87ма италианска тема , виолетова на цвят

  • 27 082
  • 283
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 710
Дискауните на мен са ми полезни за дълготрайни продукти и разни сирена, като ементал, например, което там е значително по-евтино, отколкото в магазин, а мъжа ми го яде, като вафличка... Фета също купувам от там.
Доволна съм, постига се баланс. Малотрайни продукти, както и месо  купувам от нормален супер ( АО, Конад).

Ани, аз СТАНДА не съм чувала изобщо, явно е някаква местна верига.

Овчева, ще траЙш, душа. Зълва ти е. ОСвен това няма да ти е студено - ориентирай се и демонстрирай загриженост към бЮджета.  Mr. Green


ето ги моите шишчета от снощи Wink) мн ги препоръчваме.
http://www.williams-sonoma.com/recipe/recipedetail.cfm?objectid= … DB6D4776CA4C8859F

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 16:48 от 10cent's

# 256
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Ov4eva,eto savet ot men kak da si kupuva6 zaek,bez da se samniava6,4e iade6 kotka.zadaljitelno kupuva6 zaeka s glava,i po zabite 6te go razpoznae6.Triabva da e s 4(dva gorni i dva dolni).Na kotkata ustata e s pove4e zabi(naznam to4no kolko) Peace.Tova go nau4ih predi sedmica.Dosega vinagi sam iala zae6ko sas zadrajki ooooh! Joy
     Na6ata siniora pravi 800 evro spesa mese4no,za detersivi i hrana,kato meso ne se kupuva.Za smetka na tova kupuva riba,koiato tuk e dosta skapi4ka.I osnovno zelen4uci.I tova za 4 4oveka.Kato se ima predvid 4e vseki den se iade pasta zadaljitelno :peace:Struva mi se ,4e sa dosta 800 evro za 4 4oveka newsm78
  Chestit parvi sniag !

# 257
  • Мнения: 2 379
Ани, аз СТАНДА не съм чувала изобщо, явно е някаква местна верига.

Абе не знам дали е местна. Май Станда = Билла, преведено на италиански.
По едно време Симоне ми беШе казал за Станда, 4е май са собственост на Берлускони, но не е проверена информация. Laughing
Дискаунт, до колкото разбирам какво е това, при нас няма. Мисля, 4е веднъж съм влизала в подобен магазин, близо до Комо, и беШе много ... необи4айно. Прили4а на склад. Това ли е?

# 258
  • Мнения: 5 710
Дискаунт са вериги, в които продуктите струват по-евтино, поради няколко причини и едната от тях е, че нямат високи разходи за поддрържка и персонал, т.е  магазините не са добре организирани, но на склад не приличат чак.  Обстановката не е лъскава, не ти предлагат точки и томболи, няма щандове с каки да те викат да ти режат сирене и т.н. Приличат на Метро примерно, но в умален вид. Нищо страшно след 2то влизане.  Laughing

# 259
  • Мнения: 191
Станда, е от групата "Coin", нямаме наблизо такъв, но ми се струваше скъпи4ък.
Така е Шура, бил е собственост на въпросният.
При нас има много супермаркети, така 4е  си правят сериозна конкуренция. Според мен ка4еството по тукашните дискаунти е на доста ниско ниво, най ве4е на италианските продукти.
Та, Ов4ева, има си разлика в паста Voiello и другите.  Sunglasses
Друго което ми прави впе4атление, неща купени от Лидл, немско производство, нямат тоя проблем с ка4еството. Слушах преди време по радиото колко % в Германия пазаруват от дискаунт, ами една голяма 4аст от хранителните продукти (ако не се лъжа 55%) се купуват от там.

# 260
  • Мнения: 1 545
Привет дами!
като гледам, кризата навсякъде се е усетила. Аз трудно падам под 100 евро седмично, без месото, хляба и рибата. И основно пазарувам в Лидл, и от време на време - в Карефур. Не се лишавам от нищо, но винаги гледам цените на килограм и купувам най-евтиното (освен ако съм го опитала и се е оказало некачествено). Месото - от една месарница на нашата улица, и е хубаво, и е евтино. Моцарела - пак от нашата улица, 10 евро килото и е "мондиале". Хляба - в супера отсреща, от където взимам и плодове и зеленчуци понякога. Рибата - където си харесам. Забравих да кажа, че пазаруваме да 3 + дете (другото е още на цицбургер, който е без пари  Laughing) и ядем сутрин, обед и вечер у нас (Бобо на обяд - в детската градина).
Лени, Станда са една от най-старите италиански вериги супермаркети, от времето на фашизма (тогава било забранено да се наричат с чужбински имена каквото и да било, да не могли да го нарекат Стандарт, и от там - станда). Тук ги има, но не съм влизала никога. Доколкото знам обаче, не е евтин.
Овчева, ми ако те поканя на гости мъжа ти ще ми яде ли манджите, като не са от марките, които той признава  newsm78?

