Социална тема

  • 10 900
  • 271
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 074
Ами, ако на някое семейство заветената мечта е да имат 20 деца, общината длъжна ли е да им подсигури безвъздмезно цял жилищен блок ? И да ги храни и облича, щото видите ли,  никой не бива да пречи на хората да мечтаят.
Мечтите са си мечти, действителнотта в която живеем, съвсем друго нещо. И мисля, трябва да се съобразяваме с това.
И ако общината помага на това семейство, не мислите ли, че всъщност ние помагаме, защото плащаме данъци ?
Не мисля, че аз съм длъжна да плащам за това, че някой има мечти,на  друг религията не му позволява......, както е в случая.

# 31
  • Мнения: 110
И за мен това са безотговорни хора. Как ще създаваш толкова деца без да имаш ясна представа какво бъдеще можеш да им осигуриш. Как е възможно един родител да не може да разсъди, че с доходите, които разполага съсипва живота на децата си още в самото му начало. Нямам думи!!! Ама хора всякакви!!! ooooh!

# 32
  • Мнения: 6 604
Цитат
Да им имам и социалната политика тогава. Заради такива безотговорни родители колко хора трябва да страдат ? Я помисли за циганите,които имат по 5 деца минимум. Ами ако и те решат да си търсят правата ? До къде ще я докараме? Това май никъде го няма. Социалната политика я разбирам така-при тези и тези обстоятелства имате право на точно определени неща. От там нататък -еми оправяйте се. И на мен някои неща не са ми изгодни,ама ....

от чисто държавна гледна точка я разбирам така:
да се подпомагат с повече които имат повече деца, те са бъдещето , цигани, кенийци ... няма значение. техните деца ще имат много деца. Те са тези на които може да се разчита, другите са отмиращо малцинство.
каква е ползвата на държавата от семейство с 1 дете? кой ще осигури за в бъдеще парите за пенсиите на родителите ....


Чета и не вярвам на ушите си. Значи моето дете,което е едно на мама и тате(за сега Wink) няма същите права като едно циганче,защото то имало 5-ма братя и сестри примерно. Кой  решава дали държавата има изгода от моето дете или от твоето? Това е най-голямата глупост,която прочетох днес. Дано някога не станеш новия "Емилия Масларова".

# 33
  • Мнения: 4 965
Labrador, майтапиш ли се?

На какво трябва да разчита държавата, когато тези 10 деца са "отглеждани" с идеята, че някой друг им е длъжен, че не трябва да плащат сметки, задължения и т.н., че е достатъчно само да се "плодиш и множишЯ, за да имаш голямо жилище и безплатно парно....
И това нещо в геометрична прогресия - 10, 100, 1000, 10000 - средно на всеки 20-тина години...
 ooooh!

# 34
  • Мнения: 6 604
Labrador, майтапиш ли се?

На какво трябва да разчита държавата....
На увеличаване на населението на България ,може би newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 28 723
Мисля си, че при хората освен инстинкт, трябва да има и разум. Той ни отличава от животните, все пак. Явно, при такива сем. само инстинкта е налице. Нагло е да държиш другите отговорни за своя избор (ако е имало такъв ). Жалко за децата.

# 36
  • Countryside
  • Мнения: 11 634
И аз искам 3 деца, ама за сега не съм родила нито едно, познайте защо. И ще плащам ипотека 20 години, да не би съм по-малко човек от тия наплодили се и после реват, не стига че са им дали жилище наготово, малко им било, ами и на мен ми е малко, ама не рева  ooooh!
Лабрадор имах по-добро мнение за теб. На какво мислиш, че подобни така нарчени родители ще научат децата си? Едва ли точно те ще те изхранват на старини, ако вземат пример от мама и тати  Sick

# 37
  • София
  • Мнения: 7 997
Според мен този случай няма нищо общо с произхода на бащата. Имам няколко познати сирийци, които нямат нищо общо с това - всички са изключително отговорни към семействата си и към децата, които създават. Най-многодетните са с три деца. Говоря за 7-8 семейства, смесени бракове.
За мен създаването на деца, на които не можеш да им осигуриш елементарни битови условия и насъщния, е равносилно на безотговорност. В началото на годината гледах репортаж, пак по Бтв, за това семейство...Ами потресох се...Как можеш да продължиш да създаваш деца, при положение, че и вече създадените живеят от дарения, от подаяния на съседи и прители...Това е мизерия. Да не говорим за по-големите деца, които са ученици...Не зная дали успяват да им осигурят учебници, пособия, да не говорим за дрехи, джобни и т.н... Не мога да разбера тази житейска философия, но като мислене я оприличавам по-скоро до ромската, отколкото до българската...
Мисля, че ако действието се развиваше в Западна Европа, до сега социалните щяха да се намесят многократно. Концепцията за социална политика е много далеч от това държавата, респ. данъкоплатеца, да издържа семейства с н на брой деца, правени без капка мисъл в главата...А говорим за уж интелигентни, образовани и грамотни хора. При положение, че аз самата всяка година внасям по няколко хиляди данък, не намирам за велика идеята те да се пръскат за хора, които не са направили елементарно планиране. Паралелно на това аз още нямам деца, защото съм преценила, че не мога да им отделя достатъчно ресурс и време да ги гледам, тъй като съм прекалено ангажирана да работя и да си плащам данъците....

# 38
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
     Здрави, прави хората... щом са могли да ги направят, значи би трябвало и да могат да ги гледат... Така мисля аз  Thinking Преди години семействата също са имали по много деца, може би поради липсата на презервативи  Grinning, ама са си  ги гледали, без да се оплакват. 
     И аз искам много деца, мечта ми е... но дали ще мога да им осигуря нормален живот  Sad  А пък да тръгна да прося... то това не е за всеки
     А болните деца, държавата не е ли длъжна и там да помогне?!?  Thinking  Тези деца и родителите им не са си избирали съдбата. А да родиш  еди колко си деца - ми това си е съзнателелно взето решение от психически здрави хора.

# 39
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По същия начин както разсъждавате за тези хора, че да са мислили като са ги правили децата, да е трябвало да ги осигурят и т.н. в този ред на мисли, бих казала същото на мрънкащите за места в детските градини и онези, които си водят болни децата пак там, защото не можели да си вземат болничен или да си позволят да не ходят на работа. Ами да са мислили, преди да родят децата, че те ще имат нужда от детска градина, ако на родителите е необходимо да работят и че тези деца понякога боледуват и е наложително да си стоят вкъщи.
За мен разсъжденията са едни и същи.

# 40
  • Мнения: 46 553
Дете не се гледа с много пари, но когато човек изпадне до там, че няма какво да яде и няма покрив над главата, трябва леко да се позамисли за презервативи.

Може и да съм жестока, но хора като тях никога няма да се оправят, докато им се дава. Дава се с мярка, като видиш, че другата страна има желание да поеме подадената ръка и да излезе от там, където е затънала, тогава даваш още.

Конкретно на въпроса - трябва да ползват привилегии, но не безкрайни, ето тези хора имат апартамент, имат и определена сума за детски, която колкото и да е малка е х 9, това е предостатъчно.

# 41
  • Мнения: 6 604
По същия начин както разсъждавате за тези хора, че да са мислили като са ги правили децата, да е трябвало да ги осигурят и т.н. в този ред на мисли, бих казала същото на мрънкащите за места в детските градини и онези, които си водят болни децата пак там, защото не можели да си вземат болничен или да си позволят да не ходят на работа. Ами да са мислили, преди да родят децата, че те ще имат нужда от детска градина, ако на родителите е необходимо да работят и че тези деца понякога боледуват и е наложително да си стоят вкъщи.
За мен разсъжденията са едни и същи.
Едва ли са едни и същи.В нашия град не са проблем местата в детската градина. Не е проблем и болничния в моя случай. Значи ли ,че няма проблем да си народя и ОТГЛЕДАМ 9 деца?
А и проблеми винаги ще има. Но има проблеми и ПРОБЛЕМИ. КОгато си наясно,че някои неща не могата да се променят-мисли малко. Ако искат 9 деца -да порааботят малко, да спестят пари и накрая ,ако имат все още желание и сили-и 15 да си направят.

# 42
  • Мнения: 6 770
Конкретното семейство ще се въздържа да коментирам, че ще съм доста крайна, а и ги познавах преди време. Имат нужда от лечение.
Защо се нахвърляте върху Лабрадор? Той малко иронично дава пример за социална политика.
Ако приемем, че държавата (т.е. данъкоплатците) трябва да подпомага родителите с деца има различни критерии кого, как и защо в зависимост от целта, която се търси

# 43
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Цитат
Чета и не вярвам на ушите си. Значи моето дете,което е едно на мама и тате(за сега Wink) няма същите права като едно циганче,защото то имало 5-ма братя и сестри примерно. Кой  решава дали държавата има изгода от моето дете или от твоето? Това е най-голямата глупост,която прочетох днес. Дано някога не станеш новия "Емилия Масларова".

има същите права, защо да няма.

Labrador, майтапиш ли се?
На какво трябва да разчита държавата, когато тези 10 деца са "отглеждани" с идеята, че някой друг им е длъжен, че не трябва да плащат сметки, задължения и т.н., че е достатъчно само да се "плодиш и множишЯ, за да имаш голямо жилище и безплатно парно....
И това нещо в геометрична прогресия - 10, 100, 1000, 10000 - средно на всеки 20-тина години...
 ooooh!

няма майтап.
тези 10 деца след време работят (БВП), ако ще и да метат улиците, да бачкат на полето, в някой завод, строеж а може и президент да стане (то вече имахме премиер циганин) ... зависи колко си инвестирал в образованието им. 2 от 10 да стават за някакъв интелектуален труд, пак добре.

пак подчертавам че това е от гледна точка на държавата.  
бих желал да чуя аргументи против социалното подпомагане на многодетните семейства ...


И аз искам 3 деца, ама за сега не съм родила нито едно, познайте защо. И ще плащам ипотека 20 години, да не би съм по-малко човек от тия наплодили се и после реват, не стига че са им дали жилище наготово, малко им било, ами и на мен ми е малко, ама не рева  ooooh!
Лабрадор имах по-добро мнение за теб. На какво мислиш, че подобни така нарчени родители ще научат децата си? Едва ли точно те ще те изхранват на старини, ако вземат пример от мама и тати  Sick

въпроса е принципен. всеки сам решава как да живее.
държавата трябва да помага на хората с повече деца след като една от основната причина поради коят хората не искат повече деца са парите ...
и не твърдя че на циганите трябва да се дава предимство, просто те са нарицателно за хора с много деца.

# 44
  • Мнения: 46 553
Lilqna, не съм усетила недостига на места за градина, но не е съвсем уместно да сравняваме. Защото, когато е заченато детето ми, не е имало недостиг Laughing освен това в случая с градината аз плащам, а в техния, чакат някой друг да им плати ...

По въпроса за болните - проблемът много се преувеличава, аз за сега не съм видяла болно дете в градината. А на теб дават ли ти болничен, когато ти потече носът (твоят не на детето)?

Общи условия

Активация на акаунт