Великобритания - тема 19-та, последна тийнейджърска (пак празнична)

  • 31 236
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 66
И аз чаках с нетърпение, но.... развалиха се плановете. Днес голяма ми донесе писмо, че ще участва на финалите на Крос кънтри. Уж не се беше класирала, но... а състезанието е точно събота сутрин.
Надявам се на следващата среща да не ни мине котка път. И съм и казала да внимава как ще се представи, че....  Simple Smile

# 31
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Здравейте хайде малко побут на темичката Whistling
Да се оплача сега:
След двумесечно разтакаване от страна на Роял Майл и след н на брой обаждания от моя страна се установи, че писмото е загубено(каква изненада) и ще ме компенсират само 141 паунда, т.е. разходите за издаване на документите без самолетни билети и т.н.. Разправях се с тях по телефона около 45 мин и резултат нямаше само това можели да направят- гавра.
Ще съм МНОГО благодарна ако някой има информация към коя организация да се обърна с оплакване или към кого да се обърна за да ги съдя. Просто не желая да оставя нещата без последствия.

# 32
  • Мнения: 823
Здравейте  Hug

Да кажа, че аз мислех, че няма да може да дойдем, но тъй като рожденния ден е от 3pm, ще успеем и за срещата Grinning

Нали сме с децата, че идваме с Тео  Grinning

До скоро  Hug

# 33
здравейте, момичета,
моля за малко инфо, защото нямам време да се ровя по старите теми.
може ли някоя от вас, която се е явявала на изпит за IRL или за british citizenship да ми даде серийния номер на актуалната книга с въпросите?
намерих няколко в нета на различни цени, както и с различен обем ... в другия форум мисля инфото е старичко ...
благодаря ви!

# 34
  • Мнения: 1 959
Пускам ти линк с инфо и снимката на книгата по която аз се подготвях
http://www.tsoshop.co.uk/bookstore.asp?FO=1159966&Action=Boo … ductID=0113413025
ако има библиотека до вас може и от там да си вемеш книгата

# 35
  • Мнения: 1 673
Здравейте и от мен в новата темичка!

Скоро правим 4 седмици на английска земя. Голяма скука, бре! Само спим и ядем. Правих вече мъфини, в събота ще плескам чийз кейк.

Готова съм с всичко за син сертификат. Обадих се да ми назначат среща за Кройдън, както ме посъветвахте тук, до 2 януари всичко заето. Сега се чудя по пощата ли да пращам или да чакам за дата...Момичета, някаква такса ще плащам ли за това?

Благодаря за всички съвети за кисело мляко и сиренце. Намерихме си вече по вкуса.

За срещата: момичета, подбутнете ме малко поне аз да дойда. Свекър ми има юбилей и мъжът ми ще ходи в събота на празника като представител на нашето семейство. Сама се притеснявам да дойда с количката, още не съм на "ти" с транспорта тук. Но на мен ми се иска да дойда, за да се запознаем, обаче имам нужда от малко окуражаване...  Blush

Елл, наистина е малко за главоболието, което са ти създали. Нямам конкретно инфо, само възмущението си поднасям.

Леко раждане на бременните момичета и много здраве на всички!

# 36
  • Мнения: 3 480
aniji, благодаря ти за инфото, ще я потърся в библиотеката.

и на мен нещо след 4 месеца на морето ми е доста скучно тук ... сега и тази рецесия ... отиде ми шопинга Cry

# 37
  • Мнения: 948
Какви скуки са ви обхванали  Simple Smile - и какво повече правехте в БГ, дето тук го няма или няма как да се направи? Я, разкажете, да разнищим  Simple Smile Каква красива есен беше, и още не е студено, докато натръшкате близкия парк, нахраните патетата, минете през библиотеката или там нещо друго с хлапетата, и то станало тъмно навън  Laughing

Мари, от къде ще идваш, много дълго ли ще ти отнеме, или те е страх от сменяне на влакове? Ти не трябва ли да си на юбилея всъщност?