# 261
  • Мнения: 52
За тези дискаунти не знам какво да мисля.Никога не съм пазарувала от там по две причини.Първата, която бих могла да се опитам да променя безуспешно е другарят Паоло,за който прошутото ако не е Сан Даниеле или Парма е "иии кой знае с какво са го набъчкали",пастата,ако не Воиелло,"мислиш ли ,че ще я смеля",салсата ,ако не филанкишията и т.н. ще се чувства хронично гладен.Не мога да разбера как може човек да държи толкова на тези глупости,но скоро ще свивам перки.ЕХХ ,че го казах ама а.Втората причина против дискаунтите,е ,колко са контролирани.Може и при вас да са и със сигурност е така,но предвид местожителството ми,най вероятно ще ям котка вместо заек.С по вече подправи дори и няма да се усетя.Само това са ме скрупулите относно дискаунтите.


еи хвърлихте ме в тъ4а..
Евроспина си е много хубав супермаркет,екстра е даже.има и щанд със сирена и меса .ако направиш спеза пове4е от 20 евро ти дават грата е вин4и,или тесте карти или друга наградка...подредени и 4исти,стоката е прясна и няма стока с изтекли срокове.зелен4уците и полодовете са все избрани и големи(днес си купих грозде ама големи зърна като гръцки маслини).гледах украса за коледа за врата 6 евро ,съвсем същата в ОБИ 16 евро.
И моито в на4алото викаше : ако не е паста Барила не можел да му я смели стомаха,,ама му казах 4е като се изака не се вижда марката,и като се изпишка не се вида етикета на виното.Така 4е нямаме проблем.
в моита спеза от 50 евро на седмица също влиза миални препарати ,и вси4ко необходимо,,,

# 262
  • Мнения: 1 100
Аз действам на принципа на "диспенса", т.е килер Laughing с хранителни запаси. И 100 евро на седмица ми се виждат много, не 4е и аз не достигам тази цифра,, но не вси4ко се омита буквално за седмица. какво имам предвид: аз съм спец на оферти, старателно ограждам в рекламните броШури и пазарувам по няколко от вид. Замразявам, (каквото може да се замразява), консерви буркани, т.н. Лидл ползвам на принципа на Лени, от Еуроспина купувам сирена (добри са), както и някакви дълготрайни продукти, имат и стархотно бутер тесто, паста сфолиа. Месата и зеленцуците, плодовете съЩо, в обикновените супермаркети и дискаунтите са припокриват като цени. Саламите и разни Шунки от Лидл и Еуроспин принципно ( с малки изкл.) не ми допадат като ка4ество. Предпо4итам салата Mr. Green
ИзобЩо гледам предимно на леки, здравословни храни, зелун4уци и бели меса да минаваме, не пестя. Просто съм на принципа "Храня се, за да живея" , а не обратното и резултат има. На Шанда на аффетатите не минивам по4ти, но както казах ние сме Немесоядни принципно. Laughing
Така или ина4е цените наистина са ско4или безумно, трудно се постига някаква икономия ве4е Whistling
аа, седми4нта пица, да вкъЩи, окло 18 евро. Ресторант 2 пъти годиШно, винаги след това имам угризения и си представям с хвърлените пари за един обяд, как мога да помогна на някой в нужда Confused Ма аз не съм добре, масово ми го казват ooooh!

# 263
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Хихи ние пък сме без ЛИДЛ и страдаме, отнесен му е покрива и сега има техници там. Тая сутрин, уж само вода и банани щяхме да купуваме, а в Джи Ессе ооставихме 35 еври. НАшата спеза е основно плодове и зеленчуци, малко меса и това е. В 500-те еври влизат и детерсиви, някоя ривиста или играчка за детето. Ами доста са плодовете тия дни, аи цената им последните месеци е завишена, в ЛИДЛ не са много пресни и качествени, та от Гжи Ессе или Аушан, който е много скъп според нас, с изкл на памперсите де често марак ПАмперс  108 парчета за 30 еври. Аз съм от две седмици на плодове, малката и тя без плодове не може, салати и зеленчуци също не и липсват, сирена пресни, и то все ЛИнеа ди Озелла, де е 2,90 еври опаковката, малко по малко летят парите.
Таман си мислихме с една българка тук, че ако готвехме по нашенско само акртофени яхнии, боб, леща, супи и зеле щяхме да изкарваме с половината ни сегашни месечни пари.

# 264
  • Мнения: 764
Pewex,от където ви писах ,4е купуваме месото не е дискаунт,кайма,надени4ки ,пържоли ги режат на място PeaceМного е изгодно наистина и освен това знаеш какво ядеш.Риба не купувам никак 4есто,ако не е риба тон  кутийки,останалото се посреща с такива криви физиономии,4е не мога да опиша Twisted EvilДа се 4удиш защо си хабил пари Tired
Също в на4алото имах проблем,4е еди какво си не е "ди марка",но след 2-3 прости сметки обясних ,4е с "ди марка" ще ядем 3 дни и 4 ще сме на фотосинтеза.Основните дискаунти ми са Инс и Тодис.След продължително пробване,знам какво да взема от единия и какво от другия.И 2та оба4е ми прави впе4атление,4е са заредени изклЮ4ително с продукти произведени специално за тях.От пастата до бонбоните,през кафето и 4ереалите си пише "произведено за Инс примерно.Така,4е мисля са достатъ4но контролирани и е скъсена много веригата производител- продава4.От там и ниските цени.Моцарела за 10 евро няма да купя,ако ще да е позлатена NaughtyНа близкия магазин има жинаги на оферта 4,50 и е много хубава.Щом свеки винаги от там си взема.
И ние нямаме Станда тук,не знам как са.
Тодис имат и сайт с офертите
http://www.todis.it/2008_promozioni_todis/21novembre08_vv/pdf.htm
Оставам с впе4атление,4е тук е с една идея по-евтино  Rolling Eyes

