за изгризаните ноктета

  • 1 560
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Искам да ви питам: защо толкова се държи да не се гризат ноктите?
Майка ми ме заплашваше, че ще ме вземат в лудницата ако продължавам  hahaha
Е, и това не помогна. Помогна лакът, в 8 клас.

Сега не се лакирам.

# 16
  • Мнения: 987
Искам да ви питам: защо толкова се държи да не се гризат ноктите?


Най-малкото , за да не пипне някоя чревна инфекция. Моя син сьшо си гризе ноктите от една година. Мазала сьм с какво ли не ( това с течният аналгин ми хареса, ще го пробвам) , но ефекта е нулев. През май обаче , като им правиха профилактични чревни в градината , се оказа , че е лепнал ламбии- нещо като глисти. Пи сумати време едни гадни лекарства докато ги изчистим тези гадинки - много упорити излязаха   ooooh! . После  спря да ги гризе и цяло лято беше много горд , че отново има нокти за рязане. Да , но от октомври , като трьгна на градина отново започна да ги гризе - явно нещо в градината го притеснява и....Говорих и с госпожите , но..ефект никакьв. Не мога да разбера какьв е проблема с градината . А и той е мальк още и не можа смислено да ми обясни какво го тревожи там. Но определено проблемьт с гризането на ноктите е в градината и в отношението на госпожите там.

# 17
  • Мнения: 22 898
Искам да ви питам: защо толкова се държи да не се гризат ноктите?

Нашия кумец си гризе ноктите до кръв,изглеждат така,все едно има гъбички по тях.Ужасно е и сигурно е адски болезнено,но е като наркотик за него.Не ми се ще да се случи и на детето ми,а и не смятам,че е редно,имайки предвид ,че се ровят къде ли не ,като играят.

# 18
  • Мнения: 550
И аз го заплашвам с водене на доктор,рязане на пръсти #Crazy.люти чушки,ракията на баща му Mr. Greenинжекции,какви ли не мъчения и изтезания,но ефект никакъв!Днес му давам една играчка да си я държи в ръцете за да са му заети и да не се чуди какво да ги прави,а той мушна играчката под мишница и пак навря прътите в устата! Thinking

# 19
  • Мнения: 987
И аз го заплашвам с водене на доктор,рязане на пръсти #Crazy.люти чушки,ракията на баща му Mr. Greenинжекции,какви ли не мъчения и изтезания,но ефект никакъв!

Хи-хи , пьк моя като го заплаша с нещо такова ми вика - " Добре , сьгласен сьм"  ooooh!  Mr. Green  Само и само да го оставя намира....
Ведньж го намазах с люта чушка ( след като бях опитала всичко друго , което се продава за целта ) , а той след малко идва и ми заявява - " Мамо , изядах си лютото , намажи ме пак"   #Crazy   Joy

# 20
  • Мнения: 3 506
Гризането на ноктите е нервен тик, няма как да мине със заплахи... Като се успокои детенце, лека по лека отшумява до... следващия тик. Изглежда някои деца са предразположени в стресови моменти да получават тикове. Аз поне не съм открила спасение. И при нас започнаха с тръгването на градина. Първият му тик беше търкането на устата с ръка/ръкав. Беше получил дерматит на устните от търкане. Спря градина, спря тика. Следващият - гризане на нокти, поутихна по едно време, когато се почуства спокоен в градината, лятото съвсем отшумя. Сега от септември, с тръгването на градината започна нов тик - прочистване на гърлото... Поне е по-хигиенично от гризането на нокти... Това е нашият скромен опит.

# 21
  • Мнения: 284
Не съм имала този проблем с децата си, но затова пък ясно си спомням как майка ми ми топи пръстите в купичка уж с вода, а после пръстите ми бяха супергорчиви. Споменът за това, че съм си гризела ноктите е избледнял, но този за горчивата вода е съвсем ясен. Явно горчивата вода е била много впечатляваща, само че тогава хининът не е бил отречен.

# 22
  • Мнения: 522
От април не съм му рязала ноктите на малкия.Веднъж беше с нас когато правеха ноктопластика на кака му,а той видимо озадачен.Тогава започнах да го плаша,че ако си гризе ноктите ще го водя при леличката да му сложи,той въпреки,че не я иска продължаваше да си ги гризе.Сега сме сключили сделка-ако той си остави нокти за рязане,аз ще му купя боксова круша с "Феноменалните".Сега като се усети,че си гризе ноктите ме поглежда и казва"Аз само кожичките,мамо" Laughing,но не винаги се усеща и за сега видим ефект от сделката няма Confused.

# 23
  • Мнения: 530
И моята дъщеря беше така първата година в градината .Не сам правила нищо тя просто в един момент спря може би защото свикна и вече имаше приятели.

# 24
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Миналата зима купих един лак на швейцарската фирма Mavala и за около месец проблема беше решен.

# 25
  • Мнения: 103
И моята щерка има същия проблем. Забелязах, че когато се притеснява, изнервя, срамува, пъха пръстчетата в устата. От около два месеца почти не мога да се вредя да й изрежа ноктите. Обяснявах, увещавах, заплашвах с топките в корема и инжекциите, но ефект - нулев. Сега е в период на затишие, защото ужасно много иска кон, който да може да язди. И обяснихме, че дядо Коледа ще донесе коня, само ако му събирам всички изрязани нокътчета и му ги изпратя с писмо. Сега няма търпение да израстнат малко ноктите, за да ги режем.
Дано да не е временна победа и да не се върне обратно към този навик! Praynig

# 26
  • Мнения: 550
Миналата зима купих един лак на швейцарската фирма Mavala и за около месец проблема беше решен.
Вела,от къде мога да си купя този лак?По аптеките или в парфюмерийните магазини да го търся?

# 27
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Купих го от един парфюмериен магазин в центъра на Добрич. Използвахме много малко. Шишенцето ми остана почти пълно. Не съм спазвала процедурите описани в упътването, но имаше ефект. Лакирах я първо с друг лак, а после като изсъхне отгоре слагах от този и казвах, че е за да станат ноктите дълги. Мисля, че го правих на всеки три дена. За около месец се отучи от вредния навик.

# 28
  • Мнения: 550
Купих го от един парфюмериен магазин в центъра на Добрич. Използвахме много малко. Шишенцето ми остана почти пълно. Не съм спазвала процедурите описани в упътването, но имаше ефект. Лакирах я първо с друг лак, а после като изсъхне отгоре слагах от този и казвах, че е за да станат ноктите дълги. Мисля, че го правих на всеки три дена. За около месец се отучи от вредния навик.
Благодаря ти много за бързият отговор!!!  bouquet

# 29
  • Мнения: 3 146
Daumexol  е немски продукт, продава се по нашите аптеки. С това помогнах на сина да спре д еси смуче палеци на 3 и нещо, като беше. Но на опаковката пише, че е и за отказване от гризане на нокти при възрастни дори. Пробвайте - той наистина е с отвратителен вкус. Не съм лизвала по-гадно нещо, но е безвреден.

За момиченцата ви препоръчвам да им слагате цветен лак. Или безцветен, но да знаят, че така са им по-красиви пръстите. Нещо като стимул е, с времето проработва. Казвам го от личен опит. Аз си ги гриза и до ден днешен, но само като съм страшно нервна, просто не разбирам кога към го направила. От тийнейджърка започнах да си слагам лак (сега вече само безцветен), за да се сещам да не ги гриза. Определено имаше ефект при мен. А малките момиченца са доста суетни, та дано това помогне. Лошото е, че тези лакове са вредни. Сигурно има измислен и някой безвреден, като този, за който пише Вела.

Общи условия

Активация на акаунт