Мъжът ми си е направил час за зъболекар точно за събота; аз ще съм с двете деца, ура! Бременните да се стягат, ще ви дам да тренирате с Антон - памперси, шишета, гонене, песни.  Sunglasses

# 38
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Аз съм изпуснала новата тема  ooooh!

Winnie, края на един февруари ние ходихме до Атина Simple Smile Мотахме се по къси ръкави из града и нямаше много туристи Wink От там, нали е близко, отскочихме до България да покараме ски  Crazy Но независимо къде отидете, Италия, Испания, Франция, съм сигурна, че ще си прекарате разкошно!
Мишолина, а дано е хладно в централна Европа  Grinning Ние сме се запътили към Австрия, Kitzbühel. Не е много високо, затова се моля за повечко естествен сняг и ниски температури.
Burberry, добре дошла  Mr. Green Тъкмо обикалям по онлайн магазините и се чудя от кой да поръчам Weekend Wink
lida, кураж! Още максимум 10-на дни ти остават и ще гушкаш бебче  Heart Eyes Hug

Каква скука ви е подгонила, а коледни подаръци купихте ли вече  Twisted Evil Аз от кога съм ги замислила и още не съм взела всичко. Между другото, мисля да водя децата преди Коледа на една пантомима в театъра, Пепеляшка. Но още се чудя, дали синът не е прекалено голям за тази постановка, а щерката прекалено малка  Thinking newsm78

# 39
  • Мнения: 153
Мари, може ли да ми кажеш коя форма подаде за син сертификат?
А за срещата, ако това ще те окуражи, аз ще пътувам около 2 часа за да дойда. Къде живееш ти? И на мен ми е много трудно все още да свикна сама с количката да ходя из Лондон. Но това е защото не живеем там и пътувам рядко, просто е въпрос на навик.

# 40
  • Мнения: 948
troli, как два часа? Няма ли влак от Уокинг до Уимбълдън директен? От там със зелената линия...Час и малко, мисля.

Което ме навежда на мисълта: в събота няма да работи District Line между Earls Court и Embankment - и кой знае кои още метра. Проверете си маршрута преди да тръгнете, за всеки случай, www.tfl.gov.uk...

Мери - ще водя Мариана да гледа Груфалото, другата събота...Очаква го много; надявам се да е дорасла за "театър"  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 3 480
Мишолина, с децата определено не ми е скучно, сутрин винаги има какво да се прави, после обаче става тъмно ...аз не шофирам и не ми се ходи с двамата по автобусите да се блъскам ... освен това под скука имам предвид, че нещо за себе си трябва да направя, търся работа, но засега нищо осбено, не дават достатъчно инфо и като отида на интервю нещо куца все ... знам, че от някъде трябва да започна тук, но поне малко трябва да ми харесва все пак, нали? да не говорим, че и аз избрах един момент ... Tired но определено ми писна след двете бременности и деца да стоя вкъщи да се правя на идеална домакиня, предполагам при всички е така.

в бургас беше изключително оживено, ходехме на плаж, после в парка беше пълно с деца и други майки (знаеш как е, тук за съжаление паркът е почти безлюден и винаги е мокро), ходехме на батута и така ... времето минаваше неусетно, карахме колелото в двора на близкото училище. не се оплаквам точно от мястото сега, а от това, че се стъмва рано и почват да беснеят като изтървани вкъщи ... от няколко дни баткото не спира да ми повтаря, че иска да ходим в бургас ...

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 11:53 от S T A R D U S T

# 42
  • Мнения: 1 673
Айде, имам час за Кройдън! На 31 декември в 1 пм. Майка ми още се чуди кой ще работи в този ден и час, че и сертификат да ми издадат, трапези няма ли да стягат, служебно парти няма ли да имат... Дано ми започне новата година с уредени документи.  Praynig

Троллипен, BR1 попълних, двата паспорта, снимки и акта за граждански брак ми искат да нося. Ако ще ходиш и ти, обаждай се от сега да ти дадат час. Ако не -може и по пощата да се пратят, но май ставало много бавно по пощата.

Мише, Мери, много сте готини!  Hug Така ме блазни да дойда! От Уест Райслип ще взема метро, уж не е сложно, ама...

Скучно, бре! Не ми се смейте!Няма хора по улиците. Чак на моменти е страшничко. Детето докато го сложа в количката да направим 2-3 завоя и заспива веднага от скука. Само по търговската улица и главните пътища виждаме хора. Дори и при патките в парка няма народ. Просто всеки си гледа работата, децата с мамите са на шопинг, по градини, училища и така.

