За имената на децата

  • 2 396
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 284
Защо Даяна Георгиева (примерно) да не звучи добре newsm78
Не смятам да казвам истината от последна инстанция, а само аз как усещам нещата - името Даяна за мен е свързано с Лейди Ди и си мисля, че родителите на момиченце са му дали името с надеждата да бъде като Лейди Ди (казвам пак - аз си мисля, но не твърдя че е така). Е, това за мен е тъжно, когато на едно малко дете се приписват признаци на друг човек, особено далечен, непознат. А по въпроса с Матю - за съжаление ще отговоря с контра въпрос - "А какво му е на името Матей", че трябва да е Матю. Същото е например с Евгения - някой да се казва Южени?

# 16
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Моят  син се казва Делян   и не е кръстен на никой  ,просто така решихме с  мъжа ми.



# 17
  • Мнения: 118
Има си тема ,там може да се допълва !

# 18
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Моите деца са Александра и Мирослав.Александра е кръстена на баща си Атанас,а Мирослав е кръстен на моят баща-Марин.
И между другото българският вариант на името Матю е Матьо.

# 19
  • Мнения: 118
Ама никой ли не чете назад?
Има си теми за имената !
Тази е n-та. Няма смисъл.

# 20
  • Мнения: 544
ОК! Отговорих в темата дето е по-назад.  Peace

# 21
  • Мнения: 3 804
пиша тук само защото се засегна името Даяна-и това 4е
Защо Даяна Георгиева (примерно) да не звучи добре newsm78
Не смятам да казвам истината от последна инстанция, а само аз как усещам нещата - името Даяна за мен е свързано с Лейди Ди и си мисля, че родителите на момиченце са му дали името с надеждата да бъде като Лейди Ди (казвам пак - аз си мисля, но не твърдя че е така). Е, това за мен е тъжно, когато на едно малко дете се приписват признаци на друг човек, особено далечен, непознат. А по въпроса с Матю - за съжаление ще отговоря с контра въпрос - "А какво му е на името Матей", че трябва да е Матю. Същото е например с Евгения - някой да се казва Южени?

да ти кажа изобщо не съм  мислила да свързвам името с принцесата-а и таткото е 4ужденец,та имах избор м/у 2  имена-Даяна и Далия-но понеже я записах на майка ми и предложих тя да избере-та си остана Даяна

# 22
  • Мнения: 1 364
Александра Peace
Кръстена е на дядо си Атанас.

# 23
  • Мнения: 322
Мойте две съкровищата се казват:ЕЛЕНА на майка ми и АЛЕКСАНДЪР  на свекър ми

# 24
  • Мнения: 542
моите деца се каэват Дарина-кръстена е на свекъра Драгомир и Анастасия-тя е кръстена на моя баща Атанас!

# 25
  • Мнения: 227
дъщеря ми се казва Мелисса , не е кръщавана на никой.

# 26
  • Мнения: 374
Дъщеря ми се казва Нели, на майка ми - баба Нели Peace Бях харесала и Ема, на никого, но мъжа ми гласува за Нели

# 27
Виктория Лили Алексис Блек-кръстена е на кралица Виктория Joy
Victoria Lily Alexis Black

Вайълет Мери Стейси Пиърс
Violet Mary Stacy Pierce

И двете имена ми харесват, аз съм си ги избрала, и в двете има красиви цветя, и двете са силни. Мари-второто име на Вай, е на Богородица. Последното име на Вики е Алексис защото е кръстена на сестра ми Александра, а това на Вай е на мен-Анастасия, но понеже ми казват Стейси за това е Стейси. С различни фамилни имена са защото татковците са различни.

# 28
  • BG
  • Мнения: 2 217
Името на сина си избрах по 2 причини - Евтим е рядко име, хареса ми, свекър ми се казва така и етимологията на името ми допадна!  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 555
Хайде и аз да си призня Simple Smile

Познавам много Калини, над 10 и все на моята възраст. С много малки изключения, всички са ми неприятни повече или по-малко. Но името винаги ми е звучало много красиво. Покрай университета имах една позната, която се казваше Калина Александрова и още си спомням как си помислих, че това е най-красивата комбинация от две имена, която може да съществува. Помислих си това много преди да срещна мъжа си и да мога да предположа, че и моята Калина ще е Александрова Simple Smile

Другата причина е, че има човек, на когото Калина е кръстена, с надеждата ми да си приличат колкото се може повече. До тук няма особени прилики обаче  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт