Социална тема

  • 10 895
  • 271
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 604
Успокоих се ,че има и други на моето мнение. Защото и аз може да искам да имам 10 деца,но знам ,че няма да мога да ги осигуря финансово най-малкото. Да не говорим,че и да се грижиш за 9 деца пълноценно ми се струва свръх сили. Просто ми е чудно какво си мислят тези хора. С какъв акъл ги създават тези деца? И не им ли е малко неудобно да молят  за социални помощи и непрекъснато да се оплакват?
няма лошо, да им дадат още едно жилище, на тях поне им трябва. евалла на такива семейства.
А знаеш ли на колко още семейства им трябва? И справедливо ли е да те изгонят от 4 стаен апартамент в гарсониера,защото сте 2 човека? Ми и тези хора може да искат да имат свои деца. И айде заради това ,че имат само едно примерно и трябва да се тъпчат в една стая.

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
като направят 4-5 тогава да искат....

# 17
  • Мнения: 958
Евала на семейство, което се простира според чергата си.
Не можеш да искаш държавата да ти дава. Какво това семейство е по-различно от едно ромско такова?
Колко семейства, изнемогват, нямат и по една гарсониера, оня ден жена родила на улицата, тя няма ли нужда??
На какво тези хора, учат децата си?
Раждай, пък някой друг да се грижи за децата.

# 18
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не съм чул да са ги захвърлили на улицата да просят или в социален дом ....

# 19
  • Мнения: 6 604
като направят 4-5 тогава да искат....
Значи само тези с над 4  деца имат право да искат newsm78?
Дано братята роми не четат,че току виж и те започнали да искат.
Имат собствено жилище,имат топло,въпреки,че не са си платили сметките,ползват социални помощи(колко са в помощ тези помощи е друг въпрос,но те са еднакви за ВСИчКИ) и продължават да искат. До кога ?
не съм чул да са ги захвърлили на улицата да просят или в социален дом ....
МИ да ги поздрави тогава. Това ,че са гладни и мизерстващи е къде къде по-добре от това да са на улицата или в социален дом.

# 20
  • Мнения: 4 965
Аз пък познавам българско семейство със 6 деца - майката и бащата имат бизнес, който осигурява работа на 120 човека, плащат си данъците, осигуряват се на максимална сума, на децата купуват карти за градски транспорт, построиха си голяма къща...
Тези хора заслужават да получат нещо, ама и не искат...
Даже и заветните детски не получават...
Защото излиза, че съвестните и отговорните хора издържат другите (как ми се иска да употребя 1 дума, която ще е точно на място)...


Та, на въпроса:
... Какво мислите за този случай? Трябва ли да ползват облекчения,или да са мислили преди да създадат толкова деца? И т.н.
Да са мислили. Достатъчно са им дали, без да си мръднат пръста (креватните движения не се броят)...

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Аз съм на мнение, че такива хора трябва да се оставят сами да се измъкват от ситуацията, в която умишлено са се поставили.


Първосигнално и аз така мисля.
Обаче, после се замислям за децата. Каква вина имат те за безотговорността на родителите си?

# 22
  • Мнения: 4
В същия блок в почти същото по големина друго общинско жилище живеят само 2 души. Предложението им към общината е да преместят тези хора в друго,по-малко жилище, а това да дадат на тях.

Ако наистина са предложили това, значи или са ненормални, или безмерно нагли. Как си представят Общината в ролята на Великия Господар, които размества хората като пионки - изпраща им съобщение "Утре се изнасяте от апартамента си, че ви е много голям и се настанявате в гарсониерата на долния етаж! И без възражения!"

И аз искам Общината да ми дари безвъзмездно едно жилище, а не да се гърбя 20 години да изплащам ипотека и смотаната банка да ми вдига лихвата всеки месец. #Cussing out

# 23
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
общинските жилища трябва да са съобразно живеещите в него.
2 човека  стая  с бокс и голям наем
10 човека .... 5 стаи безплатно ток, вода
нормално. това е социална политика

# 24
  • Мнения: 1 763
И аз смятам това за много безотговорно. Обаче децата не са виновни. Тях не са ги питали дали искат да се раждат. Затова смятам, че в конкретния случай трябва да се помогне заради децата.

# 25
  • Мнения: 2 131
Оказва се наистина, че децата гладуват и мизерстват заради безотговорността на родителите си. Направо абсурд!
Искала да има десет деца?!  Shocked Лошо няма, ама да се постарае да им осигури подходящи условия - храна, дом, дрехи и т.н. То най-лесно е да се правят и раждат деца, трудното е да се гледат.

# 26
  • Мнения: 1 289
В една темичка тук преди време беше изказано мнение на една форумка,че не разбира хората ,които създават деца,а нямат финанси ,за да ги отгледат. Много хора тогава я упрекнаха. Тази тема е провокирана от този пост.Какво е мнението ви по следния въпрос:
Сутринта по БТВ даваха едно семейство с 9 деца,което изнемогва финансово. Живеят в 4 стайно общинско жилище -100 кв,което от  3 години вече е тяхна собственост чрез дарение(общината им го е дарила безвъзмездно). Получават социални помощи-за децата ,за отопление и т.н. Имат дълг към Топлофикация за 7000 лв. Често гладуват. Возят се без билети в градския транспорт,защото общината не им е отпуснала безплатни карти за транспорт. Друг проблем е ,че жилището вече е тясно и те искат още 1. В същия блок в почти същото по големина друго общинско жилище живеят само 2 души. Предложението им към общината е да преместят тези хора в друго,по-малко жилище, а това да дадат на тях. Това е историята накратко. Ако някой друг е гледал репортажа ,моля да ме поправи,ако има неточности,тъй като не го хванах от самото му начало. Какво мислите за този случай? Трябва ли да ползват облекчения,или да са мислили преди да създадат толкова деца? И т.н.

Моето мнение е, че наистина трябва да имаш финансова възможност да гледаш дете/деца. Причините са ясни. Въпросното семейство май ги даваха по ТВ веднъж ако не се лъжа - мъжа беше чужденец, а жената българка. Според мене трябва да има помощи до опреелен брой деца - все пак трябва да има ограничение някакво. Да не говорим, че почти всички цигани май раждат освен от безхаберие от сексуална култура, също и за да получат някакви привилегии или помощи в някакъв вид. А това семейство не можах да разбера при положение, че жената си беше бяла българка. Може би е последствие от религията на мъжа... #Crazy
А по принцип човек трябва да има известна финансова сигурност за дете, естествено никога не е достатъчно, но въпросът е да се осигури поне минимума. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 6 604
И аз смятам това за много безотговорно. Обаче децата не са виновни. Тях не са ги питали дали искат да се раждат. Затова смятам, че в конкретния случай трябва да се помогне заради децата.
Общината ще помага ,но до кога? Помните ли случая с таткото от гарата,дето го следяха по " Часът на мама"? Той има едно детенце и има по-малко право на помощи от това семейство,така ли? е това не го разбирам.
общинските жилища трябва да са съобразно живеещите в него.
2 човека  стая  с бокс и голям наем
10 човека .... 5 стаи безплатно ток, вода
нормално. това е социална политика


Да им имам и социалната политика тогава. Заради такива безотговорни родители колко хора трябва да страдат ? Я помисли за циганите,които имат по 5 деца минимум. Ами ако и те решат да си търсят правата ? До къде ще я докараме? Това май никъде го няма. Социалната политика я разбирам така-при тези и тези обстоятелства имате право на точно определени неща. От там нататък -еми оправяйте се. И на мен някои неща не са ми изгодни,ама ....
В същия блок в почти същото по големина друго общинско жилище живеят само 2 души. Предложението им към общината е да преместят тези хора в друго,по-малко жилище, а това да дадат на тях.

Ако наистина са предложили това, значи или са ненормални, или безмерно нагли. Как си представят Общината в ролята на Великия Господар, които размества хората като пионки - изпраща им съобщение "Утре се изнасяте от апартамента си, че ви е много голям и се настанявате в гарсониерата на долния етаж! И без възражения!"

И аз искам Общината да ми дари безвъзмездно едно жилище, а не да се гърбя 20 години да изплащам ипотека и смотаната банка да ми вдига лихвата всеки месец. #Cussing out
Аз поне така го разбрах. Да ме поправи някой ,ако е по-наясно. Добре ,че жената от общината каза,че хората в другото жилище имат договор и никой няма право да ги 'премести" просто ей така.

# 28
  • София
  • Мнения: 12 554
Въпросното семейство е на уж преподавателката в ПУ Димитрина Хамзе и сириецът Ануар Хамзе. Имат девет, ама искат и десето, щото това й била мечтата. Дъвкахме я тази тема сигурно 100 страници преди време.
За съжаление към днешна дата нищо ново и по-добро не може да се каже за тези така наречени родители. Нищо не правят, за да осигурят доходи, като гледам продължават да реват и просят. Съжалявам, ама никой не им е правил насила децата. Като са ги родили да си ги гледат.

# 29
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Цитат
Да им имам и социалната политика тогава. Заради такива безотговорни родители колко хора трябва да страдат ? Я помисли за циганите,които имат по 5 деца минимум. Ами ако и те решат да си търсят правата ? До къде ще я докараме? Това май никъде го няма. Социалната политика я разбирам така-при тези и тези обстоятелства имате право на точно определени неща. От там нататък -еми оправяйте се. И на мен някои неща не са ми изгодни,ама ....

от чисто държавна гледна точка я разбирам така:
да се подпомагат с повече които имат повече деца, те са бъдещето , цигани, кенийци ... няма значение. техните деца ще имат много деца. Те са тези на които може да се разчита, другите са отмиращо малцинство.
каква е ползвата на държавата от семейство с 1 дете? кой ще осигури за в бъдеще парите за пенсиите на родителите ....

Общи условия

Активация на акаунт