А пък гледайте сега какво беше в България hahaha: излизам с детето на разходка, поне 1 комшия ще реши да излиза и той в този момент (децата от кооперацията ни знаят часа за разходка и също ще се покажат да видят малката), ще се засечем във входа и ще се наговорим. Долу, докато слагам Али в количката, първо от рибарския магазин ще ни закачат поне двама рибари ("Ей, сладурче, къде? На разходка ли пак? Хайде, че какво е хубаво времето..."), на завоя лелката от магазина за авточасти ще излезе специално да ни огледа дрешките, прическата, да ни поръча да й купим нещо на връщане... На 100 метра, на другия завой, една баба продава дрешки на открита маса, поздрав, коментари по времето и още поне 2 баби седят пред малката бакалия, дават бонбонки на Али и се закачат с нея. Докато свършат тез процедури и сме излезли на главаната улица и там се почва-познати, роднини, колеги, учители, и една цяла банда други мами с колички. Прибирала съм се с гръмнала глава и нужда от тишина.  ooooh! Сега си наваксваме със спокойствие.  Crazy

Стардъст, разбирам те, но ще поотраснат още децата и ще имаш повече време за работа или за себе си. И аз още не шофирам тук и гледам по тъмното да сме се прибрали. Говорим много с България, гледаме наша телевизия, готвим, перем, чистим, чакаме Коледа и това е засега. И аз имам нужда вече от по-различен режим, но гледам да съм търпелива, от раз не стават нещата. Да са здрави децата, пък другото ще го подредим.

# 43
  • Мнения: 153
Напълно разбирам всички, които казват "скучно" ми е какво имат в предвид. За много голямо съжаление, дори в страна като Англия, където всеки ден може да ходиш на различно място в продължение на 2 години и пак да не повториш, и аз казвам "скука". Не ходя на работа, рано се стъмнява, ми той Лео като спи неспокойно една нощ и после спи до обяд...той деня свършил. Аз шофирам, ама сама извън града не мърдам, а и колата така или иначе е в мъжа ми по цял ден. Винаги мога да си намеря какво да правя, но социални контакти никакви. Не че се оплаквам, все пак аз съм си го избрала, но човек винаги иска повече.

Мишолинче, както и да го смятам все си отиват по 2 часа. Докато тръгнем от нас до гарата са си 10-тина мин с кола, паркиране, билети, докато дойде влака ето ти го 30 мин, после 30 мин до Waterloo, после докато стигнем до метрото, че и смяна сигурно ще има и още поне 40 мин и малко вървене....ще съм щастлива даже да го докараме до 2 часа. Сега обмисляме един вариянт, с кола от нас до едни приятели в Западен Лондон- 40 мин, после се мятаме на червената линия и за 30-40 мин да сме там, мисля по бързо да стане. И добре, че напомни на нас заблудените извън Лондон да си проверим маршрута  bouquet
S T A R D U S T ех Бургас, Бургас.....и аз бях 2 месеца лятото. И пак казвам не се оплаквам, предпочитам тук с мъжа ми от колкото в Бургас с "мама", но незнайно защо, все искам нещо в повече Laughing

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 12:20 от trollipen

# 44
  • Мнения: 3 480
така е, Мари, и аз това си казвам, да са здрави, всичко ще се нареди.
trolipen, наистина социалните контакти са много ограничени и това е основната причина поради която така искам да работя, както и личното развитие. аз също предпочитам да съм тук, въпреки някои от предимствата в бг. и не се оплаквам от страната в никакъв случай, 1 година не си бях ходила в бг и като се прибрах 4 месеца имах достатъчно възможности да се убедя напълно, че изборът ни е правилен.
притеснява ме тая криза, на мъжа ми работата е временна, аз нямам кой знае какъв опит тук освен като administrative assistent, повечето ми е от България. затова и ми се иска по-скоро да си намеря работа ... ходих на курсове миналата година за IELTS, но малката като проходи спрях, не ми остава време да ходя до там и да пиша домашни после. свекърите ми ще идват след 2 седмици, трябват пари, празници се задават и само единият като работи не става, да не говорим, че mortgage си тече ...

момичета, дайте съвет моля ви, не знам как да науча сина ми да чете на английски, четем книжката от градината, но не се получава и това ме тревожи също ... той на бг не може, та на английски ...изчетох сума ти статии за двуезичните деца, но не съм много оптимистично настроена. догодина почваме primary school и аз съм в дилема дали далечно добро училище или по-близко и не чак толкова реномирано. има едно добро католическо до нас, ама като не сме католици, казаха, че нямаме шанс, защото имат много католици на листа. да не говорим, че училищата, които се считат за добри са в друга община ... трудно ми е с тези неща все още.

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 12:27 от S T A R D U S T

Общи условия

Активация на акаунт