За жените и киселината

  • 5 185
  • 111
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 840
От друга страна, би могло да се тълкува и като хуманност...

Отстраняването на жена от пътя на престъпник с киселина, а не с куршум, е дори вид престъпно "кавалерство".

Повечето "кавалери" се радват на завидна охрана, а всички жени, заляти с киселина са си се движели свободно.

Аз прозирам някакъв етикет по-скоро.
Явно вече си има правила, а според тях сигурно невъоръжени и неохранявани жени не се отстрелват, а се заливат с киселина.
КЕЛЕШ рече, че било по-евтино така, да не хабели куршуми.
Така си е. А в някои страни ги убиват с камъни.
Хептен евтинко излиза.

Само давам идея за "кавалерите", които искат да си припомнят детството и стрелянето с прашка.

# 76
  • Мнения: 1 813
Според мен стои умна гад зад това престъпление. Целта е да смажат жената психически.

# 77
  • Мнения: 4 892
Ако и след киселината някой продължава да пречи на някого, средството със сигурност ще е друго.
Ето за това е темата.
Защо след киселината жената повече не пречи?

Защото я е страх за собствения й живот и за живота на близките й. Деца, майки, бащи.
Няма такъв филм, като аз предпочитам да умра, щото....Първо никой не те пита и второ ако предпочиташ да умреш заради суета е тъпо и егоистично. Заради близките ти, само.
Говоря по принцип, някой да не се огледа сега тука.

Когато трябва се хабят и куршуми. Шинка Манова. Работата там е ясна. И куршумите не са щото не е красива.
Т.е. заливането с киселина може да се разглежда и като предястие. Повечето мацки губят апетит. Разбирам ги.
Шинка обаче "излапа" порцията наведнъж, за жалост.

Общо взето ако не си сгазил много лука, само те плискат, за да спреш. Ако много си - куршум. Ясно е. Начините за сплашване на мъже са взривове. Примерно. Васил Иванов. И съвсем умишлено се подбират начини, че да няма жертви. В много от случаите.

В чужбина, Русия, има пресен примет - Ана Политковская. Убита.

Според мен стои умна гад зад това престъпление. Целта е да смажат жената психически.

Това по-скоро ако става въпрос за отмъщение породено от някакви лични драми, любовни най-вече.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 840
Нино Тино, Шинка Манова е друга песен.
Освен че не беше красива, лека й пръст, изобщо не беше самостоятелен играч. Тя щеше да завлече след себе си други, просто си беше пътница.

А относно конкретния случай, само защото жената е видна бизнес дама и има пари, не би трябвало да залитаме единствено в посока бизнес интереси. Тези хора също имат личен живот, лични врагове, всякаква безмозъчна сган вирее и сред бедните, и сред богатите.
Аз затова бягах от конкретиката, за да не почнем с версиите за "инцидента", щото не за това ми беше думата.

# 79
  • Мнения: 2 013

Това по-скоро ако става въпрос за отмъщение породено от някакви лични драми, любовни най-вече.


Това ми се струва ключът от бараката.

Иначе не вярвам и в мебелния бизнес вече да се преразпределят територии с подобни похвати. Нито, че собствениците на италианските оригинални модели така отмъщават на българските копирджии.
Съществува хипотеза и за паталогичен заливач с киселина, който просто си избира някакви жени за целта... Т.е. нищо лично.

Иначе киселината може да бъде само отмъщение, и то лично. Ако си счел, че някой с действията си те е наранил много, а и психиката ти не е наред.  Искаш да причиниш страдание, колкото се може по-силно. Не да отнемеш живот, тъй като смъртта във философски смисъл те спасява от всякакви страдания.  

# 80
  • Мнения: 6 417
Не съм съгласна. На Васил Иванов му метнаха бомба докато го няма, а пиянства в кръчма. През това време майка му е спяла на дивана. Имало е реална опасност за живота й. След този взрив музата му за скандални материали секна - факт.  Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 2 032
Вие си мелете тука, ама се и молете някой да си свърши най-накрая работата и да хване и поръчителя, и изпълнителя на тази гадост.

Клонка, в азиатския континент ( Пакистан, Багладеш и подобни земи) хвърлянето на киселина в лицето на жена е много обичан похват.

