Проблемна бременност:Двурога матка?!?!

  • 40 921
  • 133
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 588
Здравей Алия,
да моята докторка изрази съмнения за двурога матка и те се оправдаха от снимката. Матката е леко като сърце, но няма ясно изразен септум, вижда се че има известно място, но и двамата лекари казаха че е божа работа и никой не знае какво ще се случи.
Аз съм едва с ранно закъснение все още, даже още не се е потвърдила бременността, освен с тест за бременност разбира се.

Мисля, че още е рано, но пък в главата ми има всевъзможни притеснения. Praynig

# 106
  • Мнения: 61
Преди няколко години  ми определиха, че имам двурога матка. Консултираха ме двама гинеколози в Ст.З. Най-неприятното бе , че бяха университетски специалисти и ме показваха като маймунка на студентите. В един хубав момент  се усъмниха и изказаха мнение, че може и да е голяма киста. Трябвало да се оперирам и бла, бла, бла. След около месец-два посетих АГ клиника в СФ. Нямаше нищо. Всичко беше ОК. Явно наистина е била голяма киста, която се е сама се е спукала.

# 107
  • Мнения: 107
Най-неприятното бе , че бяха университетски специалисти и ме показваха като маймунка на студентите.

Това ми се е случвало и на мен 2002 г в София в Майчин дом... Sunglasses

# 108
# 109
  • Мнения: 1 432
Извинете ме, без а искам си изтрих написаното по-горе: Снаха ми/жената на брат ми/ беше с такъв проблем и 1-н сп. аборт. Много добър Д-р в Плевен й препоръча / и отстрани/ преградата, която била доста голяма и предизвикала изхвърляне на плода. Казал, че вече не би трябвало да имат проблеми. Дано, молим се. Но всичко е индивидуално, в някои случаи може би не се налага операция.
Само ще допълня обаче, че от лекар до лекар има голяма разлика. Личната й АГ тук във Варна не е видяла такава голяма преграда
и обяснила аборта с шиенето на шевна машина.     Peace Желая ти късмет!!!

# 110
  • Мнения: 263
Здравейте! Аз съм с двурога матка и имам едно нормално родено момиченце на термин. Сега обаче съм бременна в 5г.с. и имам силни болки, най-вече вечер и нощем. Не знам къде да търся лекар от сега, защото знам, че ЖК са от 12г.с. Пия но-шпа и отшумяват, но ме притеснява, че са почти всяка вечер.

# 111
  • Мнения: 36
Здравейте и аз съм от отбора - с двурога матка със септум съм.
имам едно дете родено  в 8-ми месец. Да ми е здрав и много щаслив  Peace
сега много се страхувам за тази бременост Praynig  засега докторите казват че всичко е ок, но след два спонтанни Whistling
гледам да мисля позитивно
змейковица,  стискам палци fingerscrossed и на всички вас момичета да износите и родите здрави и красиви бебоци!!!

# 112
  • Мнения: 2 805
Здравейте! Аз съм с двурога матка и имам едно нормално родено момиченце на термин. Сега обаче съм бременна в 5г.с. и имам силни болки, най-вече вечер и нощем. Не знам къде да търся лекар от сега, защото знам, че ЖК са от 12г.с. Пия но-шпа и отшумяват, но ме притеснява, че са почти всяка вечер.

Привет, mama na Moni, не чакай да се запишеш на ЖК, а отиди на лекар възможно най-бързо. Ако си нямаш доверен гинеколог, отиди в някоя от големите болници Бившата Тина Киркова или Шейново.

Стискам палци всичко да е наред  Peace

# 113
  • Мнения: 19
Здравейте,както се оказа и аз имам двурога матка.Споменаха ми го между другото преди да забременея и не обърнах внимание.Забременях веднага,когато пожелахме,нямала съм проблеми с бременността.Ходих по 20 минути,че и повече пеша.По време на раждането докторката,която ме израждаше позна,че съм с двурога матка-родих нормално .

# 114
  • Мнения: 7 160
Аз също съм с двурога матка. Първото ми дете не можа да се обърне с главичката надолу поради тази,а вероятно и други  причини. Родих секцио. Peace

# 115
  • Мнения: 1 432
Здравейте, момичета! На снаха ми през м.12.2009 отстраниха септума, и според доктора други проблеми не би трябвало да има, а оттогава не може ба забременее, при мн.добри мъжки показатели, каква може да е причината? Жената е вече на 37, няма кой-знае колко много време. Мисля си дали тази интервенция крие известни рискове и може ли да е причина за този проблем? Желая ви всичко най-добро и дано нямате никакви проблеми. Peace

# 116
  • Мнения: 2 805
Здравейте, момичета! На снаха ми през м.12.2009 отстраниха септума, и според доктора други проблеми не би трябвало да има, а оттогава не може ба забременее, при мн.добри мъжки показатели, каква може да е причината? Жената е вече на 37, няма кой-знае колко много време. Мисля си дали тази интервенция крие известни рискове и може ли да е причина за този проблем? Желая ви всичко най-добро и дано нямате никакви проблеми. Peace

Единствения проблем при двурога матка е износването на плода.
Не влияе на зачеването.
Не мисля, че отстраняването на преградата е причина да не може да забременее.
Успех  Peace

# 117
  • Мнения: 4 589
 ivaiv S аз съм със седловидна матка, подобна на сърце, нямам септум, но въпреки всичко ми казаха, че мн трудно ще зачена и ще износя бебе. доц. Тюфекчиева беше на др мнение и ме увери, че това не е така.
Е, почти успешно, почти, защото поради високо кръвно и др проблеми родих в 7 мес, износих близнаци...без да дам да ме оперират и пипат. Колкото  повече интервенции на матката, толкова по-трудно става.

# 118
  • Червено знаме 11:)
  • Мнения: 57
И аз съм с двурога матка,днес влизам в 8ми месец,засега има място за бебо,дано и докрая да е така,но съм от самото начало в притеснения...

# 119
  • Мнения: 1 432
Благодаря ви за изказаните мнения. Аз си мисля дали не е време моите хора да се замислят за инсеминация или нещо друго, т.к. нарастването на ЕГН-то и нормарния начин на забременяване с времето стават все по-несъвместими за жалост  Sad, дано греша.

Общи условия

Активация на акаунт