Колко см на месец растат бебетата ви?

  • 25 452
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 335
Стига си сравнява детето,идеално си е.
Денис расте с по около 3 см. на месец.Роди се 49 см.,а на осем месеца е 74см.
А,ако наистина има такова бебе дет расте с 8 см. на месец,кажи на майка му да звьни на Гинес Mr. Green

# 16
  • Мнения: 9 973
5,3,2,1,1,1,......и до сега с по 1см. Wink

# 17
  • Мнения: 4 292
Не бъдете толкова скептични. Синът ми се роди 52 см и първи месец беше 58. Дъщеря ми се роди 48см, първия месец беше 53.5см.
Всяко бебе си е различно, за това таблиците са за ориентир. Не трябва да се втренчваме в чуждите деца.

# 18
  • Мнения: 174
При нас за първите три месеца средно с по 4 см ... а оттам нататък ще намалим темпото, предполагам

# 19
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Различно е, наистина. Дъщеря ми расте с по 2-3 см всеки месец, но бебчето на приятелката ми порастна 7 см първия месец. Има такива деца, не е преувеличено, но разбира се, не всеки месец растат с толкова.

# 20
  • Мнения: 9 814
Различно, зависи от детето, зависи и от това на колко месеца е.
Дъщеря ми се роди 50 см., първият месец беше пораснала с 4 см, вторият с 2 см., а третият с 6 см.
Племенникът ми се роди 53 см., през 1-вия месец порасна с точно 8 см.

А,ако наистина има такова бебе дет расте с 8 см. на месец,кажи на майка му да звьни на Гинес Mr. Green

Ще кажа на снаха ми да звънне, току виж спечелили награда.

# 21
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Ели също се роди 53см,първия месец порастна с 4см,а следващите по 2см.

# 22
  • Мнения: 1 763
Всеки месец различно. Най -много порасна първия месец-5см, имаше и месец, в който изобщо не беше пораснал.

# 23
  • Мнения: 349
И аз мисля, че 8 см са много. Ние пораснахме така: роди се 50см, 53,5, 57, 60,5, 62,5.

# 24
  • Мнения: 73
По- вредно и обезпокояващо нещо от това да сравняваш бебето си с другите деца няма - както възрастните не се хранят с еднакво количество храна, не са с еднакви килограми и ръст, така и бебчетата са си напълно индивидуални Wink . Щом е здравичко и спокойно, значи всичко е наред. Казвам ти го от опит, защото и аз постоянно сравнявах по-голямото си дете с останалите.....-резултата беше - излишни тревоги. Сега номер 2 съм го оставила да се развива на воля  Peace.

# 25
  • Мнения: 4 433
различно е при всички бебета
Алекс наддаваше като бебе с по 3 см.

# 26
  • Мнения: 242
1м.- 7см ; 2м.5см; 3м-3см,после по 2см.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 673
Моите и тримата първия месец по 7 см, после - по 2-3
Големите на годинка са били по 77 см.

# 28
  • Мнения: 249
Първо не се шашкай за тези мерки Hug
Голямата ми дъщеря най-много ми порасна в 3-я месец-6см, иначе с по5,3,2
Малката за сега няма такива рекорди, най-много порасна 1-я месец-4см и от тогава 2,3 и1/2, повече не. Общо за 5месеца 14см

# 29
  • Мнения: 367
1,5-2см за един месец и аз си мисля,че е малко,но какво да направя Rolling Eyes Да е жива и здрава само пък другото....

Общи условия

Активация на акаунт