Първи изследвания при бременност

  • 22 076
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Пълна кръвна картина доки ми направи още в началото съвсем! Друг е въпросът, че аз преди още да забременея ходих при него да си искам такива изследвания, че нали почнахме да бебеправим Mr. Green Blush
Цитонамазка не ми е правена по време на бременността, и не мисля че е необходима! Thinking newsm78

# 16
  • Мнения: 764
Аз си направих кръвна картина веднага след установяването на бременността. Цитонамазка - седмица преди раждането.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
След 12 г.с. ми направиха всички изследвания включително и цитонамазка

# 18
  • Мнения: 2 885
Синът ми довлече варицела от ДГ и си правих кръвен тест за антитела, та реших на своя глава и регистрация бременност в Цибалаб да си направя в 5-6-та седмица. Записах се на ЖК в 10 г.с. и същите изследвания минаха при тях. Само една урина пак ми пуснаха.

# 19
  • Мнения: 3 211
около 14 седмица се правят първите изследвания.
а защо се прави цитонамазка?
на мен не са ми правили и не виждам смисъла какъв е newsm78

# 20
  • Мнения: 2 336
Веднага. както и ехограф.
Peace Не помня от къде, но си бях свалила какви изследвания си правят по г.с.  Peace

# 21
  • Мнения: 68
Ей, благодаря ви много за споделения опит, успокоих се Simple Smile Значи към края на 1вия триместър е нормална практика за първи изследвания... Странно, че по дебелите книги друго пише, но нейсе, важното е всичко да е наред!
За цитонамазката - не е задължителна, но е препоръчителна, ако не сте си правили през последната година - за всеки случай.
Днес си записах час за ранен скрининг в 14та поликлиника, това пак по самоинициатива.  Thinking Толкова ли е непопулярно сред акушер-гинеколозите? Излиза, че до края на 12 г.с. почти не те считат за бременна... Малко е потискащо.

# 22
  • Мнения: 826
След остановяване на бременността ми направиха цитонамазка, взеха ми крав и урина за изследвания и минах през вагинален ехограф. Това са минаващите през ЗК изследвания.

# 23
  • Мнения: 185
По принцип всички изследвания, включително и цитонамазка, се правят когато ти се регистрира бременността, т.е. като се запишеш някъде на ЖК и ти направят картон. Обкновено това се прави след 12 г.с., а преди това само гледат на ехограф, но може и по-рано да те запишат, зависи от доктора вече. Мен ми пуснаха изследванията в 12-13 г.с.

# 24
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте на всички,

на мен ми закъснява вече 5 дни. Снощи направих тест и беше положителен. Hug
Сега се чудя кога да отида на доктор - дали веднага или да изчам една седмица примерно. За самите изследвания разбрах че може и веднага да се правят, но по-верояно към 3тия месец.  Whistling
Хем се зарадвах снощи ... хем леко се ошашках и сега незнам от къде да започна и какво да правя Simple Smile

мерси   bouquet

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 854
Здравей, ами честито   bouquet
Аз като си направих теста и веднага на другия ден отидох. Така, че това ти сама си го решаваш - кога да отидеш на лекар. Ама ще можеш ли да издържиш цяла седмица в неведение - аз не можах и затова веднага отидох. Успех и стискаме палци всичко да е наред.

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Ами на мен кръв и урина ми направиха чак в 14 г.с., ако не се лъжа. До тогава само ехограф. Аз си направих и тест за хив, не защото съм имала някакви подозрения, но мисля че е редно. Тъй като са ми взимали кръв доста пъти и уж все гледам за иглите, ама съм си по страхлива и за това. Пък лекаря ми каза, че кръвните изследвания не го включвали, тъй като е анонимен. Е верно, че като отидох в лабораторията и всички ме гледаха като извънземна, че искам да си правя заради бременност. Все пак ме похвалиха и казаха, че статистиката им за бременни е плачевна - аз ходих април месец и бях четвърти номер за годината #Crazy
Рекаря при който си на ЖК ще ти каже кога да направиш изследвания. И според мен не те е пратил, защото е рано.

# 27
  • Мнения: 3 034
кръв, урина и цитонамазка (задължително) още при установяването на бременността. ехограф чак след края на третия месец, ако стойностите от кръвните тестове са ОК. и отново цитонамазка между два и четири месеца след раждането (също задължителна тук, викнаха ме по телефона) - това го пиша за информация, много е хубаво да се прави редовно!  Peace

# 28
  • Мнения: 36
Здравейте, момичета!

Имам въпросче за приемане на фолиева киселина при плануване на бременност.... Аз си пия редовно комплексни витамини които имат и фолиева киселина, но дали трябва да вземам и отделно само фолиева?

Знам, че не е точната тема, но не видях такава тема.

 

# 29
  • Мнения: 4
Аз съм в 13 седмица и сега ще ходя да се регистрирам за първи път и изследванията тепърва ми предстоят. Иначе ми установиха бременността и имам направен ехограф.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт