Борбата с рака- духовното оцеляване и физическото преодоляване-6

  • 43 708
  • 402
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 074
Сега чак видях, че" Вики и мама" си е сменила ника на" на Вики майка и" !
Ако си сменя и аз моя сигурно ще добие вид :
Хули- майката на на Вики майка и  Joy Joy Joy
Звучи ми като "на шурея шуренайката"  hahaha hahaha hahaha

# 16
  • Мнения: 623
Хули новината е прекрасна и дай боже все такива хиктологии.

Абигеле благодаря за кафенцето

Момичета, аз вече съм налятя. Левкоцитите се бяха вдигнали и си ми сложиха химията.
От час вършея в нас, че да свърша всичко което ме чака, защото като ми стане зле няма да мога.
Но вече ми е време да полегна. 

  bouquet

# 17
  • Мнения: 832
пав - стискаме силно палци!  Hug

веселинап,  страхотни новини за изследванията.  Hug За малката - лошо, но малчовците са така, дано се оправите напълно скоро.  Praynig

хули,    Hug Hug Hug за сестра ти съм във възторг, доста превъзбудена и в еуфория! Браво на вас, само така!  Heart Eyes

Ангелари,   браво, да минава и заминава. И не се настройвай, че ще ти стане зле, не е задължително.  Hug

# 18
  • Мнения: 708
Здравейте, момичета!
Днес бях на преглед, но без резултат. Затова утре съм за София newsm44, при моя хирург.
abigale, тортата изглежда доста вкусна, благодаря!
pav69, стискам палци за теб! newsm17
Хули, радвам се за сестричката, наистина добра новина. С пожелание в новата ни тема да има само добри новини! smile3501 newsm51
angelary, браво на теб, една мъка по-малко. Опитвай се да спиш повече  love001
кана, Hug baby_neutral

# 19
  • Мнения: 161
Здравейте и от мен момичета   bouquet

Хули- страхотни новини  bouquet  bouquet
Veselinap- радвам се и за тебе че  изследванията   са добре  baby_neutral

Абигел- това ми е  любимата торта  Drunk 

На всички-  лека вечер- аз се стягам за уикенда newsm01

# 20
  • Мнения: 3 535
Здравейте, влизам тук и се извинявам ако напиша нещо неуместно. Изглежда ще се срещам с рака или туморните образувания или.. Става въпрос за баща ми. Засега съм успяла малко неща да прочета, но има нещо, което за момента ме мъчи и бих помолила за вашите мнения. Накратко историята: от почти 3 месеца баща ми е с проблеми, от втория ден на оплакването му го заведохме на лекар и продължаваме. Имаше парализа на лицев нерв - всички лекари казваха, че това е елементарно нещо и аз повярвах. След почти 2 месеца направихме скенер и тръгнаха нещата, изписаха ни от болница, като отказаха операция, късно било, направо лъчетерапия. Ходихме в Дървеница, после в  ИСУЛ, те обаче се усъмниха в мястото на първичния тумор и засега продължаваме да го търсим. В понеделник ще правим нови скенери в Токуда.
Напоследък изпитвам вина, че много се бавим - трябваше ли да вярвам на докторите, дали ако бях прочела повече за парализата на лицев нерв /а прочетох, че когато се почне лечение, първо трябва да се изключи тумор/ щяхме да имаме повече шансове? Сигурно  не е редно да пиша, обаче засега съм в зоната на отчаянието и лутането.
Здраве ви желая

# 21
  • София
  • Мнения: 5 074
Започвам с това, че не бива да изпитваш вина за забавянето. Дори и да беше прочела много повече, не би могла да направиш нищо, за да увеличиш шансовете, които лично аз смятам,, че той продължава да има.
Това, че си отчаяна, не ти помага много, бих казала, че дори пречи. Би трябвало да се стегнеш, защото той има нужда от теб сега и кой друг освен теб, ще му даде кураж и сила да се бори.
Не забравяй, че изход винаги и от всичко има !!!

# 22
  • Мнения: 3 535
Благодаря ти, аз пред него съм се много стегнала. Но нощем ми е много трудно. През деня почнах усилено да чета за разни билкови рецепти и всякакви други илачи. Искам да се борим. Четох даже за пиене на газ, и това ще го накарам да пие. Той е много отчаян и понякога ме е яд на него. В тази връзка ви се възхищавам на силата на духа и искам и при него да е така.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 074
Права си, че през нощта е много трудно,а и като че ли не свършва. И ти минават най-различни тягостни мисли.
Трудно е да ти дам съвет, защото не мога.
 И на мен понякога ми се случва да се събудя, но бързо прогонвам лошите мисли, но аз съм тренирана.
Но когато се сблъсках първоначално с диагнозата беше кошмар.
Но оттогава медицината е няколко стъпала по-високо и трябва да вярваш, че ще се намери лечение и на вашия рак. Някои може да ме обвинят, че постоянно назовавам диагнозата с истинското и име. Приемам обвиненията, но смятам, че всичко трябва да се назовова с истинските имена, за да бъдем борбени и способни да се изправим пред действителността смело.
Искрено се надявам в най-скоро време да ни сюрпризираш с добри новини.
Пиши ни, ако не с друго, то със съвети и съпричастност ще се опитаме да ти помагаме.

