Как се грижите За кожата?

  • 8 124
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 9 470
Цитат на: Anda
Хм. В общи линии значи витамини и УВ-филтър. Това и на най-евтините кремове го пише.
А как се отнасяте към идеята, че по-важно за кожата е какво ядеш, колко вода пиеш, дали спиш с грим и дали пушиш?
И друго - как се отнасяте към домашните маски?

С тази разлика, че при евтините само го пише. Wink  Grinning
Досега единственият крем, съдържащ слънцезащитен фактор от по-евтината козметика е Елеа с 25ф-р. За друг -не се сещам.
Подсети ме ти. Simple Smile
С времето се научих да чета съставките на кремовете и може да се каже, че вече знам в кои кремове наистина има слънцезащита и в кои само си пише, че има такава.
Няма да спорим на тази тема, че тя стана стара като тази за кокошката и яйцето.
Излишно хабене на мастило... Simple Smile

Естествено, че е важно с какво се храним, количеството вода, което пием и пр. За почистване на грим-няма и да споменавам, защото естеството на темата е точно такава -как се грижим за лицето си. А то това си е неотменна част от подръжката на лицето. И ако това не се прави, то няма смисъл и от козметиката за лице, като цяло.
Лично аз, когато излеза утре в студеният, но слънчев снежен ден, без да съм си намазала лицето с подобаващо количество слънцезащита, ми е все едно колко вода съм пила преди това. Унищожавам си кожата- това е! Simple Smile Факт!

За домашните маски, няма да съм много полезна. аз си правя само една единствена с хума за лице.
Залагам на готовият продукт. По-бързо, лесно, удобно и ефективно, едновременно. Изборът в тази насока е добър. Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: nikol78

Понеже и аз вървя по тоя път, но до Авен не съм стигнала, да питам каква е цаната?

Toзи който ползвам е 25лв. 40мл. Удобното му е че е в тубичка, много мразя да бъркам в бурканче... някак все имам чуството, че вкарвам бактерии в него...

# 32
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: kopche
За почистване на грим-няма и да споменавам, защото естеството на темата е точно такава -как се грижим за лицето си. А то това си е неотменна част от подръжката на лицето. И ако това не се прави, то няма смисъл и от козметиката за лице, като цяло.

Ами аз като ползвам само гел за измиване... с него си махам грима и почиствам лицето... не ползвам нито тоник, нито тоалетно мляко.. това достатъчно ли е?

# 33
  • Мнения: 5 877
Цитат на: nad_tab
При мен разликата е очевадна Simple Smile явно е до кожа... значи, ако крема ми подхожда(рядкост) кожата ми е красива, мека, не изпръхнала....

Отивам пак да погледна в огледалото. На мен ми е изпръхнала само ако съм спала до парното и не съм се сетила да пусна овлажнителя.
Пфффф... а може би наистина се обричам на ранна старост вследствие немазане с нещо си? Ама и майка ми не се маже твърде, а си изглежда добре за годините.

# 34
  • Мнения: 46 511
Цитат на: nad_tab
Цитат на: nikol78

Понеже и аз вървя по тоя път, но до Авен не съм стигнала, да питам каква е цаната?

Toзи който ползвам е 25лв. 40мл. Удобното му е че е в тубичка, много мразя да бъркам в бурканче... някак все имам чуството, че вкарвам бактерии в него...


Благодаря, и аз съм фен на тубичките, освен всичко останало имам чувството, че харча по-бавно  Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 9 470
Цитат на: nad_tab
Ами аз като ползвам само гел за измиване... с него си махам грима и почиствам лицето... не ползвам нито тоник, нито тоалетно мляко.. това достатъчно ли е?

И аз ползвам гел за измиване на лицето Simple Smile .  Не съм почитаталка на млеката. Лепнат ми някак си, мазнеят ми. А бе, не ги чувствам добре.
Но за зоната на очите използвам лосион за премахване на околоочен грим. Поначало зоната там е по-нежна и деликатна и си иска внимание. Вече споменах за този на Виши.
А и рядко мога да почистя сенки и спирала само с гел.
Тоник не купувам и рядко ползвам, по начало.
Но, виж, розова вода винаги имам в шкафчето.  Simple Smile  People Angel

# 36
  • Мнения: 46 511
Цитат на: kopche
......Но, виж, розова вода винаги имам в шкафчето.  Simple Smile  People Angel


Аз преди ползвах за косата и бях много доволна, но пробвах на кожата и не ми понесе. Изсуши ми много зоната над горната устна и стои зачервено  Sad

