Отговори
  • Мнения: 1 274
Напоследък следя новините за ебола и се притеснявам, че епидемията се разпространява, а фармацевтично лекарство срещу нея няма.
Същевременно, идва зимният сезон, който свързваме с грипове и болести.

И така, да говорим тук за естествени имуностимулатори и антибиотици, с които да се предпазим от вирусни и заразни болести. Можем да споделяме за билки, храни, природни вещества

С мисъл за подсилване на имунната система днес поръчах една лечебна гъба Coriolus Versicolor
Тази гъба стимулира имунната система и лекува човешки папиломавирус. (В редки случаи давала странични ефекти. )
http://www.naturalnews.com/025455.html
По принцип гъбите са предпазно средство против рак.

Ето някои естествени имуностимулатори:
-бъзак
-прополис
-ехинацея
-коластра


Някои естествени антибиотици:
-непастьоризиран ябълков оцет
-хума
-чесън
-пчелен мед
-сребърна вода
-кокосово масло


Мога да споделя и повече информация по темата, ако има интерес.

Последна редакция: ср, 17 сеп 2014, 15:23 от hjkl;

# 1
  • Мнения: 341
Здравейте, темата е интересна и ако имате още материали ,можете да ги споделите тук,защото това са достъпни и естествени продукти. Хубаво ще бъде и да се споделят рецепти за различни заболявания.

# 2
  • Мнения: 6 549
Темата е супер. Ще следя с интерес. Кориолус е много добро нещо, само дето е супер скъпо  Confused И според мен дори и като хранителна добавка не бива да се прекалява с него.
Коластра съм пила, също съм доволна, както и водорасли.
Сега ще почвам прием на Омега 3 да се подсилвам по малко предвид предстоящия сезон  Peace

# 3
  • Мнения: 1 274
Кориолус е много добро нещо, само дето е супер скъпо  Confused И според мен дори и като хранителна добавка не бива да се прекалява с него.
Поръчах на промоция
http://www.iherb.com/Fungiology-Organic-Coriolus-Versicolor-Turk … sr=null&ic=23

Започнах темата най-вече заради ебола. Тук д-р Меркола твърди, че никой вирус не може да издържи на мегадози вит. С
http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2014/08/19/ebola-outbreak.aspx
Цитат
To date, not a single virus has been tested that is not inactivated (killed) by a large enough dose of vitamin C (ascorbic acid)... A primary way in which vitamin C destroys viruses, or sets them up for destruction by the immune system, is by activating the 'Fenton reaction.' In a nutshell, this reaction can proceed inside the virus, inside cells in which viruses are replicating, and on the surfaces of the viruses themselves.

Последна редакция: ср, 17 сеп 2014, 18:28 от hjkl;

# 4
  • Мнения: 6 549
Аз от iherb не съм поръчвала. От аптеката ей такова:
Скрит текст:
Мисля, че 42 лв. беше и ми стигаше за около 18 дни Close Close
Иначе от личната съм чувала, че много препоръчва ехинацея.

# 5
  • Мнения: 1 274
Аз от iherb не съм поръчвала
Поръчаното от мен е $17 + $4 за доставка за 100 г. - 100% био гъба от САЩ. По-изгодно излиза.

Ехинацея е класика като имуностимулант, но Кориолуса изглежда е много силен имуностиулант.

Днес купих една голяма сърнела. През лятото гледам да купувам разнообразни нашенски гъби профилактично. Но знам, че и обикновените печурки и кладници също са полезни.

# 6
  • Мнения: 2
Ще подредя нещата които използвам ежедневно според тяхната сила. Мое лично мнение на базата на дългогодишен опит.
1. Сироп от бъз (от края на лятото до средата на пролетта) по 1 супена лъжица сутрин на гладно след ставане от сън. Димков казва, че черния бъз е най-силната българска билка. Съдържа много витамини и минерали, действа силно имуностимулиращо и убива раковите клетки и свободните радикали.
2. Чесън, суров на салата или разядка. Идеален е в кисело мляко + зехтин и копър. Това е най-силния природен антибиотик, много помага при бактерии, гъбички и вируси.
3. Лук, суров на салата.
4. Ехинацея, екстракт.
5. Пчелен мед.
6. Джинджифил - настъргвам го и правя чай от него и добавям лимон и мед. Става еликсир, разкошен на вкус и много полезен.
7. Куркума и канела.
8. Зехтин.

