Спешен въпрос за кисело зеле.

  • 90 811
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Ахааа,разбрах....Ами...
*или солта ти е била малко
*или не си го претаквала
*или самото зеле е било много нитратно.Тогава също се скапва каквото и да правиш....

# 16
  • Мнения: 248
Да сигурно е било нитратно, защото аз преди две години изхвърлих цял бидон с кисело зеле .Направо щях да се побъркам, всичкото зеле се скапа за отрицателно време!

# 17
  • Мнения: 4 406
Благодаря за отговорите. Провалила съм си зелето заради малко сол.
Миналият път му сложих прекалено много и този път икономисах

# 18
  • Мнения: 1 283
Ахааа,разбрах....Ами...
*или солта ти е била малко
*или не си го претаквала
*или самото зеле е било много нитратно.Тогава също се скапва каквото и да правиш....
Да питам-зелето в кофа пак ли се претаква и как и колко сол се слага, пак ли на десет литра-400 гр. морска сол?

# 19
  • Мнения: 5 001
Ахааа,разбрах....Ами...
*или солта ти е била малко
*или не си го претаквала
*или самото зеле е било много нитратно.Тогава също се скапва каквото и да правиш....
Да питам-зелето в кофа пак ли се претаква и как и колко сол се слага, пак ли на десет литра-400 гр. морска сол?
Да спазваш си грамажа за солта(аз лично никога не съм се придържала към грамаж...Карам на вкус) .И да,хубаво е да се претаква.Ако е в кофа трябва да има капак за да може лесно да се изсипва саламурата и да се връща обратно....Като се обръща водата е по-добра туршията...

# 20
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Относно претакането на зеле в кофа, да кажа и аз Simple Smile
Нашето кисело зеле е в голяма 30-литрова кофа на терасата и
задължението за претакане естествено е на половинката.
И какво прави той - купил си е един тънък маркуч,шлаух, цопка
го до дъното на кофата и духа Mr. Green в маркуча.
Вече 7-ма година така, и няма провал. Laughing

# 21
  • Мнения: 5 001
Даааа,и това е вариант с духането ( hahaha)
Моето зеле си е в бидон и аз го претаквам с маркуч  Joy Joy Joy
Ама саламурата я изсипвам в една кофа и после връщам течноста обратно в бидона....

# 22
  • Мнения: 685
Колко хрян се слага на зелето?   newsm78

# 23
  • Мнения: 5 001
Колко хрян се слага на зелето?   newsm78
Един корен не много дебел и стар(да е беличък ,да не прилича на дърво)около педя дълъг стига....

# 24
  • Мнения: 685
Колко хрян се слага на зелето?   newsm78
Един корен не много дебел и стар(да е беличък ,да не прилича на дърво)около педя дълъг стига....

Благодаря за бързия отговор.   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 4 052
Мъжът ми прецени, че зелето е безсолно. Мога ли да добавя сол? Да не се развали нещо newsm78

# 26
  • Мнения: 5 001
Мъжът ми прецени, че зелето е безсолно. Мога ли да добавя сол? Да не се развали нещо newsm78
Нищо няма да му стане.Слагайте,но после трябва всеки ден да бутате един маркуч до дъното на бидона и да духате през него(да излизат балончета,за да се обръща водата),за да се разствори солта.Иначе ще си остане неразстворена на дъното.

# 27
  • Мнения: 34
Ако е безсолно, по-добре добави още сол. Аз миналата година така си скапах цял бидон зеле, защото му бях сложила малко сол и то се развали. Излей в една кофа от водата в бидона, разтвори солта, която ще добавяш в нея и тогава я върни обратно. Така ще си сигурна, че се е разтворила. А хряна го слагам след като зелето вече  е готово. Той го държи стегнато по-дълго време.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 052
TheNMaster, Marissan, благодаря ви момичета! Hug

# 29
  • Мнения: 3 461
Аз го направих в кофа, казаха ми на литър и половина вода, една супена лъжица сол, разтворих солта много добре, обаче сега ми се струва доста солено. Confused Каква е дозата на литър вода?

Общи условия

Активация на акаунт