# 24
  • Мнения: 103
Здравейте, тук искам да споделя мойта мъка .Преди 5 години майка ми почти успя да се пребори с рака .Махнаха и едната гърда и мина през дългите и мъчителни химиотерапии и лъчетарапии и така до преди 1 година мислехме, че всичко е отминало но уви не беше така  .....откриха първо разсейки около гърдата , следваха химиотерапии отново но рака се развиваше и на майка ми скоро и откриха разсейки в черния дроб и се съмняват ,че има и в белия.Трудно диша даже през ноща не може да спи.....Имам и една огромна молба ако някоя от вас е правила сироп от черен бъз ,Моля ви да ми пише лс .Опитвам се да се държа но от няколко дни сълзите постоянно ми се стичат. Сега ще пробваме всичко възможно да я спасим,билки ще я водин и в Благоевград при един лекар и ще се надявам на чудо! Бог да Ви дава сили и кураж да се справите с тази коварна болест! Много здраве и повече усмивки

# 25
# 26
  • Мнения: 414
Любимата ми торта!!!  Crazy Яде ми сеееееееее....
Абигейл, всичко е страхотно!

Хули, това за сестра ти ми ама мноооого кеф.....още като каза на скайпа, а и сега като си го чета.....абе трябва а се полее  Hug

Момичета, до преди малко бях при Озарение в болницата. Отидох в 20.10 и си тръгнах в 23.10  Blush реших да ги оставя да си почиват - тя и мацката в нейната стая. Много се радвам за нея, това го искаше отдавна. Още я боли, ама в рамките на нормалното. Набързо й разказах какво става тук. Ще искам тя да ви разкаже после, че не съм я питала може ли. Ама едно нещо ще кажа, което ужасно ме впечатли  Sick .....трябва да го извадя от мен, че ме е яд..... Освен че носи направление и плаща разните му там неща - избор на лекар, консумативи и т.н., днес им казали да си платят "торбичките", в които изтича лимфната течност - дренажите, по 10 лв всеки. Като отишла тя да си плати нейните два дренажа й взели 30 лв, понеже като била под упойка, когато са й го поставяли един е паднал на земята и се е замърсил......и затова да плати 3 бр......а цената - 10 лв????? за бройка...... егаси верно ... Е, тва ме ядоса.....

Прегръщам ви  Hug

# 27
  • Мнения: 104
Благодаря ти, аз пред него съм се много стегнала. Но нощем ми е много трудно. През деня почнах усилено да чета за разни билкови рецепти и всякакви други илачи. Искам да се борим. Четох даже за пиене на газ, и това ще го накарам да пие. Той е много отчаян и понякога ме е яд на него. В тази връзка ви се възхищавам на силата на духа и искам и при него да е така.

Здравей! Знам какво е да се бориш за близък! Тук момичетата знаят за моята приятелка и момчето й, което беше с рак на панкреаса. Та тя, моята приятелка, е един от хората-борци на които се възхищавам! Представям си какво ти е и нощем и през деня. Знам какво е да се хвърляш с надежда към всеки нов лек, за който си научила и да чакаш чудото. А то, чудото понякога наистина става!  Praynig  Пожелавам ти сили и кураж! В такава ситуация трябва дух на борец. Стискам палци!!!  Hug Praynig

# 28
  • Мнения: 1 567
..
 Като отишла тя да си плати нейните два дренажа й взели 30 лв, понеже като била под упойка, когато са й го поставяли един е паднал на земята и се е замърсил......и затова да плати 3 бр......а цената - 10 лв????? за бройка...... егаси верно ... Е, тва ме ядоса.....


на това мога само да кажа  #Cussing out #Cussing out #2gunfire #2gunfire

Да й предадеш много поздрави..

Получих си резултатите от тумурните маркери...Е, в нормите са, но ... Sick Sick Sick

Довечера ще напиша по-подробно...

# 29
  • Мнения: 623
Здравейте момичета

Влизам набълзо, само да погледна по диагонал

Има добри новини, много се радвам

Има и лоши, но не трябва да пада духа. Да нощите понякога са страшни но ноща отминава и идва светъл ден, нека не спираме да вярваме.

Момичета, зле съм. Нищо не съм хапвала, а май и с течностите го закъсах пия вода и после я повръщам.
Искрено се надявам тоя ад да спре да съществува и един ден да има по-лесен начин на лечение. Само това ми се върти в главата, защо няма пи-лесно и по-ефикасно лекарство.

Общи условия

Активация на акаунт