Заключения няма да правя, защото ми става зле.

# 82
  • Мнения: 5 710
Жива я ожалихме тази жена. Доказва ли това, че в общества, като нашето ( Балкани, Ориент), красотата е най-важното за една жена. Това момиче има бизнес с мебели. Закопахме ( вкл. и аз) живота му, а в крайна сметка има ли значение, че има 20 процента лицево изгаряне за работата й на дизайнер ( не разбрах каква е на тия мебели, сори).
Не даваме ли  с крайната си реакция  доказателство на изродите, че са на прав път. Че това е най-големия ни страх, равен на самата смърт - отнемането на красотата ни.

# 83
  • Мнения: 1 813
Жива я ожалихме тази жена. Доказва ли това, че в общества, като нашето ( Балкани, Ориент), красотата е най-важното за една жена. Това момиче има бизнес с мебели. Закопахме ( вкл. и аз) живота му, а в крайна сметка има ли значение, че има 20 процента лицево изгаряне за работата й на дизайнер ( не разбрах каква е на тия мебели, сори).
Не даваме ли  с крайната си реакция  доказателство на изродите, че са на прав път. Че това е най-големия ни страх, равен на самата смърт - отнемането на красотата ни.


От пръв поглед е видно,че тази жена държи на външния си вид и това е едно от слабите и места.
Или ти не погледна снимките и?

# 84
  • Мнения: 5 710
Разбира се, че ги погледнах.
Ти погледна ли за какво е темата?

# 85
  • Мнения: 1 813
Разбира се, че ги погледнах.
Ти погледна ли за какво е темата?

Няма да ти отговарям.

# 86
  • Мнения: 5 710
Разбира се, че ги погледнах.
Ти погледна ли за какво е темата?

Няма да ти отговарям.

Е, фръц. Въпросът беше кое убива жената. И кое мъжа.
Това, че поюти  всички тук казахме, че това е края й ме ужасява 3 часа по-късно.
Както и да е. И аз фръц. Simple Smile

# 87
  • Мнения: 4 892
Не даваме ли  с крайната си реакция  доказателство на изродите, че са на прав път. Че това е най-големия ни страх, равен на самата смърт - отнемането на красотата ни.


На мен не ми се ще да е така. Затова се разрових в конкретиката. Отнемането на красотата, физическата за мен не е най-големият кошмар, даже и самата смърт не е, но очевидно е, че има основания да се смята, че отнемането на красотата в общия случай е един от най-големите кошмари за жената..... Заливанията с киселина са на мода, понеже.

Обаче не съм съглсна, че това е краят й. На тая мадама. А и на други.

# 88
  • Мнения: 1 813
Ясно е,че не е краят и на тази жена. Ако е достатъчно силна - дори ще се справи поне с външния си вид,мисля,че 15 процента не са толкова големи,но все пак не съм лекар.

Ставаше дума,че това е целта на похитителите.

Фръц,на моите килограми отива.  Wink

# 89
  • София
  • Мнения: 2 840
Всъщност, всички гледаме на случая като на някакво изолирано явление, нещо като саморазправа, свързана с бизнеса, защото дамата е влиятелна и много заможна.
Но има и други жертви, които са "обикновени" жени.
Алиса каза, че този похват е разпространен в Азия. Коментарите сами си изскачат.

Впрочем, имаше филм преди време по темата.
Действително жертвите бяха все от Третия свят. И ние в кюпа.

Ами, вероятно по тези ширини се мисли за жената като за стока - дай да я обезобразим и сме я унищожили. Не става за нищо след това, демек.

Самата Стаевска е ненатрапваща се светска личност. Нейният бизнес е свързан с голяма доза показност, защото тя обслужва ВИП персони, обзавежда ВИП хотели, даже има собствен такъв. Бизнесът й изисква връзки, изяви, изисква ЛИЦЕ. Тя беше ЛИЦЕ на бизнеса си. В приказния ни роден "хайлайф" трябва да си красива жена, че да ти вървят нещата. Красотата е един от продуктите, тя продава.

Ако можеха да боцкат жените с нещо, от което спонтанно да надебеляват форевър, със сигурност щеше да е сред любимите методи за саморазправа.

Общи условия

Активация на акаунт