Клеевата тинктура?

  • 13 720
  • 55
  •   2
Отговори
# 30
  • sofia
  • Мнения: 482
А на така приготвения разтвор колко му е трайността? Примерно, може ли сутринта да го направя да го давам през целия ден, или на всяко капване нов разтвор.
И още нещо - аз съм си купила Клеева тинктура преди горе-долу 2 месеца. Съхранявам шишето на тъмно и на стайна Т, дали е изветряло вече?

# 31
  • София
  • Мнения: 7 097
А на така приготвения разтвор колко му е трайността? Примерно, може ли сутринта да го направя да го давам през целия ден

Може. Поне няколко дни могат да се ползват така приготвените капки.

# 32
  • Мнения: 371
Някой знае ли със сигурност дали може да се разтваря в сребърна вода?

# 33
# 34
  • Мнения: 6 390
клеева тинктура същото като прополисова тинктура ли е newsm78
как е  на анг. клеева тинктура Thinking

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 11:46 от Eli_cz

# 35
  • Мнения: 28
Аз също давам на малката клеева тинктура,разтворена в сутрешната и попарка,само така без да я усеща я приема-надявам се да не боледува и да има ефект!Знам,че се дава профилактично от октомври до март,аз слагам 5-6-7 капки!

# 36
  • София
  • Мнения: 7 097
клеева тинктура същото като прополисова тинктура ли е newsm78

Пчелният клей се нарича прополис, доколкото съм запозната, тъй че би трябвало да е едно и също.

# 37
  • Мнения: 1 353
клеева тинктура същото като прополисова тинктура ли е newsm78

Пчелният клей се нарича прополис, доколкото съм запозната, тъй че би трябвало да е едно и също.
Едно и също е  Peace

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 551
Аз си направих капки за нос с 10 капки тинктура и 10 мл сребърна вода. На втория ден приложение( сутрин и вечер) сополите на детето се сгъстиха. Не минават обаче съвсем.
Аз имам питане- колко дълго мога да слагам от тези капки? На 5-я ден вече ги спрях, че ме достраша  Thinking

# 39
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте!Сина ми е на 2.4г. От няколко дни(3) е с вътрешна хремичка-чувам го как хрипка.Дне изби на вън.От 4 дни му слагам клеева тинктура-10 на 10 капки с физ. разтвор.Питането ми е колко пъти на ден ,по колко и колко дълго.А също така и през устата като имуно стимулант как се прави дозата-при здарви и болни дечица?Много ще съм ви благодарни ако ми дадете точен отговор!

# 40
  • Мнения: 2 908
През устата е 1-2к за навършени години-т.е.-за 2г-давам 4 капки сутрин в млякото и.

# 41
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте  Hug Искам да ви разкажа на кратко за ефекта от клеевата тинктура при нас!Сина ми е на 2.5г. и ако ще се разболява ще е с яка хрема!Обикновенно с множество борби тя продължава по 2-3 седмици,че последния път месец.Пред седмица пак го пипна хремата и започнах с клеевата тинктура в нослето-много го боля милия.Слагах я 3 пъти на ден 3 дни и помен от хремата нямаше.Все още не мога да повярвам на това което направи тя   bouquet Сега си продължаваме с приема през устата до март!

# 42
  • София
  • Мнения: 1 326
Според мен при деца е добре да се ползва клеева тинктура на водна основа,  но за съжаление
такава в България не продават, всичко е на спиртна основа. Има рецепти, по които сам можеш да си направиш, но при мен опита беше безуспешен...някой, ако знае западен сайт, от който мога да си поръчам нека пише...

# 43
  • Мнения: 52
Клеевата тинктура се приготвя като 30гр.прополис се разтварят в 100 мл чист спирт-99% и престоява няколко дни,докато се разтвори прополиса/всеки ден се бърка/.След това се прецежда през марля и се дава 3 пъти дневно по толкова капки,на колкото години е детето.Обикновено се дава в лъжичка,смесено с някакво сокче,1 час преди ядене.Ако се разтвори в млякото или храната,според мен много ще се разреди и ефектът няма да е същият.При болни сливици,те се обтриват с памуче, потопено в разтвора след ядене.Рецептата я знам от моята шефка,която е виден бълг.имунолог.На всичките ми колежки децата израстнаха здрави,благодарение на прополиса.Единствено опасност има,ако детето е алергично към пчелни продукти.Клеевата тинктура,която се продава в аптеките не знам какво съдържа-един път е жълта,друг път кафява,а и вкусът и е различен.Аз лично предпочитам домашно-приготвена.

# 44
  • Мнения: 19
Здравейте.Не знам дали е за тука въпроса ми но ще ви бъда много благодарна ако някой може да ми отговори!Въпроса ми е дали може да пия тинктура за подсилване на организма,тъй като съм бремена още в началото,дали това вреди на бебето или не проблем да я пия?Благодаря ви предварително

Общи условия

Активация на акаунт