Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 586
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 1 275
  • Мнения: 386
 Ще ви покажа щолените, понеже обещах, а не че са за показване Embarassed. Според мен 110гр. мая на 1кг. брашно е много и превтасаха. Като се изпекоха спаднаха и имат вид точно на прекаляване с маята. Ето:http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9301401

# 1 276
  • Мнения: 3 770
ala-bala , много са ти хубави щолените !  Peace Изобщо не ми се виждат превтасали.Ти ако видиш моите ....  ooooh! , парче асфалт ... с тази дебелина , така се разляха из тавата !   Joy

# 1 277
  • Мнения: 386
Аз пропуснах да ги снимам как първоначално излизаха от тавите и се разполагаха в печката  Joy Този който е най отпред в печката се разтече и едно парче от него падна и се пече в подложената отдолу тава, а този най-вдясно се беше подпрял на печката и  него после поизрязах Laughing. Е поне ги опитах на вкус, хапнах 2 големи парчета, а щолените ми са си цели Mr. Green

# 1 278
  • Мнения: X
ala-bala, щолените ти не изглеждат превтасали, ама никак, но пък дори и неопечени са супер  Peace По коя рецепта ги прави?

# 1 279
  • Мнения: 386
По коя рецепта ги прави?
  По рецептата на MamaChrisi  Peace, само от мен добавих лъжичка канела, понеже я обичам Wink

# 1 280
  • София
  • Мнения: 1 312
Момичета, кажете ще върви ли малко натурален шоколад/на парченца/ в щолена? Има в рецептите марципан,но сега разбирам,че марципана не е натурален шоколад/в голяма грешка съм била/ newsm78 Да не знам какво е марципан...срам.... Weary

# 1 281
  • София
  • Мнения: 618
Човек се учи докато е жив ММ не се притеснявай, нали сме тук точно за това. Ето ти една примерна рецепта за марципан Peace

Марципан:  (natalyna)

100г пудра захар
100г ситно смлени бадеми
 белтък за спойка

Белтъка разбиваме на пяна с вилица, прибавяме захарта и бадемите(ако е рядко, прибавяме захар, ако е гъсто – белтък). Трябва да се получи гладка маса, удобна за моделиране.

# 1 282
  • Мнения: 6 747
mari_eta ,къщичката ти е страхотна.Истинска коледна приказка  smile3501 .
ala-bala ,какво им е на щолените  newsm78 .Много добре изглеждат даже smile3521 .

Ето още малко меденки и от мен.Тези май ще си стоят за украса само,че мойте в къщи не си падат по глазурите  Crossing Arms и предпочитат да хапват неукрасени ooooh! .Най-много да ги понамажа останалите с шоколад  Tired .

# 1 283
  • Мнения: 122
здравейте момичета - едва вчера видях тази темичка и се оказа че е късно да започвам с АКК и с много други неща  Cry много тъжно,защото много ми се искаше да направя нещо по-така и домашно приготвено да е, всъщност май ми остава само меденките- имайки в предвид колко напредна месеца ..... тези меденките на 2 в 1 са прекрасни, вчера много четох из темата- но наистина 86 страници  Rolling Eyes неможах да ги прегледам цялостно, затова ще ви помоля за един отговор- как правите тази окраса на меденките- това бялото,както и мернах една къщичка, пак така медена отрупана цялата със сняг по покрива , оградата.... готова ли се продава сместа някъде, вие ли си я бъркате- сигурна съм, че това го има обяснено вече, но неможах да го открия вчера ... благодаря ви предварително

# 1 284
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
celuvkata83 , това е белтъчна глазура - 1 белтък, около 150-200 гр. пудра захар и лимонов сок.
Виж в линковете на 1 страница, там където са меденките на Джули е обяснено подробно.

# 1 285
  • Мнения: 122
мариетааа - твоята къщичка е толкова хубаваааа и така ми се иска и аз да се пробвам  - направо е прелестна
а относно глазурата тъкмо попаднах на едно мнение на 2 в 1 "Глазурата е от готовата на "Schwartau",която се продава в тубички" само че къде се продава,колко струва? иначе ти казваш че може и да се приготви, но после с какво си я нанасяла по къщичката ,та е станала толква хубава?

# 1 286
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
За готовата - незнам, може би в Метро Rolling Eyes.
Нанася се с фунийка /от пекарска хартия или найлонов плик с отрязано ъгълче/ - това за по-фината украса.
Покрива направо го мацах с лъжицата Mr. Green.

# 1 287
  • Мнения: 122
сег апрочетох за пореден път всичко от линка на първата страница и горе-долу ми се изясни Simple Smile вие вече сте направили всичко,а аз тепърва откривам темичката,така ме е яд. Този АКК изглежда божествен. защо му трябва толкова много време,значи  Twisted Evil хахха ще го оставя за догодина.Според теб Мариета за какво не съм късняла- освен за меденките и евентуално къщичка- с която едва ли ще се справя ?

# 1 288
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
celuvkata83,   AKK можеш да го направиш и сега. Някой беше писал, че ще го прави пресен. Не си закъсняла за щолени и за повечето сладки.
Линцерови, Каравайчета (рохлички), маслени лимонови...

# 1 289
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Спокойно можеш да направиш меденките и къщичката, както и ваниловите кравайчета, линцеровите сладки, маслените или джинджифиловите бисквити. Има време и ще омекнат.
Аз сутринта замесих тестото за линцеровите сладки /много бързо и лесно/, сега отлежава в хладилника и довечера ще пека.


Единствено ми се струва, че вече е късно за АКК...

Общи условия

Активация на акаунт