготвиш. След това сменяй водата, не прави запръжка.
Купи си Еспумизан и посети лекар................ или обратното.

# 22
  • Мнения: 7
В боба знам ,че се слага картоф/може и цял/ за да обира гАзовете ,може би същото важи и за лещата.Иначе заглавието ме разсмя много hahaha

# 23
  • France
  • Мнения: 726
Смехът е здраве, както е казал народът.
По темата: слагаш лещата, с всички продукти, в тенджерата и включваш котлона на най-ниската степен /аз готвя на газ и ползвам малкия котлон на минимума/. За 1 час водата трябва да заври. Но, не увеличаваш. Оставяш бавно и постепенно зърната да набъбнат.
Така готвя боба, и, повярвайте ми, ефект има.

# 24
  • Мнения: 278
Както обещах, докладвам какво се получи. Възползвах се от всички съвети накуп: накиснях предварително, варих на бавен огън, добавих чубрица и картоф и се получи.  Hug
Много благодаря за съветите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт