Как да го отуча от заспиване на ръце?

  • 12 731
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 929
Сама пишеш, че сте пробвали с музика, мляко и пр., но на теб сърце не ти дава. Именно в това е проблемът. Детето е достатъчно голямо, за да го носиш на ръце. на тази възраст и аз приспивах сина си на ръце, кърмейки го! Един ден обаче не издържах. Много ми тежеше, а и той си е едричък. Сложих го в креватчето му, завих го, казах му, че вече е голям, "батко" и затова трябва да заспива в креватчето си. Започнах да му пея. Направи няколко неуспешни опита да се "докопа" до цицата, но аз бях категорична - продължих да пея и да го галя по ръчичката. порева малко - около 15 минути и заспа. На следващия ден - пак и така, докато се научи да заспива в креватчето си.
Просто трябва да си по-упорита. Ако искаш първо пробвай да седнеш и така да го приспиваш на ръце. После лягаш и го гушваш така, че да наподобява, че е на ръце и малка по малко си измъкваш ръцете изпод него.
Успех!

# 16
  • Мнения: 207
Моята е по-малка, но свикна  да заспива на ръце или гърда. Но открих най-мощното приспивателно - Негово Величество СУШОАРА  Simple Smile  В момента, който започне да мрънка и да се върти го пускам и резултатът е налице до 5 минути. Мъжът ми даже го записа на диск, който стои постоянно в касетофона в спалнята. Laughing
Трябва и аз да опитам така, че това на ръце вече съвсем ме изцежда  ooooh! Кръст, гръб, нищо не ми остана вече .... Sick

# 17
  • Мнения: 6 713
леле, записвам се в темата и аз!!! Само чакам да й писне, ама май няма да й писне скоро! ooooh! #Crazy #Crazy #Crazy

# 18
  • Мнения: 31
Ние бяхме така до почти 1 година и след това я отказах, защото много тежеше. Първите 1 ,2 седмици имаше малко рев и здраво гушкане, за да не слезе от леглото, но след това свикна.Вече сме на 1г и 9 мес, но все още приспиването понякога трае повече от половин час и обикаляне ту в нашето , ту в нейното легло.
Бъди сигурна, че няма да мине без малко рев. Успех!

# 19
  • Мнения: 88
Колкото по-дълго "не ти дава сърце" да го оставиш в леглото,толкоз по-трудно за теб.Не казвам да си крайна,но малко твърдост може да проявиш Peace.Успех!
Да, абсолютно права си.

Сложих го в креватчето му, завих го, казах му, че вече е голям, "батко" и затова трябва да заспива в креватчето си. Започнах да му пея. Направи няколко неуспешни опита да се "докопа" до цицата, но аз бях категорична - продължих да пея и да го галя по ръчичката. порева малко - около 15 минути и заспа. На следващия ден - пак и така, докато се научи да заспива в креватчето си.
Просто трябва да си по-упорита. Ако искаш първо пробвай да седнеш и така да го приспиваш на ръце. После лягаш и го гушваш така, че да наподобява, че е на ръце и малка по малко си измъкваш ръцете изпод него.
Успех!

Благодаря за съвета. Мисля да опитаме - звучи добре.

# 20
  • Мнения: 9 973
ние в люлка спим Confused

# 21
  • Мнения: 396
Ние се приспивахме на ръце. Бях решена да не оставям детето да плаче, не за друго,а защото аз се мъча като плаче и предпочитах да я люлея. Тя сама се отказа,просто една вечер като я взех да я люлея взе да се дърпа и от тогава не ми позволява да я приспивам така.Лягаме и с известно въртене и закачки заспива. Беше на около 7 месеца,аз лично мислех,че повечко време ще мине.Но все пак всяко дете е различно.

Така бях с дъщерята , но тя се отказа след година и половина.
Наистина е до детето!
Колкото до сина ми, той толкова трудно заспива, че нямам надежди в близките две години нещата да се променят!
Но пък си казвам, че няма вечно да го гушкам!

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ще го отучиш постепенно

# 23
  • Мнения: 175
и синът ми и дъщеря ми са заспивали на ръце до към 1г.6м.отучих ги като лягах до тях и ги гушках.отначало беше терсене ,защото се въртяха по около 1ч. докато се заспи ,но постепенно всичко си дойде на мястото.

# 24
  • Мнения: 3 092
Не съм я отучвала , напротив .И аз работя и моята липса се усеща от детето и реших че искам вечер да я гушкам , да се смеем , да си разказваме приказки .
Знаеш ли разбирам колко ти е писнало - аз изпаднах в такова състояние когато взех решение да я отбия - беше точно на година и половина ...не издържах просто и после съжалявах ( имах и здравословни проблеми , но не само те ме караха да наклоня везната натам , както и да е ) съжалявах , защото ми липсваше тази близост , колкото и да ми е било тежко преди .
За това те съветвам да опитваш - ето дали са ти идеи , но не и да настояваш прекалено , да не си крайна или прекомерно строга  Simple Smile
Понякога децата имат потребности , който ние не осъзнаваме достатъчно или сме твърде уморени да приемем , знам че е така от собствен опит  Simple Smile
Дано скоро постигнете успех и да сте доволни и двамата . Hug

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Дъщеря ми и до ден днешен си заспива на ръце, гушната в мен. Не смятам да се лишавам от това удоволствие. Заспива си и сама в леглото, но за мен е голямо удоволствие да заспи в моите ръце. Да си я милвам, гледам и целувам.

# 26
  • Мнения: 121
От една седмица насам и ние вечер се приспиваме с гушкане . До сега си заспиваше самичък , надявам се да е временно. newsm78

# 27
  • Мнения: 5 026
Сам се отучи.

# 28
  • Мнения: 206
Ние също имаме вашия проблем.Дъщеричката ми е на 1 годинка и заспива само когато я люлеем и то доста силно във леглото(то е на колелца)Няма да ти казвам колко часове блъскаме леглото. как прожулихме килима.какви мускули направихме от това.Направо разбихме леглото. скърца от всякъде.все едно 10 деца са изгледани на него.Опитвали сме да я отучим- никакъв резултат.само рев и изнервяне на нас и малката.Дано по скоро сами да решат да спрат.защото нямам сили и нерви цял ден и цяла нощ да друсаме това легло.Синът ми също като малък приспивах на ръце.но с течение на времето се отучи към 2годинки. Това ми дава надежда-още малко ще потраем.Но дотогава нищо не ни пречи да опитваме нали

# 29
  • Мнения: 3 376
Всъщност моя син сам се отучи да спи на ръце,просто в един момент не искаше вече да го люлея и разнасям.

Сега,когато е в баба си заспива сам в кошарата,но когато е вкъщи иска да запива с мен или баща си на нашето легло.Изпива си млякото и се обръща на другата страна,но задължително заспивайки опипва да се убеди,че има някой до него Grinning.Понякога го изместваме,защото през ноща много се буди,когато е при нас,но друг път го оставяме.Ако реши нощем,че иска при нас,само си излиза от кошарата и идва.

И според мен детето усеща липсата ви през деня и вечер иска да си навакса.Може би близостта на мама му лиспва,иска да те усеща до него когато заспива.

Аз не съм "за" твърдите методи,meg1 много хубаво го е обяснила.Детето всъщност не може да разбере,че ти тежи,когато го носиш,то по-скоро ще го приеме като отказ на внимание.Пък и е още мъничко-само на година и половина.Да го оставиш да плаче...за мен това е доста краен метод.
Препоръчвам ти да пробваш да легнете на вашата спалня,да му говориш тихичко или да му пееш,да му обясниш,че е голямо момче и т.н. и да се опитате да заспите гушнати.

Общи условия

Активация на акаунт