Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 637
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 630
  • Разград
  • Мнения: 3 110
аз искам да попитам за тиквеника че миналата не се получи аз сварих тиквата предварително и овивах в единлистр плънката вместо в два листа а сега чета че слага сурова тиква  искам да попитам как е правилно
Пепи тортата изглежда супер  Hug

Аз правя така:
настъргвам тиквата,задушавам я с олио,след което прибавям захар на вкус,канела и орехи-по на едро.Изчаквам плънката да се охлади и действам.
Накрая леееко сиропирам.Става страхотна.

# 631
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Традиционен английски коледен кейк

 



mama Chrisi, голям красавец си сътворила smile3501
Би ли споделила какъв е диаметъра и височината на  съда за печене и бадемите печени или сурови ги слагаш?
И да питам мамите от Пловдив дали знаят от къде  мога да купя сушени плодове от касис newsm78

# 632
  • Мнения: 3 770
donika.t , на пазара има голямо разнообразие от сушени плодове , но не съм видяла касис.Не съм и търсила , де ! Така , че провери там.
MamaChrisi , благодаря за рецептата , другата година ще го пробвам.  Peace А за щолена ?  Wink Него не съм го почнала още !  
Grinning

# 633
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Бетина ,да,може да печеш в тенджера,като сложиш хартия от 2 пласта на дъното и по стените Peace Не се налага намасляване на хартята,понеже тестото е маслено,а и хартията има така да се каже защитен слой против залепване/ама го обясних Mr. Green/
Да,печеш на 150 градуса и нямаш грижи.....ако фурната ти е от по старичките,го наблюдавай,и ако е наложително намали PeaceНо по принцип всеки си знае фурната Wink
Не мисля,че е нужно да печеш отделно,няма смисъл според мен,за времето което е споменато се изпича идеално,поне при мен,пекох го 15 мин повече,но си го проверяваш със шиш и това е Hug
За покриването отгоре с хартия,аз лично не ми стана много ясно,то и затова моя не е толкова гладък като на другите,но не се тревожа хич за това,важно е да е вкусен и изпечен ,НО най добре е показала как да се опакова отгоре в снимки Мама КрисиРазгледай ги и ще ти стане най ясно,то аз като го правих нямаше нагледно,но за догодина ще знам hahaha
Други особености няма,рецептата е много точна Peace

# 634
Джемма , имам питане в старата тема за Коледа и Нова Година се похвали с нови формички.

Моля, кажи как се ползват тези и дали си доволна. Много благодаря предварително.


# 635
  • Мнения: 4 358
Мама Хриси като гледам твоя красавец и като се сетя за моя ръфльо и ми иде да smile3511
Иде ми да го колна, да му тегля ножа hahaha ама съм мазохистка и ще чакам Whistling
Диди нали ще сложиш рецептата отпред Wink.Може и да си я сложила признавам си не полреднах ooooh!
Пепи - честито и тук миличка  bouquet  bouquet  bouquet.
Сега погледнах рецептата за пламъка.Различава се от тая дето имам аз.Твоята на четене ми се струва в пъти по вкусна

# 636
  • Мнения: 276
donika.t , висок е 10 см и е широк 20см . При печенето не се надува много 1 -  1,5 см. Разчита се на това да се бърка правилно и да остане въздух в тестото защото няма набухватели (като се замисля е така в повечето английски сладкиши).  Бадемите са сурови , небелени, смелени на по-едро.

Следващата седмица ще правя други английски коледни сладки, които си мисля, че са по-близки до българския вкус от кейка. Все още съм проучване на най- добрата рецепта Wink



Диди, ще пусна рецептата за щолена следобед! Hug

Бъни, на мен с инструкции ми помага 70 годишна англичанка, направила безброй кейкове. Самата тя ми каза, че се е случвало кейка да не е равен, но преди да го украси го подравнява с дълъг и остър нож, за да стане перфектен след като сложи марципана Wink Аз като се замисля колко криви блатове съм изпекла и като ги разрежа равни и украся, какви тортички стават...   newsm10

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 12:08 от MamaChrisi

# 637
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Бъни, по принцип като бях малка с майка ми го правехме с млечно-маслен крем и сиропирахме с прясно нляко със захар, но на тези карамелени блтъци страшно им се вързва карамеленият крем Simple Smile

# 638
  • Мнения: 4 358
Моя се оръфа Хриси щото изгоря.Ама хайде стига съм се оплаквала.
И на сладките иде ред така че..... Heart Eyes

# 639
  • Мнения: 4 358
Моя се оръфа Хриси щото изгоря.Ама хайде стига съм се оплаквала.
И на сладките иде ред така че..... Heart Eyes

# 640
  • Мнения: 3 770
MamaChrisi и да не е днес имам време да почакам за рецептата !  Peace

Бъни , за коя рецепта става въпрос ? Старая се още същия ден да ги слагам на първа страница , но ако съм пропуснала някой - свиркайте !   Grinning Даже вчера си преработих всички линкове , щото като много хитра бях дала връзка към страниците и като съкратиха броя на публикациите , някои се разместиха.
За АКК изобщо не се притеснявай.Поливай го както е сега , нали вътре е ОК.Като му дойде времето може да го изрежеш от всички страни  дори да го оформиш като някаква призма и да го декорираш.


Аз пък днес реших да обърна моя АКК преди да го полея.Отдолу се оказа напоен, сочен , ароматен и мек - теглих му един нож по кората - аааа , хареса ми , едва се стърпях да не го разпоря целия !  Twisted Evil Вече ще го въртя на две седмици , за да попива равномерно !

# 641
  • Мнения: 4 358
Диди Party намерила си му цаката на твоя АКК.
А за рецептата видях...... на Мама Хриси кейка ме интересуваше.
Има я на първа страница.Всичко е точно Peace Hug

# 642
  • Мнения: 229
Поздравии!
 Аз пък моят АКК го забравих тази седмица Embarassed Но вчера направих линцеровите сладки на Наталина, за втора година, да ги похваля пак - прекрасни са! Специален поздрав за Наталина и благодарност   bouquet, рецептата е включена в бележника с рецепти, който правя за дъщеря ми, да не се чуди какво да приготвя като порасне.

Бъни, стига се оплаква Grinning моят АКК, освен че не бухна особено, изрязвах го отгоре, за да го подравня, ами и е единственият, от когото се оплакват, че нагарча. Laughing Но аз съм непоправим оптимист по душа и не знам защо, вярвам, че ще е вкусен!

Мисля да се пробвам с някои други сладки, че миналогодишните, въпреки че правих три дози, не стигнаха.

# 643
  • Мнения: 359
Пепи, честито на патерица. Само хубави неща и приятни емоции.

  bouquet

Аз вчера направих медениките на Джули, но сложих бакпулвер вместо сода. Направих и медена къщурка стана много сладка.

меденките са прибрани в кутия и чакат своя ред за разкрасяване.

Моля, кажете от къде да купя сушени череши? В магазинчето на руски паметник нямаха миналата седмица?

# 644
  • Мнения: 22 867
Аз вчера направих медениките на Джули, но сложих бакпулвер вместо сода. Направих и медена къщурка стана много сладка.



Smehurko, медената къщичка от тестото на Джули  ли направи?

Общи условия

Активация на акаунт