# 7
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 846
Напълно съм съгласна с така направената подредба. И за мен черният бъз е най-добрият имуностимулант. Казвам го от опит. Към списъка бих добавила и клеева тинктура.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 26 337
само прополис и прополисова тинктура/домашно приготвена/,хомеопатия,мед,билки

# 9
  • Мнения: 1 274
В момента е активна темата за сироп от бъз.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=676714.0
Точно сега е сезонът за бране на бъз. Ако има някой незапознат - става дума за т. нар. 'бъзак' - тревист бъз, който е различен от дървесния. Бъзакът може да се взима като сироп, конфитюр, вино. Също така, във всяка билкова аптека се продава в изсушен вид. Взимат се по15 зърна дневно, като дозата постепенно се увеличава от 3 до 15 зърна, сутрин на гладно.
В момента ползвам вино. Запазват се и джибрите. Рецепта за виното се намира в нета.
Скрит текст:
Аз лично не вярвам в хомеопатията, просто не се лекувам с вибрации, а реални вещества. Ако ще ползвам вибрации, предпочитам по-традиционни неща, като светена вода и молитва.
Доли, може ли да споделиш тук рецептата за дом. клеева тинктура?

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 26 337
Разбира се,майка ми я приготвя от две пръчки прополис и 100мл.спирт.Нарязва или настъргва пръчките и така престояват в спирта около 10дни,като всеки ден се разбърква.След това се прецежда през 2-3слоя марля,съхранява се в стъклен съд.Има голяма годност,не се променят свойствата дори и след години,така поне твърдят....

# 11
  • Мнения: 13 528
Сутрин на гладно, пчелно млечице / топнато в клечка за зъби или една точка - зависи от опаковката/. Също прополис и мед.

# 12
  • Мнения: 1 274
Doli, мерси за споделеното.
Предполагам, че сте чували за гъбата чага. Лекува рак.
http://www.edna.bg/zdravoslovno/bio/chudodejnite-svojstva-na-gybata-chaga-4630997
Гъбата чага (Inonotus obliquus) е малко позната у нас, но в Сибир и Азия от незапомнени времена се пие чай от чага. Оказва се, че това е много достъпна гъба, която расте изключително върху брези във високите части на нашите планини. Тя се различава от повечето дървесни гъби с това, че е твърда, почти колкото дървото-приемник, върху което паразитира.
Чагата е традиционно използвана в медицината на Русия и в по-ново време ѝ се приписват най-разнообразни лечебни свойства. Научни изследвания на екстракт от Inonotus obliquus са провеждани от 60-те години на 20 век насам - във Финландия, Русия, Япония, САЩ, Корея и Китай -  и те до голяма степен са потвърдили нейните терапевтични свойства.

Веществата, отговорни за лечебните свойства на чагата са бетулинът и бета-D-глюканите (вид полизахариди), които подсилват имунната система и стимулират борбата с раковите клетки.

# 13
  • Мнения: 1 274
Бих искала да спомена тук и билката исландски лишей, която също е природен антибиотик.
http://bilki.pharmacy-bg.com/2400-islandski-lishej.html

Добър ефект при подут венец и буза съм имала от индийска люта супа: розова леща с малко морков и домат, подправена с много карамфил, кардамон, синапено семе, лют пипер, черен пипер, кимион. По принцип лютите храни са антибиотици.

Косовите стърготини и масло премахват чревни паразити. Маслото лекува пърхот и гъбички.

# 14
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


Добър ефект при подут венец и буза

при възпален венец или зъб се смучен карамфилче (подправката). върти се с език около болното място. може и цял ден.
е, на зъболекар трябва да се иде, но за ден-два успокоява болката.

Общи условия

Активация на акаунт