Дани или Йордан???

  • 4 246
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Кажете мили мами кое звучи по-добре - Дани или Йордан? Мисля, че Дани звучи по-съвременно, а вие?

# 1
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз бих избрала Йордан...хубаво име, с имен ден ......а галено Дани винаги може да му се каже на детето ! Нали трябва да се мисли, че един ден малкото момченце ще порасне и неговото име ще трябва да стане бащино ...как би звучало след името на неговото бъдещо дете  Crossing Arms

# 2

Дани ми харесва - името е славянско, от дан 'даден'.

Преди малко гледах по телевизията Дани Милев и си помислих 'Какво хубаво име!'  Simple Smile


 

# 3
  • Мнения: 1 187
Аз съм по традиционните имена - Йордан  Peace

# 4

Да добавя, че Дани е образувано както Ради, Слави, Яни...
Името Дан се среща само в коледните песни, които се смятат за едни от най-старинните. Следователно спада към най-старинните имена от домашен произход.


 

# 5
  • Мнения: 115
Йордан ми харесва повече. Peace На галено може да му казвате Дани.

# 6
  • Мнения: 3 804
Йордан-от тази гледна то4ка 4е все пак традиционните бг имена са трудни за 4ужденците-я ве4е живеем в отворен свят,но какво пък ако замине навън ще му казват Джордан-а сигурно така и ще му казват приятелите в у4илище,Дани като за в БГ ми зву4и малко по моми4ешко Peace

# 7
  • Мнения: 1 691
Йордан Peace или ако държиш на съвременно - просто Дан, а не Дани (като Дан Колов, което май също е съкратеното му име). Не мога да си представя голям и сериозен човек - например на 60 години, който се казва Дани.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 590
Не бих кръстила детето си с име, което звучи като галено. Моето лично е такова и винаги са ме питали: "А как ти е цялото име?" Tired. Някак си незавършено и несериозно ми звучат.
В случая бих избрала Йордан.

# 9
# 10
  • Мнения: 315
Йордан и на галено може да му казвате Дани.  Peace

# 11
  • Мнения: 4 555
Като искаш да е Дани, кръсти го Даниел. Дани звучи несериозно за мъж. За бебе е ок, ама точно тогава ще му е все едно как се казва  Laughing А пък после...

Не съм чула някой да си е кръстил детето Пепи, Жори, Диди, Ники, или Вани. Т.е. това да са целите имена.

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 973
Йордан - звучи ми по-българско и някак си по-мъжко.

# 13
  • Мнения: 991
Аз имам роднина с такова име - Дани. Съвсем сериозно си го възприемат.

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 04:12 от Homesick

# 14
Дани само харесвам. Simple Smile И аз имам познат с това име и не смятам, че името е за малко дете.
Ради, Слави, Добри са подобни мъжки имена.


 

# 15
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Според мен   Йордан е по завършено  ,  а на  галено ще му  викате Дани.


# 16
  • Мнения: 544
И аз съм за Йордан. А може и Дан, но Дани за официално име на момче ми е леко странно.

# 17

Това име ми харесва, хубаво е според мен.


 
 

# 18
  • Мнения: 284
Според мен щом имаш колебания най-добре е да направиш нумерологичен анализ и на двете имена и да прецениш кое какви предимства ще има за детето. Все пак името е първия подарък, който родителите правят на детето си.

# 19
  • Мнения: 232
На мен Дани повече ми харесва...

# 20
  • Мнения: 6 999
Аз също мисля, че Йордан, дори Дан е по-добре от Дани. Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 5 792
Като искаш да е Дани, кръсти го Даниел. Дани звучи несериозно за мъж. За бебе е ок, ама точно тогава ще му е все едно как се казва  Laughing А пък после...

Не съм чула някой да си е кръстил детето Пепи, Жори, Диди, Ники, или Вани. Т.е. това да са целите имена.
Peace и Данаил става  Grinning , даже повече ми харесва на мен

# 22
  • Мнения: 1 364
Йордан или Даниел. На галено Дани. Peace

# 23
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
На мен пък Дани ми харесва Grinning
Даниел също Peace

# 24
Дани! Данислав и Данимир са също хубави славянски имена. Не бих кръстила сина си Йордан...


  

# 25
  • София
  • Мнения: 44 242
Ако ще е Дани, то нека е Даниел, Данаил или нещо такова...кво е тва Дани...нали ще стане един ден възръстен мъж...много несериозно звучи.... иначе Йордан също ми харесва...пък на галено нека си е Дани....

# 26
...кво е тва Дани...нали ще стане един ден възръстен мъж...

Има и възрастни с това име! Вече написах, че е образувано, както Слави и Ради. Завършващите мъжки имена на -и са разпространени в Североизточна България.
В Северозападна -  Дано, Радо...
В Югозападна България - Дане, Славе, Мине, Боне...
Тази 'география на имената' е според Ст. Илчев.
Дани не е умалително име!

Също не бих си кръстила детето Йордан или Даниел!


 

# 27
  • Мнения: 6 999
Е по-полека с удивителните, де.  Rolling Eyes
Аз не го харесвам, също както не харесвам Ради и Слави.
Ко щат да са цели, ко щат да са умалителни, на мен ми звучат като съкратени имена.
Дано и Радо не ми звучат като такива, примерно.
По принцип харесвам кратки имена, но за момичета( с малко изключения от момчешките).


Аз пък бих си го кръстила Йордан. Rolling Eyes Даниел не, лигаво ми е.

# 28
  • Мнения: 3 016
Аз съм за Дани .

# 29
  • Мнения: 865
Йордан е много хубаво,а иначе може да бъде и Данаил или Даниел и все ще му казват Дани на галено Peace

# 30
  • Мнения: 2 013
Като чуя името Йордан и го асоциирам с някой дебелак,едър голям мъж и ми звучи  Sick кофти! Определено съм за Дани,кратко ясно,модерно....с имен ден!

# 31
  • Мнения: 517
Като чуя името Йордан и го асоциирам с някой дебелак,едър голям мъж и ми звучи  Sick кофти! Определено съм за Дани,кратко ясно,модерно....с имен ден!

А а3 като чуя името се сестам 3а Йордан Йовчев, един велик спортист и българин.  Wink

Лично а3 съм 3а класическия вариант на името  Peace

# 32
Като чуя името Йордан и го асоциирам с някой дебелак,едър голям мъж и ми звучи  Sick кофти! Определено съм за Дани,кратко ясно,модерно....с имен ден!

 newsm10

 

# 33
  • Мнения: 1 817
 по-добре Йордан  Peace , но и на мен асоциацията ми е малко за тромав човек.
Дани става за галено на Даниел. Мъжът трябва да е с по-сериозно име.

Общи условия

Активация на акаунт