Нормално раждане или секцио - за и против

  • 18 079
  • 134
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 15 252
Аз исках да родя нормално и САМО АКО СЕ НАЛОЖИ-В КРАЕН СЛУЧАЙ, да родя със секцио. За съжаление-крайният случай се случи. Наложи се и родих със секцио.
Когато с лекаря, който наблюдаваше бременността ми и води раждането ми, обсъждахме как да родя, той ми препоръча естественото раждане. Сигурно си знае защо дава такива съвети. Не го разпитвах надлъж и на шир защо-неговото становище съвпадаше с моето желание. Доверих се на преценката и на професионализма му.
Докато се пробвах да родя нормално бях със спинална упойка (от един момент нататък, разбира се!). Ами като си обезболен по този начин, раждането изобщо не е мъчително и ужасно! Няма нито красъци, нито болка. Ако ти се падне и анестезиолог като моя (разбирай-д-р Петров от Шейново), си е направо веселба!

# 61
Цитат на: bobolenta

Интересно ми е да разбера на колко от майките тук, родили нормално, бебето им е извадено на части и увредено Shocked . Дали пък да не пусна анкета Rolling Eyes ...

А още по-интересно ми е да разбера, че една операция е по-щадяща за мама и бебе от естествен и даден от природата акт... Хм, явно аз съм с архаично мислене, но май и по цял свят са с такова, ако съдя по разказите на мамите в чужбина.  Wink


Мен специално природата не ме пощади особено и болката ми не ми беше ама изобщо приятна Simple Smile А хемороидите които имам сега от напъването и ще ми останат приятен спомен за цял живот сигурно Simple Smile Но, както и да е!
Всеки сам си преценява как да ражда! Искам само да кажа че вида на раждане не те кара да се чувстваш повече или по-малко майка!!! Както няма значение при нормалното раждане дали те е боляло много или малко!!! Дали ти е било лесно или трудно!
А това с ваденето на детето на части не е невъзможно и при двата вида раждане!! Зависи от лекаря!! Simple Smile

# 62
  • Мнения: 3 146
Сама избрах да раждам секцио и съм много доволна.Нямах никакви проблеми и на 8 ден след операцията си ходех на работа, грижех се за бебето и т.н.Не съм усетила никаква болка - непрекъснато ми правеха обезболяващи инжекции.Ами с две думи това е Имам прекрасен спомен от раждането.Естествено всичко е индивидуално .

# 63
  • Мнения: 2 693
Цитат на: sunny_bunny
Мен специално природата не ме пощади особено и болката ми не ми беше ама изобщо приятна Simple Smile А хемороидите които имам сега от напъването и ще ми останат приятен спомен за цял живот сигурно Simple Smile Но, както и да е!
Всеки сам си преценява как да ражда! Искам само да кажа че вида на раждане не те кара да се чувстваш повече или по-малко майка!!! Както няма значение при нормалното раждане дали те е боляло много или малко!!! Дали ти е било лесно или трудно!
А това с ваденето на детето на части не е невъзможно и при двата вида раждане!! Зависи от лекаря!! Simple Smile


Така е Grinning ! Точно това беше и моята идея, и в този ред на мисли темата наистина се обезмисля!  Sunglasses


ПП: Да не говорим, че има и още един фактор "пари под/над масата", който тук не се взе предвид досега. Не решаващ, но доста важен фактор. У нас. За съжаление. С това не искам да предизвиквам поредният спор или плюене по Родината, просто констатация.

# 64
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Цитат на: bobolenta

ПП: Да не говорим, че има и още един фактор "пари под/над масата", който тук не се взе предвид досега. Не решаващ, но доста важен фактор. У нас. За съжаление. С това не искам да предизвиквам поредният спор или плюене по Родината, просто констатация.



е-е-е-е, ама това е основното моля те, факторът пари за секцио по желание извинявай, ама е водещ просто. а тук доста са родили по желание секцио, така, че хайде да не го забравяме и този фактор,а?

# 65
  • Мнения: 384
Цитат на: Liorena
Цитат на: bobolenta

ПП: Да не говорим, че има и още един фактор "пари под/над масата", който тук не се взе предвид досега. Не решаващ, но доста важен фактор. У нас. За съжаление. С това не искам да предизвиквам поредният спор или плюене по Родината, просто констатация.



е-е-е-е, ама това е основното моля те, факторът пари за секцио по желание извинявай, ама е водещ просто. а тук доста са родили по желание секцио, така, че хайде да не го забравяме и този фактор,а?


Точно това и аз си мислех, ама си рекох, айде да си мълча, че не сам в БГ. То затуй никъде по света го няма секцио по желание, може би защото "под масата" не е позната форма на разплащане Grinning

# 66
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Цитат на: Krassi
Цитат на: Liorena
Цитат на: bobolenta

ПП: Да не говорим, че има и още един фактор "пари под/над масата", който тук не се взе предвид досега. Не решаващ, но доста важен фактор. У нас. За съжаление. С това не искам да предизвиквам поредният спор или плюене по Родината, просто констатация.



е-е-е-е, ама това е основното моля те, факторът пари за секцио по желание извинявай, ама е водещ просто. а тук доста са родили по желание секцио, така, че хайде да не го забравяме и този фактор,а?


Точно това и аз си мислех, ама си рекох, айде да си мълча, че не сам в БГ. То затуй никъде по света го няма секцио по желание, може би защото "под масата" не е позната форма на разплащане Grinning


ами не е, ама тук е основен фактор и ръководещ, когато искаш да раждаш секцио, и ако трябва ще ти намерят куп причини само да те усетят, че можеш и имаш, няма АБСОЛЮТНО никакъв проблем  - секциото ти е уредено.

Само да кажа, говоря за София, идея нямам как е по другите градове. Но в София е така. Имаш ли паричики, искаш ли секцио - нямаш грижи и проблеми. Това е първи вариант. Плашащ си на когото трябва, нищо че болниците получават преди 2 год. беше по 400лв от държавата за всяко секцио, сега не знам. Втори сценарий -  То може и да не искаш секцио, но ако имаш парички и някои хищни хиени като разберат това - охо, потриват ръчички, добре им дошло - лягай за секцио тогава, на ти 100 причини за секцио, и си викаш, ами щом така казват лекарите, ами ОК., къде ли не съм ги дала тия пари, нали става дума за нероденото ти дете , щом имаш даваш. Ама после се оказва, че можело и нормално да родиш, ама хайде......нищо, ти си плащай и довиждане.

Така, че Краси, тук всичко е възможно просто.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Цитат на: Liorena

ами не е, ама тук е основен фактор и ръководещ, когато искаш да раждаш секцио, и ако трябва ще ти намерят куп причини само да те усетят, че можеш и имаш, няма АБСОЛЮТНО никакъв проблем  - секциото ти е уредено.

Само да кажа, говоря за София, идея нямам как е по другите градове. Но в София е така. Имаш ли паричики, искаш ли секцио - нямаш грижи и проблеми. Това е първи вариант. Плашащ си на когото трябва, нищо че болниците получават преди 2 год. беше по 400лв от държавата за всяко секцио, сега не знам. Втори сценарий -  То може и да не искаш секцио, но ако имаш парички и някои хищни хиени като разберат това - охо, потриват ръчички, добре им дошло - лягай за секцио тогава, на ти 100 причини за секцио, и си викаш, ами щом така казват лекарите, ами ОК., къде ли не съм ги дала тия пари, нали става дума за нероденото ти дете , щом имаш даваш. Ама после се оказва, че можело и нормално да родиш, ама хайде......нищо, ти си плащай и довиждане.

Така, че Краси, тук всичко е възможно просто.


мдааааа.

# 68
Mnogo sorry,
ako sam otekchila niakoj s moiat vapros.Naistina imah nujda ot saveti.Poneje bebo e "sedalishno" i ima mnogo goliama veroiatnost ako ne se obarne da rajdam sas sekcio i she mi opredeliat data za planovo rajdane.No ako v poslednia moment se obarne / vsichko e vazmojno/ triabva da bada i psihicheski  - nastroena i za normalno rajdane-tova mi e parvo rajdane.
Imenno za tova se nujdaia ot podkrepa-tolkova se chuvstvam obarkana.

Izviniavam se na Liorena - koiato naj mnogo sam iadosala s moia vapros

Blagodaria na vsichki za mneniata-mnogo nesha mi se iziasniha.

# 69
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Цитат на: kika

Izviniavam se na Liorena - koiato naj mnogo sam iadosala s moia vapros


абе глупости  Grinning , изобщо не си ме ядосала с нищо, няма за какво да ми се извиняваш, недей така моля ти се.
Просто, в архива има още няколко същите теми едно към едно.

а съм сигурна, че и другата седмица ще има същата тема.
Но това е положението явно.

На теб ти желая леко раждане, каквото и да е то, после всичко се забравя и се радваш на бебенце - сладко и пухкаво Grinning  Grinning

Да сте живи и здрави само Grinning

# 70
  • Мнения: 18 542
Цитат на: kika
Mnogo sorry,
ako sam otekchila niakoj s moiat vapros.Naistina imah nujda ot saveti.Poneje bebo e "sedalishno" i ima mnogo goliama veroiatnost ako ne se obarne da rajdam sas sekcio i she mi opredeliat data za planovo rajdane.No ako v poslednia moment se obarne / vsichko e vazmojno/ triabva da bada i psihicheski  - nastroena i za normalno rajdane-tova mi e parvo rajdane.
Imenno za tova se nujdaia ot podkrepa-tolkova se chuvstvam obarkana.

Izviniavam se na Liorena - koiato naj mnogo sam iadosala s moia vapros

Blagodaria na vsichki za mneniata-mnogo nesha mi se iziasniha.


Няма за какво да се извиняваш. Важното е, че си разбрала някои неща и ще си по-спокойна от предстоящото раждане. Това е на първо място!  Simple Smile

# 71
  • sofia
  • Мнения: 562
Цитат на: Liorena
Цитат на: Krassi
Цитат на: Liorena
Цитат на: bobolenta

ПП: Да не говорим, че има и още един фактор "пари под/над масата", който тук не се взе предвид досега. Не решаващ, но доста важен фактор. У нас. За съжаление. С това не искам да предизвиквам поредният спор или плюене по Родината, просто констатация.



е-е-е-е, ама това е основното моля те, факторът пари за секцио по желание извинявай, ама е водещ просто. а тук доста са родили по желание секцио, така, че хайде да не го забравяме и този фактор,а?


Точно това и аз си мислех, ама си рекох, айде да си мълча, че не сам в БГ. То затуй никъде по света го няма секцио по желание, може би защото "под масата" не е позната форма на разплащане Grinning


ами не е, ама тук е основен фактор и ръководещ, когато искаш да раждаш секцио, и ако трябва ще ти намерят куп причини само да те усетят, че можеш и имаш, няма АБСОЛЮТНО никакъв проблем  - секциото ти е уредено.

Само да кажа, говоря за София, идея нямам как е по другите градове. Но в София е така. Имаш ли паричики, искаш ли секцио - нямаш грижи и проблеми. Това е първи вариант. Плашащ си на когото трябва, нищо че болниците получават преди 2 год. беше по 400лв от държавата за всяко секцио, сега не знам. Втори сценарий -  То може и да не искаш секцио, но ако имаш парички и някои хищни хиени като разберат това - охо, потриват ръчички, добре им дошло - лягай за секцио тогава, на ти 100 причини за секцио, и си викаш, ами щом така казват лекарите, ами ОК., къде ли не съм ги дала тия пари, нали става дума за нероденото ти дете , щом имаш даваш. Ама после се оказва, че можело и нормално да родиш, ама хайде......нищо, ти си плащай и довиждане.

