Социална тема

  • 10 946
  • 271
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 604
Лабрадор-и аз съм съгласна,че държавата трябва да помага на родителите и да ги насърчава да раждат. Но както казах вече-има правила и закони-при определени условия-получаваш определени привилегии. Не може непрекъснато да искаш.

# 46
  • Мнения: 2 556
За мен подобна тема е излишна. Да, обществото трябва изцяло да помага на хора като тези, чиито деца са вече налични и няма защо да страдат заради желанието на родителите им да ги родят. Обществото си личи колко е изградено точно по отношението си към слабите, болните, старите, многодетните и т.н.

Кои сме ние да решаваме дали хората да имат деца и колко? Нямаме право да ги накараме да се ограничат, това е истината. Трябва да им се помогне - да, това е моето мнение.  И не на последно място - браво на хората, това съвсем сериозно го казвам.

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво излезе, за Димитрина ли е бил репортажът? Да не стане грешка да е бил за други хора? Някой друг, освен авторката на темата гледал ли го е този репортаж сутринта?

Тес,
Всеки да ражда колкото иска деца, но И да ги гледа. Иначе се получава така, че се раждат много деца, а после родителите очакват очаква някой друг да даде жилище, храна, дрехи, да плаща сметките за ток, а въпросното семейство само да се размножава. И най-важното ДА ИМ СЕ ДАДЕ,  а не да го заработят или платят. То бива помощи, но трябва да има някаква граница.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 744
За мен подобна тема е излишна. Да, обществото трябва изцяло да помага на хора като тези, чиито деца са вече налични и няма защо да страдат заради желанието на родителите им да ги родят. Обществото си личи колко е изградено точно по отношението си към слабите, болните, старите, многодетните и т.н.

Кои сме ние да решаваме дали хората да имат деца и колко? Нямаме право да ги накараме да се ограничат, това е истината. Трябва да им се помогне - да, това е моето мнение.  И не на последно място - браво на хората, това съвсем сериозно го казвам.
И аз искам да ми се помогне. Моля, помогнете ми да си набавя недостигащата ми сума за яхта. Много ви се моля.

# 49
  • Мнения: 2 556
Мнението си е мое. Няма да го променя, коментарите са излишни. Самата аз не искам помощ от държавата никаква, но ако бях родила 9 деца, смятам нормално би било да очаквам и оттам даже нещо.

# 50
  • Мнения: 6 604
И какво излезе, за Димитрина ли е бил репортажът? Да не стане грешка да е бил за други хора? Някой друг, освен авторката на темата гледал ли го е този репортаж сутринта?

Тес,
Всеки да ражда колкото иска деца, но И да ги гледа. Иначе се получава така, че се раждат много деца, а после родителите очакват очаква някой друг да даде жилище, храна, дрехи, да плаща сметките за ток, а въпросното семейство само да се размножава. И най-важното ДА ИМ СЕ ДАДЕ,  а не да го заработят или платят. То бива помощи, но трябва да има някаква граница.
99 % съм сигурна ,че точно за тях става въпрос.
Мнението си е мое. Няма да го променя, коментарите са излишни. Самата аз не искам помощ от държавата никаква, но ако бях родила 9 деца, смятам нормално би било да очаквам и оттам даже нещо.
Тес-държавата им е ДАЛА .До кога и колко още да им дава?

# 51
  • Мнения: 2 556
1 апаратмент за 9 деца е крайно неодстатъчен. Държавата е дала на сума ти "свои хора", кой знае колко от тях изобщо без деца апартаменти, но й се свиди за многодетното семейство още един  Thinking

# 52
  • София
  • Мнения: 8 947
Мнението си е мое. Няма да го променя, коментарите са излишни. Самата аз не искам помощ от държавата никаква, но ако бях родила 9 деца, смятам нормално би било да очаквам и оттам даже нещо.
Апартамент и опростени сметки не са ли нещо. И колко трябва да е нещото, за да е достатъчно?

# 53
  • София
  • Мнения: 8 947
1 апаратмент за 9 деца е крайно неодстатъчен. Държавата е дала на сума ти "свои хора", кой знае колко от тях изобщо без деца апартаменти, но й се свиди за многодетното семейство още един  Thinking
Доколкото си спомням апартамента и е даден преди децата да станат 9, сигурно някъде по средата, ми да се беше спряланавреме.

# 54
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
увеличава се семейството - да им дадат по-голямо жилище. какъв е проблема? общината има жилище. ще преместят двойката нейде по-натясно в друго общинско жилище ... колко са такива семейства 100-200 ... 1000 ?

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Виж сега, Тес,
Като държавата е дала на еди-кой-си, тогава трябва и на мен да даде. И на теб, и на всеки в страната и чужбина. Трябва ли първо да народя половин клас деца, пък после да искам?

# 56
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
стипендии за успех се дават на отличниците, да вземат и двойкаджиите да реват за пари а?

# 57
  • София
  • Мнения: 8 044
Кои сме ние да решаваме дали хората да имат деца и колко? Нямаме право да ги накараме да се ограничат, това е истината.

Tess,  ние сме хората, които внасят данъците  и от чийто пари се плащат всички такива социални решени.

Нямаме право да ги накараме да се ограничат, това е истината.

Да, нямаме право да ги караме да се ограничават, факт. Аз съм и много далеч от момента, в който да съдя някого защо е създал 9 деца. Но при положение, че съм данъкоплатец, който се осигурява на пълния си доход и внасям ежегодно доста пари под формата на данък, това се превръща и в мой проблем. В мой дотолкова, доколкото съм част от това общество и внасям пари в хазната. Не визирам изобщо ромските семейства, където грамотността клони към нула и там проблемът е още по-дълбок и опира до образование и ограмотяване.

# 58
  • Мнения: 6 604
Мнението си е мое. Няма да го променя, коментарите са излишни. Самата аз не искам помощ от държавата никаква, но ако бях родила 9 деца, смятам нормално би било да очаквам и оттам даже нещо.
Апартамент и опростени сметки не са ли нещо. И колко трябва да е нещото, за да е достатъчно?
ТЕ това питам и аз. И дали като им се даде още един апартамент ще е достатъчно. Или после-децата трябва да постъпят в университет,ще се заженят и трябва и за новото семейство друг апартамент и т.н.
Моля ,ако някой има идея как стоят нещата в Чужбина да сподели. Любопитно ми е как се подпомагат такива семейства в ЕВРОПА.
П.С. И кои са те да решават,че двучленното семейство трябва да се изнесе ,за да се нанесат те Shocked #Crazy

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Мнението си е мое. Няма да го променя, коментарите са излишни. Самата аз не искам помощ от държавата никаква, но ако бях родила 9 деца, смятам нормално би било да очаквам и оттам даже нещо.
Апартамент и опростени сметки не са ли нещо. И колко трябва да е нещото, за да е достатъчно?
[/b]
1 милион евро в швейцарска банка може би

Общи условия

Активация на акаунт