# 265
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
гледам тройната мама ме изпреварила с информацията за Станда. и аз не помня дали я продаде берлуско преди няколко години, но със сигурност беШе негова и със сигурност е скъпи4ка (поне както я помня, не съм влизала от години).
аз съм от тези около 100 евро на седмица (4 4овека, но не вси4ки за обяд в къЩи).
както dune оба4е, това не озна4ава, 4е продуктите се консумират в рамките на седмицата.
от дискаунта: тоалетна хартия, мляко, яйца, ядки и няколко сирена.
останалото от супери, които варират според времето, което имам между Gigante, Unes и GS.
не замразявам по4ти ниЩо, замразени купувам зелен4укова супа и смесени гъби. останалото прясно. напоследък се замислям да готвя в пове4е и да замразявам, но не заради кризата, а заЩото нямам особено желание за готвене, а мойте хора едно и съЩо не повтарят  ooooh!

# 266
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Ах, да Станда са поостанали някои супери. Помня като Станда за дрехи и спуерите им станаха малко по-малко Овиессе и суеприте поне в ТАранто към овиессите станаха Гълипери, а тук са Джи ессе Има и сма-супери, де са с продуктите на Аушаните. А бе като го виждам, че става и емсото и всичко от дискаунта, но най-се доверявам на сносни прошутти и сирена на Джиессе или други големи вериги, и за месата.

# 267
  • Мнения: 1 100
GS аз ползвам с огроомно удоволствие, до нас е. Имат невероятни цени и продуктите са супер. Винаги вървят акции от сорта : 3 на цената на две, първото еди колко си, второ наполовина, промоциите буквално са с 50 % намаление, абе супер. та това имах предвид под змаразяване. Разни полуфабрикати, бастон4ини, кроколе, соффи4ини, грах и т.н. И аз по4ти не готвя ве4 "манджи" наШенски. Не замразявам приготвена храна.

Ах, да, Ани, нормално е в малки населени места да злоупотребяват, поради липсата на конкуренция, та цените да са завиШени Twisted Evil Ще излиза по изгодно да се бръмнеШ нанякъде с кола, дестинация " супермаркетски оферти" Hug

# 268
  • Мнения: 1 545
Италинке, каква е тая моцарела по 4,50  Shocked Ти мъ уби! Сигурно фиор ди латте ще да е, или "моцарела" от краве мляко. Ама такова нещо на наполетанец ако му предложиш, ще ти се изсмее. Говоря за прясната моцарела се, за готвене и аз купувам от Лидл за 3,50. А тази за 10 евро килото си е направо евтина за "истинска моцарела" - ела ми на гости и ще се убедиш.

# 269
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
За тези дискаунти не знам какво да мисля.Никога не съм пазарувала от там по две причини.Първата, която бих могла да се опитам да променя безуспешно е другарят Паоло,за който прошутото ако не е Сан Даниеле или Парма е "иии кой знае с какво са го набъчкали",пастата,ако не Воиелло,"мислиш ли ,че ще я смеля",салсата ,ако не филанкишията и т.н. ще се чувства хронично гладен.Не мога да разбера как може човек да държи толкова на тези глупости,но скоро ще свивам перки.ЕХХ ,че го казах ама а.Втората причина против дискаунтите,е ,колко са контролирани.Може и при вас да са и със сигурност е така,но предвид местожителството ми,най вероятно ще ям котка вместо заек.С по вече подправи дори и няма да се усетя.Само това са ме скрупулите относно дискаунтите.


еи хвърлихте ме в тъ4а..
Евроспина си е много хубав супермаркет,екстра е даже.има и щанд със сирена и меса .ако направиш спеза пове4е от 20 евро ти дават грата е вин4и,или тесте карти или друга наградка...подредени и 4исти,стоката е прясна и няма стока с изтекли срокове.зелен4уците и полодовете са все избрани и големи(днес си купих грозде ама големи зърна като гръцки маслини).гледах украса за коледа за врата 6 евро ,съвсем същата в ОБИ 16 евро.
И моито в на4алото викаше : ако не е паста Барила не можел да му я смели стомаха,,ама му казах 4е като се изака не се вижда марката,и като се изпишка не се вида етикета на виното.Така 4е нямаме проблем.
в моита спеза от 50 евро на седмица също влиза миални препарати ,и вси4ко необходимо,,,

а, не, за виното не съм съгласна. намират се хубави вина на възможни цени, но етикетът си е важен  Peace
и понеже аз съм основният потребител на вино в къЩи, от него не се пести  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт