Проблемна бременност:Двурога матка?!?!

  • 40 912
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 23
Определено септума е проблем. Сега предлагат  да ми направят хистероскопия, но още не съм се ориентирала къде и при кой лекар, а и малко ме е страххх Blush Blush
Не се страхувай. Процедурата се прави под пълна упойка за около 30 мин. След няколко часа почивка на легло те пускат. Има лека болка подобна на менструалната и кървене няколко дни.
Моят септум го премахнаха екипа на д-р Стаменов и силно се надявам скоро на нова бременност, която този път да е успешна.

fever , ако може някакви координати на д-р Стаменов да ми дадеш . Чувала съм много добри отзиви за него и определено се бях замислила да посетя д-р Стаменов .Колко време ти казаха, че трябва да изчакате преди да се започне с опитите за бебе?? .Желая ти успех с бебеправенето и на финала едно здраво и красиво бебече  bouquet

# 16
  • Мнения: 902
Това са координатите на д-р Стаменов:
www.invitro-bg.com
Имай предвид, че за преглед записват чак за след 1 година!!!
Късмет.

# 17
  • София
  • Мнения: 123
Здравейте момичета, понеже видях, че объждате въпроса за септума, аз имам и съм бременна в момента 23г.с. Силно се надявам, че всичко ще е наред до края.За сега казват че септума не пречи на бебчо , но аз все пак малко се притеснявам.
Има ли мами успешно износили и родили бебоците си със сепум??

# 18
  • София/Кюстендил
  • Мнения: 184
Здравей, контесо  Hug

Оказа се, че аз съм със септум. Вчера най-после ми го казаха категорично. И въпреки септума, имам два живи и здрави разбойника. Така че - не се притеснявай излишно, а се наслаждавай на бременността си.

# 19
  • Мнения: 23
Браво  Marpen, по време на бременостите  лекарите не видяха ли септума .Нормално ли ражда  newsm78, защото на мен лекарите казаха че със септума задължително секцио. Sick Износването не беше ли трудно и под постоянно  лекарско наблюдение newsm78...

# 20
  • Мнения: 746
И аз да се запиша в тази темичка.
Аз също съм с двурога матка,но наскоро разбрах ,че е така.
Не съм забременявала до сега ,а правим опити за бебе от 5 год./до сега неуспешно/Въпроса ми е има ли някаква по специална поза за по лесно зачеване или нещо друго което е по специфично за двурогата матка?
Някой ако има инфо нека да пише
От мен много  Hug Hug Hug Hug

# 21
  • Мнения: 41
Аз знам за двурогата матка,че се зачева много по бързо от обикновената,понеже шанса е двоен.Но проблема е че бебета се задържат по трудно,понеже матката е разделена на 2 по малко и мястото където то трябва да се развива е по малко. Но при мен нямаше проблем,само в 16г.с щях да направя спонтанен аборт,но полежах си в болница 3 дни и всичко беше ок, родих едно здраво и красиво бебче,секцио заради двурогата матка!

# 22
  • София/Кюстендил
  • Мнения: 184
a-d-s, Първото ми раждане беше нормално, но само защото синът ми се роди в 28 г.с. и беще много малък. За малкия ми направиха секцио - беше типичен учебников пример за седалищно предлежание. То и баткото беше така... Чудих се защо ли тия бебета не се обръщат надолу с главата  newsm78, а то каква била причината...
Никой не видя нищо толкова дълго време. По време на секциото докторите си говориха, че съм имала или двурога, или седловидна матка, но не направиха нищо.  #Cussing out А можеха да махнат септума още тогава. Дали не са решили, че две деца са ми достатъчни  Thinking
А за износването - беше кошмар. Основното положение на тялото ми беше хоризонталното...

# 23
  • Мнения: 23
Marpen и на мен ми обясниха, че износването ще е трудно и задължително в болница със направен серклаж(подсигуряват се докторите) Naughty  , но ако се подложа на конизация и изрежат септума ми се струва  по-разумното решение на което съм твърдо решена .

# 24
  • Мнения: 2 309
здравейте,

аз също съм с двурога матка. имам успешно приключила бременност, бебето беше 3 600гр., разположено в десния рог. родих със секцио. дълго се колебах дали да си направя безкръвна операция за отстраняване на септума. и така 3 години, докато не се озовах изненадващо бременна. сега съм в 9 г.с. и от три дни съм с кървене и контракции. пия утрогестан, папаверин и но-шпа. кървенето е от левия рог, който всъщност е празния. по логиката на лекарите след като имам една, нормално приключила бременност, би трябвало да се повтори. божа работа Confused

# 25
  • Мнения: 746
На мен нещо не ми става ясно. newsm78
Ние опитваме за бебе от 5год,до сега нямам бременост и не мога да забременея?
Дали това  ми е от двурогата матка или от това че едната тръба ми е малко деформирана а другата протича течноста но малко по бавно /това видяха при жветна снимка/?
Иди и разбери?
Момичета мислите ли ,че по добре да я коригирам тази матка ,така няма ли да имам по големи шансове за бременност? newsm78

# 26
  • София/Кюстендил
  • Мнения: 184
a-д-с, и аз като теб съм категорична - махам го тоя септум и това е. Та дано, дай Боже  Praynig, разберем какво значи спокойна бременност...  Praynig Praynig Praynig

мимаа, за по-големи шансове за забременяване - не вярвам, но за износването - определено. Все пак лекар ще прецени най-добре. От мен имаш здраво стиснати палци.

Денерис, и за теб стискам палци.  Praynig

# 27
  • Мнения: 746
Marpen,Благодаря ти
А знаете ли операцията каква е? И за колко време след това ще трябва да се прекъсне бебеправенето? Hug

# 28
  • Мнения: 23
А знаете ли операцията каква е? И за колко време след това ще трябва да се прекъсне бебеправенето? Hug

mimaa  ЕТО МАЛКО ИНФО http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m6&sub=5
А ЗА БЕБЕПРАВЕНЕТО НА МЕН МИ КАЗАХА 6 МЕС.СЛЕД ХИСТЕРОСКОПИАТА ТРЯБВА ДА СЕ ПАЗИМ.. Peace

# 29
  • Мнения: 902
Мима, 5 години са страшно много време. Търсете проблема.
При мен двурогата матка се оказа проблем дори при забременяване. Имам 3 неуспешни опита инвитро, преди да махнем септума. Забременях при 4 опит, месец след оперативната хистероскопия.
В американски сайтове на репродуктивни клиники открих, че там не започват опит, преди да се отстрани преградата. Логиката е, че при евентуална имплантация на ембриона в септума, бременността е обречена.
При мен се оказа, че септумат е покривал шийката на матката. На цветната снимка не се разбра, защото контрастното вещество е избутало навътре края и създава грешно впечатление за размера.
Операцията е около 1-1.5 ч. Прави се през шийката на матката с много тънки инструменти. Отвън се правят 2  разреза по 1 см за лапароскопска камера, за да се следи да не се перфорира матката. Тръгнах си на другата сутрин от клиниката и кървих леко 1 седмица след това.

Общи условия

Активация на акаунт