Така, че Краси, тук всичко е възможно просто.

neka se izkaja v za6tita na nqkoi lekari!
i az platih za rajdaneto!moq lekar me darja sutrinta ot 9 do 5 sled obqd na oksitocin.imah kontrakcii kato za rajdane(taka gi ot4ita6e aparaturata!) NO NI6TO GRAM RAZKRITIE NQMAH!I ME PUSNAHA DA SE PRIBERA!na drugiq den imah edini4ni kontrakcii.no6tta stanaha po-redovni.do sutrinta v 7 bqha na 15 min.tragnah kam bolnicata!po patq sprqha kontrakciite,lekarqt me pregleda i me svali v predrodilna i pak me sloji na oksitocin,tozi pat si bqha bolezneni, i gram razkritie pak,haide na drugi lekarstva,ta kam 14 4asa imah 2,5 cm razkritie i mi slojiha epiduralna!ne znam dali pravilno sam razbrala no mai tq spomognala za otpuskane 6iikata na matkata i v 16 bqh s palno razkritie a v 17.23 se rodi da6terq mi!
ta toi mi kaza 100000 pati po-dobre ot estestvenoto rajdane nqma,osven kogato e nalojitelno sekcio po medicinski pri4ini,prirodata ne go e izmislila toku taka!
mejdu drugoto da6terq mi e s perfecten 4erep a e izvadena s vakuum,kakto i da vi prozvu4i!

# 72
  • Мнения: 141
Kika, vaobshte ne  e nujno da se izvinqvash, 4e na nqkoi ne mu haresva vaprosa ti!
I na maikite,koito podska4at kato 4etat vaprosa ti, iskam da kaja, 4e ako bqha rodili sekcio moje bi nqmashe da podska4at 4ak tolkova.
A pak i tolkova kato se draznqt da ne 4etat i da ne komentirat!
Az li4no rodih sekcio(naloji se).S palna upoika
Samo shte ti kaja 4e oshte sled kato izleznah ot upoikata mi donesoha bebeto i beshe pri men prez cqloto vreme. A na 4-iq den spokoino otidoh da piq kafe.Li4no az ako moga da izbiram vtoroto mi dete sashto shte se rodi sekcio.
Izvodite gi napravi sama
Pozdravi Stuck Out Tongue

# 73
  • Мнения: 1 391
Само малко се намесвам в тази живо обсъждана тема...

Днес по ТВ говориха за хомеопатия.... та там споменаха, че е изключително важно какво е било раждането.... секцио или нормално, за целия живот на новия човек... дали ще има алергии и от какво ще страда през живота си...
За съжаление не се доизказаха и така и не разбрах от кое раждане, какви са последствията....
Аз обаче, съм раждана със секцио, при започнало нормално раждане и се е наложило спешно секцио към края....
И цял живот страдам от алергии на дихателните пътища...
Та не зная........

Лично аз, ще раждам за пръв път това лято... И все си мисля, че по хубаво от природното няма - а то е естественото раждане.
И ако не се наложи по някакви други причини, съм за него.

# 74
  • Мнения: 2 693
Цитат на: kika
Mnogo sorry,
ako sam otekchila niakoj s moiat vapros.Naistina imah nujda ot saveti.Poneje bebo e "sedalishno" i ima mnogo goliama veroiatnost ako ne se obarne da rajdam sas sekcio i she mi opredeliat data za planovo rajdane.No ako v poslednia moment se obarne / vsichko e vazmojno/ triabva da bada i psihicheski  - nastroena i za normalno rajdane-tova mi e parvo rajdane.
Imenno za tova se nujdaia ot podkrepa-tolkova se chuvstvam obarkana.

Izviniavam se na Liorena - koiato naj mnogo sam iadosala s moia vapros

Blagodaria na vsichki za mneniata-mnogo nesha mi se iziasniha.


Как така си отегчила някой Grinning ? Нали затова сме тук в крайна сметка Grinning ?! Реакциите бяха по-скоро за това, че трудно може да се даде обективно мнение по така зададената тема. Например "Как мина вашето раждане?" е едно, а "Нормално раждане или секцио?" е съвсем друго. При първият вариант щеше да получиш същото инфо, но лишено от спорове /предполагам/. Все пак тук колкото са жените толкова са и мненията, и почти толкова и ражданията. Дано все пак сме били полезни! Grinning  Grinning  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт