Опасни пюрета

  • 17 879
  • 234
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 6 375
18 грама - ама бебето тежи 8 примерно, а и ензимните му системи не могат да се оправят с хормоните още. бебето вероятно е прегледано, както и майката и е установено повишено хормонално ниво! и е започнато да се търси причината за него. ти да не мислиш, че майка му е отишла на лекар с думите : давах на детето пюре на хип и вижте какво му поникна.

и не знам защо слагаме всички педиатри под един знаменател. това че кварталните доктори не разбират новите схмеми на захранване въобще не означава, че хората от катедрата са лоши специалисти. напротив!


ами моето дете е по-голямо от твоето и съм общувала с повечко педиатри - не само квартални и не сме си говорили само за захранване.
лежали сме с детето във въпросната педиатрия и имам лични наблюдения от нивото на лекарите там. силно се съмнявам някой да е пускал хормонални изследвания на 10-месечно, най-малкото, защото едва ли се полага по каса по някоя детска клинична пътека.
най-вероятно са я питали с какво храни и са направили заключението "на око". а майката ако кърми и набива пилешко с хормони, дали няма да вкара повече естроген с кърмата? вероятно има и други причини за свръхпроизводство на хормон, ако причината е изобщо хормонална...

# 181
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 316
.....
силно се съмнявам някой да е пускал хормонални изследвания на 10-месечно, най-малкото, защото едва ли се полага по каса по някоя детска клинична пътека.
най-вероятно са я питали с какво храни и са направили заключението "на око". а майката ако кърми и набива пилешко с хормони, дали няма да вкара повече естроген с кърмата? вероятно има и други причини за свръхпроизводство на хормон, ако причината е изобщо хормонална...

съмнява ме да си контактувала с повече педиатри... не се ли замисляш, че собственото ми дете може да не е единствена причина за контакт с това съсловие??? както и да е.
има друга причина и тя се казва хормоно-продуциращи тумори. така че в описаните случаи изследвания СЕ правят. и ако касата не ги плаща кое те кара да вярваш, че не се назначават и не се заплащат от пациентите. ако някой ти препоръча тест, ти няма да го направиш, защото касата не го плаща и така ще опосредстваш правилна диагноза ли?
и да добавя още нещо - между дебелото черво и гърдата няма пряка връзка и храната от майката НЕ попада директно в кърмата. има процеси на преработка. и ако майката не яде само хормонални пилета едва ли достигат високи концентрации...

# 182
  • Мнения: 3 993
Момичета, всичко това го дъвкахме по-назад в темата. На детето от репортажа са правени хормонални изследвания! Освен това тук в темата се включи друга майка на момиченце на 1 годинка със симптоми на менструация, правени множество изследвания всякакви, вкл.вагиноскопия, и диагноза "ранен пубертет", поставена от доц. Сираков, шеф на Детската гинекология в Майчин дом. Naughty Лично той е посъветвал майката да смени марката пюрета!Не помня на коя страница е, но се разровете назад в темата и ще прочетете покъртителен разказ. Педиатрите са си много на място в случая и проблема "ранен пубертет" не е от днес, просто не му се дава гласност!
Дайте да се съсредоточим върху плана за действие предложен от robertn и да видим кой какво може да помогне за изпълнението му.  Peace

# 183
  • София
  • Мнения: 6 375
има друга причина и тя се казва хормоно-продуциращи тумори.

явно си медицинско лице, чудесно - значи можеш да всееш малко повече информация.
ето още една вероятна причина - хормон-продуциращи тумори. ако причината е такава, пюрето няма нищо общо, нали?

диагнозата "ранен пубертет" е известна, но едва ли може да се отдаде единствено и основно на причината "лошо/неправилно хранене".

# 184
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 316
именно. и когато не се установи тумор/вродено заболяване/ендокринологична болест и т.н., която да предизвиква ранен пубертет започва търсене на друга причина. нали не смяташ, че с идването на детето някой го поглежда и казва - аааа високи хормони, мдааа от пюрето е! вероятно другите по-серизни болести са отхвърлени преди това.
освен това едва ли заключенията на доц. коприварова пред медиите се основават на един единствен случай. при децата храненето има голямо значение. затова и се захранват постепенно. пропускливостта на червата е много по-голяма от тази на възрастните, а ензимните им системи - незрели.
момичетата по-нагоре са казали всичко.  Peace

# 185
  • София
  • Мнения: 6 375
така или иначе, при положение, че няма направени изследвания на въпросното пюре - всичко остава в сферата на спекулациите.

несериозно и ненаучно е, ако са отхвърлени чрез изследвания другите възможни причини, да не е доказана, отново чрез изследвания, оставащата възможна причина. ако е наистина само една. едва след изследване на пюрето и доказване на наличието в него на полови хормони в достатъчно висока концентрация, за да причинят проблеми, може да се говори пред медии и другаде, че пюрето е причината.


# 186
  • Мнения: 3 993
така или иначе, при положение, че няма направени изследвания на въпросното пюре - всичко остава в сферата на спекулациите.
А именно!  Peace Нали затова писах на БиТиВи и на БЕнатова още няколко пъти с молби да направят сериозно проучване...глас в пустиня!  Sad Затова сега този татко предложи сами да се опитаме да организираме изследване на най-често консумираните месни пюрета и да видим дали наистина ще излязат някакви хормони.

# 187
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 316
да, супер идея. може би обаче не трябва да се казва на лабораторията кое е изследваното пюре. за да се избегнат маниупулации. освен това сигурно и партидите имат значение. фирмите вземат сертификати с чисти партиди!!!

# 188
  • Мнения: 296
Това са лабораториите към Националният център по опазване на общественото здраве
Завеждащ:
ст.н.с. II ст. д-р Тери Врабчева, дм
Лаборатория "ХИМИЧЕСКИ ЗАМЪРСИТЕЛИ И ДОБАВКИ В ХРАНИТЕ"

тел. 8056391
e-mail: t.vrabcheva@ncphp.government.bg

Завеждащ:
ст.н.с. II ст. Румен Цанев, дх
Лаборатория "ХИМИЧЕН СЪСТАВ НА ХРАНИТЕ"


тел. 8056306, 8056315
e-mail: r.tsanev@ncphp.government.bgЗавеждащ:
ст.н.с.II ст. д-р Констанца Ангелова, дм
Лаборатория "ХРАНЕНЕ И ОБЩЕСТВЕНО ЗДРАВЕ"

тел. 8056355
e-mail: k.angelova@ncphp.government.bg

за съжаление вчера пробвах няколко пъти, днеска също, но тези телефони дето са ги дали никой не ги вдига. Ако може и някой друг да пробва, защото аз пред деня съм повече в движение и не мога да звъня постоянно. Звъня и в СРИОКОЗ, където вчера на телефона на отдел "Контрол на хранителни обекти и стоки" ми вдигна една госпожа и обеща да ми се обади и да ми каже в кои лаборатории се правят изследвания за хормони, но и там никой не вдига, а и тя за сега не ми се е обадила Tired


# 189
  • Мнения: 1 103
Не е проблема в пюрето, а в качеството на месото. И да се приготвят бебешките храни вкъщи, пилето което слагате, го купувате от магазина, нали? Освен да взема сама да отглеждам кокошките...  Tired

Ми най добре така  Mr. Green

# 190
  • Мнения: 3 993
cerera благодаря за труда ти. Ще опитам и аз да им звънна. Peace

# 191
  • Мнения: 17
Здравейте скъпи майки,

Днес говорих с РИОКОЗ в Бургас и по точно с началничката на лабораторията. Попитах я дали правят такива изследвания. Тя ми отговори че те ( РИОКОЗ Бургас ) не правят такива изследвания и ме посъветва да се свържа в София с Центъра по хигиена на храненето намиращ се на ул. (бул. ?? ) Димитър Несторов 15 ( това е старото му име новото не го знаеше ) и в частност със следните лица:


Стефка Петрова 02 / 8056261
д-р Ангелова 02 / 8056355
Румен Цанев - Химик 02 / 8056306 или 02 / 8056315
Цвета Георгиева , Занимава се с генномодифицирани храни - 02 / 8056239


Мисля че ще е добра идея някой който живее в София да осъществи контакт за да не се получи счупен телефон в случай че ги извършват тези изследвания и наистина цените и сроковете ни устройват ( пример: Киро свекъра на баджанака ме прати за еди кои си изследвания....).

Ако има предложения за лаборатории  моля пишете за да може да се осъществи контакт да се поиска оферта и евнтуално да се поиска финансова помощ от Шоуто на Слави или там господари на Ефира тъй като най вероятно няма да е евтино.

Допълнително предложение: да не изследваме само за налични хормони но и за разни други вредни химични съставки за да може да се получи най обективна картина кои пюрета са най добри на българския пазар. Също така на мене ми се иска много в контролната група да има и пюре на ХИП закупено от германия за да се види дали има разлика в качеството м/у това което се предлага на Българския пазар и това на немскя пазар. в контролната група трябва да има според мен и домашно пюре от село, домашно пюре с продукти от магазина и едно зеленчуково пюре без месо. По този начин наистина може да кажем след като получим резултатите че сме извършели обективно научно изледване.

P.S

намерих и Link на този център и в частност за храните:

http://www.ncphp.government.bg/services.php?f=1&SERVICES_ID=106

А ето и къде се намира:

http://bgmaps.com/map.aspx?sid=611f28695989f9f7e29233226da12fdc& … &initsearch=1
http://www.ncphp.government.bg/contacts.php

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 17:17 от robertn

# 192
  • Мнения: 3 993
Звънях им току-що, няма никой, изглежда раб.време е свършило и за днес сме ги изпуснали. Утре ще ги намеря.

# 193
  • Мнения: 3 993
Дай центъра?

# 194
  • Мнения: 17
Преди малко намерих и Link на този център и в частност за храните:

http://www.ncphp.government.bg/services.php?f=1&SERVICES_ID=106

А ето и къде се намира:

http://bgmaps.com/map.aspx?sid=611f28695989f9f7e29233226da12fdc& … &initsearch=1
http://www.ncphp.government.bg/contacts.php

Общи условия

Активация на акаунт