Каква сушилня?

  • 31 190
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 323
И аз сега съм в проучване за сушилня. Моите обиколки из магазините и раговорите с ,,консултантите,, на част от които им теглех инфото не с ченгел, ами с кози крак  Mr. Green показа -

2.Много е важно да няма несъответствие в оборотите на  центрофугата на пералнята ви и тези които изисква сушилнята/т.е. ако пералнята е с възможности за 500 об/мин, а сушилнята изисква да са въртяни над 800 об/мин....имате проблем - Проблемът е, че ще хаби повече ток, за да суши по-мокри дрехи
 3.шуми/от копчета и ципове/ ,грее и овлажнява помещението - казаха ми, че не овлажнява. Специално питах навсякъде, защото там, където искам да я сложа и без това си има влага и конденз малко, не ми трябва още. Кое е вярното сега Rolling Eyes
  5.има едни кърпички за сушилня на ''ленор'',които ароматизират прането,защото не се усещал аромата на омекотителя по време на прането.......за който обича. Това хич не ми харесва на мен Rolling Eyes За първи път го чувам. Признавам, че не съм изчела от-до темите тук, но все пак доста прегледах. 
8. причина за намачкването на прането е високите обороти на центрофугата на пералнята На мен ми казаха, че се намачкват повече заради самата процедура на центрофугиране. Т.е. стар модел като моята пералня/от преди 5г Rolling Eyes Shocked/ ги върти по-лошо и затова ги мачка много. Като се замисля - ами смачканки са ми, ама като не знам дали има и по-несмачкани дрехи не съм страдала много до сега. За справка, памучни дрехи след пране ги изтръскам преди да простра и пак гладя задължително Rolling EyesПредлагат ми да си взема комбинирана пералня+сушилня, която още в центрофугирането изсушава по-добре, така пести ток при сушенето в сушилнята. И по-добрата система за центофугиране нямало да намачква... 
10. за предпочитане е да се суши по-дълго на по ниски темп. Така пък се хаби повече ток...или не..
 

Мамамари - извинявай, че писах през цитата ти, беше ми по-лесно да покажа разликите в инфото, което събрах аз.

Все още съм в чудене, дали да пръждосаме добре работещата ни пералня на село и да купим пералня+сушилня, която определено ще пести ток и време. Защото ако искам да пера нощем, някой трябва да става нощем след пране да мести дрехите от пералнята към сушилнята....А ако не го направи, което ще е по-вероятния сценарий и искам пак да ползвам нощната тарифа - чак на другата нощ, което леко обезмисля процедурата. У дома се пере всеки ден по 1 пералня, а сега с 2 уреда ще се увеличи двойно потреблението на ток и сили от моя страна.

Препоръчват ми аристон - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038123

# 16
  • Мнения: 52
 Миналия месец купих ZANUSSI ZTE-285(от Технополис,около 630 лв. доколкото помня).Доволна съм,но като се вземе под внимание,че това ми е първата сушилня и нямам база за сравнение.Купих такава,защото и пералнята ми е същата марка и нямам оплаквания  Simple SmileДосега гладех абсолютно всичко,откато я ползвам не гладя тениските например,трикотажни блузки,даже блузоните...Просто ги вадя топли,изтръсквам и мятам на облекалката на стола.Стоят десетина минути да изстинат,сгъвам добре и прибирам в гардероба.Около 2 часа е основната програма,която ползвам.За шума-ами шумничка е,но това не ми пречи(в кухнята е).Затопля добре помещението,но не мисля,че прави влага(не съм забелязала).Наистина дрехите губят от аромата на омекотителя(Искам да купя от ароматизиращите кърпички,за които четох тук,но въобще не мога да намеря къде продават.Ако някой качи снимка на опаковката,ще съм много благодарна-поне да знам какво търся).С две думи-сушилнята си е ценен домакински уред и съм доволна,че го имам. Wink

# 17
  • Мнения: 4 401
Вече мога да се похваля и с личен опит .Няма проблем за цитата  Peace важното е в крайна сметка да бъдем полезни на който си е направил труда да го чете.
 По отношение на комбинирания вариант пералня+сушилня в едно ,поне това което аз видях е пере 6 кг. примерно ,но суши максимум 3 кг.С други думи ако ползваш нощна тарифа трябва да станеш след изпирането ,да извадиш част от прането и да включиш половината да се суши...а е и с по малко екстри .
АЗ имах големи съмнения по отношение дали ще си паснат моята пералня горение от преди 7-8г модел с новата сушилня.и също обмислих вариант 2 в 1. Е няма проблем...опасенията ми се оказаха напразни.Липсата на достатъчно място обаче е сериозен аргумент в полза на комбинацията Peace.
Да си призная честно рядко ползвам нощна тарифа и повече гледам собственото си улеснение,а разходите не са на първа линия.Та като ги извадя още топли дрехите и ги тръсна наистина са почти изгладени Shocked.Веднага ги прибирам по закачалки.А ноща гледам да си почивам ако малката ме остави.
ЕТО ТУК съм обсъдили впечатленията си от моята сушилня:
  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=359476.0
 

Ще потърся темата дето една мама беше снимала въпросните кърпички .

# 18
  • Мнения: 2 323
mamamari, тази аристон пере 8/суши6, което за нашия ритъм на цапане е екстра. Има ел везна за да не се препълва, т.е. ако сложа 6кг пране, за да продължи да суши сл. това ще е екстра и така ще съкрати програмата за пране.
относно нощната тарифа - определено при всекидневно пускане не пералня + сушилня разходите са значителни. Именно заради това май ще избера комбинирания вариант, за да спестя нощно слугуване на уредите. Има отложен старт естествено.

Само съм много разочарована от намаляването на аромата на омекотителя....Каква е логиката, нали сушилнята върти топъл въздух. Като сешоар... newsm78

# 19
  • Мнения: 3 211
Аз много се чудя между сушилня, която глади (на Електролукс струва около 1600лв.) или обикновена сушилня. Чета тук, че повечето, които имат обикн.сушилня не гладят, та се чудя да давам ли 1000лв. повече, ако и обикн. върши работа Thinking

# 20
  • Мнения: 1 632
Имаше тема точно за тази сушилня  на Електролукс!
Моята е обикновена и пак не се мачкат дрехите.
Откак я имам не гладя!

# 21
  • Мнения: 2 323
Аз това, което искам да ми остане за гладене са ризите на мъжа ми. И то на надъвкани и после 5 часа да търкам с макс пара. Мисля, че с повечето нови сушилни се постига.

# 22
  • Мнения: 3 211
Имаше тема точно за тази сушилня  на Електролукс!
Да, четох я. Всички бяха доволни. Затова се навих да си купя такава, но пък ме навихте да си купя обикновена Party

# 23
  • Мнения: 4 401
backobg
Новак


Публикации: 1


  Re: Искам сушилня
« #239 Вторник, 15 Януари 2008, 14:52 »  

--------------------------------------------------------------------------------

Най сетне успяхме да внесем от вълшебните антистатични кърпички
с невероятен аромат на свежо пране. За всички интересуващи се след
заявка на backobg@abv.bg пращаме с наложен платеж.

Кутийка с 25 бр. кърпички е на цена 9 лв.

Ако искате повече информация пишете или отидете на

http://www.bouncesheets.com/products/bounce_sheets.jsp
 ето това четох ето тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237267.220
на 12 стр от backobg за съжаление снимки съм гледала другаде и не помня къде

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 11:24 от mamamari

# 24
  • Мнения: 4 401
Аз това, което искам да ми остане за гладене са ризите на мъжа ми. И то на надъвкани и после 5 часа да търкам с макс пара. Мисля, че с повечето нови сушилни се постига.

Ако имаш личен лош опит от някоя сушилня ЗАДЪЛЖИТЕЛНО напиши каква марка и модел,за да не пострадат и други!
Иначе Ивка е с аристон,а аз със зануси и двете НЕ ГЛАДИМ  Peace

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 11:41 от mamamari

# 25
  • Мнения: 2 323
A не не, не си ме разбрала. казвам, че съм доволна, ако суши всичко, пък ако само ризите ми останат /защото не вярвам да има такава, която и ризите да глади/ ще съм супер доволна.  Peace и аз съм в процес на търсене, май ще е тази комбинираната..... newsm78

# 26
  • Мнения: 1 632
От опит на бивша притежателка на комбинирана пералня със сушилня, Naughty не те съветвам да си вземаш такъв уред!
Определено мачка много,и гладенето се превръща в истинска одисея! ooooh!
Да не говорим, че и миризмата на дрехите е различна!

# 27
  • Мнения: 2 323
Пфуууу, чела съм и аз, че не са много доволни хората. Но си мисля, че това е доста по-нов модел. Освен това пере 8 кг, а суши 6, което значи, че ако слагам както до сега в моята по 5 ще е ок за сушенето.
За миризмата какво имаш предвид? newsm78

Чела съм тук, че Аристон били шумни. Като сравнявам децибелите дадени в инфото - тази марка е една от най тихите. Освен това моделът е ,,супер сайлънт,, което е още една точка в повече. Знам ли......Аз затова още не съм решила твърдо какво ще е. Има разминаване на опита на потребителите и инфото давано от консултантите понякога. ....

# 28
  • Мнения: 1 632
Миришат на гума дрехите!
Да не говорим, че харчи много повече ток от обикновена сушилня и пералня.
Безшумна сушилня няма, но така и пералнята е шумна!

# 29
  • Мнения: 2 323
каква е била старата ти пер+суш?

Общи условия

Активация на акаунт