# 37
  • София
  • Мнения: 9 470
Цитат на: nikol78
Цитат на: kopche
......Но, виж, розова вода винаги имам в шкафчето.  Simple Smile  People Angel


Аз преди ползвах за косата и бях много доволна, но пробвах на кожата и не ми понесе. Изсуши ми много зоната над горната устна и стои зачервено  Sad

Това е странно, защото розовата вода, сама по себе си, е чист дестилат и не съдържа алкохол и не вреди на кожата, както това могат да направят повечето тоници.
Може пък да те алергизира нещо, макар че тя се води успокояваща... Thinking
Пробвай с вода от маточина-също може да се използва за маски за лице, за обтриване на лицето, освежаване и др. като розовата вода.
А аз дори съм си сложила розова вода в един стар флакон с пулверизатор и се пръскам с нея след епилиране. Успокоява ми кожата веднага и не я чувствам така раздразнена, не прави възпаления и пр. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Anda


Пфффф... а може би наистина се обричам на ранна старост вследствие немазане с нещо си? Ама и майка ми не се маже твърде, а си изглежда добре за годините.


Добре де, къде ти е проблемът тогава? Всеки си знае най-добре какви кремова да ползва и защо! Не виждам защо трябва да налагаш мнение Shocked

# 39
  • Мнения: 5 877
Споко бе! Чудя се какви да ги пиша, за да не бачкам!
Не се връзвайте! Не можах да се изкажа по въпроса за термоканата, щото нямам такава, и за Гала, щото не я гледам, та философствам тука. Нямам за цел да ви откажа да се мажете, боже опази!
Айде лека нощ, отивам на тръстиката!

# 40
  • Мнения: 1 975
ползвам дневен и нощен крем - задължително!
Отгоре на това си правя маски от време на време.
Опитвам се и да си правя масаж на кожата......

Абе вси4ко това ми се отразява доста добре  Flutter

# 41
az sam nova vav foruma i samo razglejdah dosega mnenia no tuk mislia che moga da kaja neshto polezno-kozmetikata na vichy ne e za vseki tip koja/kakto i vsiaka druga kozmetika de/ no spezialno poslednata e dosta agresivna spored men.opitah se da ia polzvam/reti c/ no ne mi ponese adski silna chak se izprishtih.polzvala sam nai-razlichni neshta i skapi i po-evtini dokato ne otkrih che garnier mi ponasia nai-dobre za sega.mnogo sam dovolna ot seriata lift/dnevnia i za okolo ochnia kontur/-lek i hidratirasht idealen e za liatoto zashtoto ima i sp-faktor.a sega prez zimata polzvam total comfort super e/a i cenata e smeshna v sravnenie s drugi prehvaleni marki/.a, edinstvenia produkt na vichy loito polzvam i e dobar e piana za lice-vsiaka sutrin si izmivam liceto s neia i naistina se chuvstvam dobre.prez bremennostta si polzvah na chicco seriata mamma donna hubavi sa produktite makar i skapichki dovolna sam ot krema protiv strii.inache za sled dush na dove losionite ne sa loshi.na oriflame anticelulitniat krem e strahoten/efektat ne e chak potresavasht no vse pak go ima/ a i mirishe mnogo priatno dostapen e osobeno kogato ima promocii/prez mesec dva go namaliat/.mai biah dosta obstoina i za da nestavam dosadna shte priklucha s dano sam vi bila polezna  Flutter

# 42
  • Мнения: 1 038
Сега съм се доверила на Юсерин и Леокрема за тяло,а за лице си взех на Лорел,но не съм доволна много и без това вече свършва и не знам и аз какво да си взема за лице.
Но от Юсерин съм много доволна понеже кожата ми е много суха,а това ми действа добре,както и Леокрема и той хидратира добре,мажа се предимно вечер като си лягам
Wink

# 43
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Meggs
az sam nova vav foruma i samo razglejdah dosega mnenia no tuk mislia che moga da kaja neshto polezno-kozmetikata na vichy ne e za vseki tip koja/kakto i vsiaka druga kozmetika de/ no spezialno poslednata e dosta agresivna spored men.opitah se da ia polzvam/reti c/ no ne mi ponese adski silna chak se izprishtih..........


Ми те всички кремове с ретинол са си опасни според мен, затова и не ползвам.

# 44
  • Мнения: 8 769
Ползвам почти всичко за суха кожа на Garnier-за лице и тяло, душ гел-Dove. За Виши-нямам толкова средства, сори, пък и от много места чувам не толкова ласкави отзиви.
Маските за лице си приготвям сама. Много често употребявам проста българска хума-за лицето и косата. Фантастично нещо е! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт