Кога започнаха да се обръщат децата ви?

  • 2 432
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 092
Много , ама много мразя сравненията и надпреварата ако мога да я нарека така за това кое дете кога първо се обърнало , седнало ,проходило ... Hug
Съветвам те ако имаш притеснения да се консултираш с педиатъра  си .
Спри да слушаш хората .

# 16
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Бебка започна да се обръща от гръб по корем в 3-я месец,а от корем по гръб в 5-я и сега се върти като пумпалче на спалнята.

# 17
  • Мнения: 540
Много , ама много мразя сравненията и надпреварата ако мога да я нарека така за това кое дете кога първо се обърнало , седнало ,проходило ... Hug
Съветвам те ако имаш притеснения да се консултираш с педиатъра си .
Спри да слушаш хората .

подкрепям те Peace

# 18
  • Мнения: 498
Кирил от четвъртия,Ана по-късно към средата на петия

# 19
  • Мнения: 922
Ами при всяко дете е индивидуално. Единият се обърна на 4 месеца, а другият по-рано  Laughing.

# 20
  • Мнения: 543
На 5 месеца и няколко дни. Нищо притеснително няма, все ще се обърне.

# 21
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че не е притеснително, я стига сравнения и излишни тревоги  Simple Smile
Криско започна да се обръща на 8  Grinning

# 22
  • Мнения: 199
Актуална за мене тема. Бебо е на 3мес и 1/2 и тежи към 6кг.   от 2-3 дни вече не мога да го оставя извън полезрението си и за минута. само чака да го сложа на равна повърхност и  се претъркулва от гръб по-корем ( някои пъти с такава засилка, че глават му натежава и поднася и се обръща пак по гръб). после като си надигне главата от положение по корем  почва да се радва неистово.  Laughing

# 23
  • Разград
  • Мнения: 518
И двамата се обърнаха на 4-ри и половина  Peace. Не се притеснявай излишно при всяко дете е строго индивидуално  Hug

# 24
  • Мнения: 174
На 4 месеца от гръб по корем,а обратното го усвои по-късно към 6-тия месец.И аз ще ти кажа,не си сравнявай детето,когато поиска тогава,може да пропълзи преди да започне да се обръща,няма някаква строга последователност,по която да се развиват децата Peace

# 25
  • Мнения: 298
Няма място за притеснение,всяко дете е индивидуално.Дъщеря ми започна да се обръща около 3-3,5 мес.

# 26
  • Мнения: 242
3 тия месец

# 27
  • Мнения: 249
Ами вчера си писахме с мамите в отчетната, че моята беба още не се е обърнала. Знам че е индивидуално, но и аз като теб се притеснявам, а пък е и по голяма. Успокоявам се и не я сравнявам с другите, че само излишни притеснения, ама като всяка майка ме човърка. Ще почнат да се обръщат и тогава очите трябва да са ни на четири Hug

# 28
  • Мнения: 764
Моят син беше бая закръглено бебе и започна да се обръща доста късно - към 6 м.

# 29
  • Мнения: 88
Не мисля, че има за какво да се притесняваш. Вали се обърна за първи път от гръб по корем в средата на 4 месец - направи го докато спи. След това доста дълго време, може би около месец, се обръщаше само в съня си, никога буден. От корем по гръб му беше доста по-трудно да се научи - и аз помня, че се притеснявах. Упражнения правехме, показвах му как става завъртането ... не помагаше... все не успяваше да си извади ръчичката от под тялото. Някъде в началото на 6 месец започна да се върти свободно... тогава, разбира се и за първи път падана от леглото.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт