Длъжна ли ми е държавата?!

  • 9 064
  • 267
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5 228
Аз от името на държавата мога да ви кажа, че краставицата съдържа 99 % вода.

# 196
  • Мнения: 24 467
 bowuu
В качеството си на министър под прикритие и един твърде специален човек мога да кажа, че държавата ми пасва и аз на нея- също.

Пък като един по- обикновен и проС потребител вече писах, че единствената ми претенция, която имам към Нея е да контролира спазване на закона от всички и прилагането му по един и същ начин спрямо всички /вас, обаче/, към мен само да прояви разбиране, съобразно тези ми две качества. 
Съзнавам, че това ми искане е твърде идеалистично и че никой по света не го е постигнал. Ако е- веднага отпрашвам натам, ама засега май няма. Свобода има само там, където е установен стабилен ред- тези неща не се изключват.

# 197
  • Мнения: 489
За въпросното 11-членно семейство има пусната  тема:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=346934.0

По въпроса за държавата - съвсем сте се отнесли...
Като родена през 1980г помня как се живееше до към 2000г и виждам как се живее сега. Разликата е огромна. Не разбирам какво толкова има да се мрънка и да се недоволства. Вие не помните ли какво беше тогава?! И защо не погледнем оптимистично на нещата най-после?! Бихме се почувствали доста по-добре!

# 198
  • Мнения: 275
За въпросното 11-членно семейство има пусната  тема:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=346934.0

По въпроса за държавата - съвсем сте се отнесли...
Като родена през 1980г помня как се живееше до към 2000г и виждам как се живее сега. Разликата е огромна. Не разбирам какво толкова има да се мрънка и да се недоволства. Вие не помните ли какво беше тогава?! И защо не погледнем оптимистично на нещата най-после?! Бихме се почувствали доста по-добре!

Обезателно трябва да го споделиш с някой пенсионер!
Не ни обръщай внимание. Тук сме се събрали едни мрънкала...

# 199
  • Мнения: 2 978
Абе, няма ли тая държава да се регистрира
най-сетне тука и да каже нещо в своя защита.


В момента страда от раздвоение на личността...нека почакаме малко, може и да се обади другото АЗ.

# 200
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 871
Важното е, че и панелките, и селата, и пътищата са били построени с труда и парите на хиляди госпожи и господа Димитрови. А сега, ако не дай си, Боже, стане наводнение или друго бедствие, и госпожа Димитрова загуби жилището си, държавата няма да й построи дори панелка, нито ще я подпомогне по някакъв начин да си построи, ами ще я натика в един фургон барабар с домочадието и повече няма да я погледне. За справка - пострадалите от наводненията през 2005 година още си живеят във фургоните.
Само си пропуснала една малка подробност, че Г-жа Берта си е платила застраховката ,а ние савсем по български сме решили да спестим от това.

# 201
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Само си пропуснала една малка подробност, че Г-жа Берта си е платила застраховката ,а ние савсем по български сме решили да спестим от това.
Да, ние сЪвсем по български си мислим, че държавата ни е длъжна. Тя е виновна за природните бедствия и тя е длъжна да ни обезщети.

Ей, изядохме й краката на таз държавица...

# 202
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Да, държавата за нищо не е виновна и за нищо не отговаря. И не трябва, като гледам постовете на някои. Затова всеки ден срещаме по някоя нова молба да помогнем за лечение на дете, че държавата нямала пари. А парите тя си ги е взела от родителите на хилядите деца, които чакат да се съберат нужните суми за лечението им.
И всеки гражданин на която и да е държава знае, че след като плаща данъци на тая държава, тя му е длъжна. Не сме само българите.

# 203
  • Мнения: 984
Държавата ми е длъжник.
Но съм солидарна.
Плащам и не чакам отплата.
Ние сме длъжници на хората в беда.
Аз съм им длъжник, заради щастието,
което имам.

# 204
  • Мнения: 489
За въпросното 11-членно семейство има пусната  тема:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=346934.0

По въпроса за държавата - съвсем сте се отнесли...
Като родена през 1980г помня как се живееше до към 2000г и виждам как се живее сега. Разликата е огромна. Не разбирам какво толкова има да се мрънка и да се недоволства. Вие не помните ли какво беше тогава?! И защо не погледнем оптимистично на нещата най-после?! Бихме се почувствали доста по-добре!

Обезателно трябва да го споделиш с някой пенсионер!
Не ни обръщай внимание. Тук сме се събрали едни мрънкала...

Не се прави, че не си ме разбрала. Темата не е за пенсионерите, не визирам тях. Визирам нормалните  работещи граждани, които все са недоволни и все лошото виждат, а хубавото се опитват и него лошо да го изкарат, само и само да има за какво да недоволстват!  Crossing Arms
В горното се убеждавам, четейки теми като "Майчинство 2009", "Бихте ли наели майка си/свекърва си..." и т.н.  Няма угодия и това е!

# 205
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 871

И всеки гражданин на която и да е държава знае, че след като плаща данъци на тая държава, тя му е длъжна. Не сме само българите.

Колко време си живяла в друга държава? Колко данъци си платила в чужда държава и си ползвала социалната им система. Още съм в листа на чакащите за преглед, а операция ще видя през крив макарон. И повярвай не съм единствен случай, а една от многото, благодарение на социална държава.

# 206
  • Мнения: 335
... Като родена през 1980г помня как се живееше до към 2000г и виждам как се живее сега. Разликата е огромна. Не разбирам какво толкова има да се мрънка и да се недоволства. Вие не помните ли какво беше тогава?!

Обезателно трябва да го споделиш с някой пенсионер!...

Не се прави, че не си ме разбрала. Темата не е за пенсионерите, не визирам тях...

Е как, Нели,  да те разбере момичето сега.
Тя, историята, започва 2000-та.
Дръпнали сме доста.


ПП Верно камък върху камък не беше останал от държавата къде пълнолетието на потребителката Т.  Но наливат се основите вече, бъди рахат.


# 207
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Държавата ми е длъжник.
Но съм солидарна.
Плащам и не чакам отплата.
Ние сме длъжници на хората в беда.
Аз съм им длъжник, заради щастието,
което имам.

Много ми хареса.
И аз така мисля  Simple Smile

# 208
  • Мнения: 656
Холограма, права си абсолютно за бездушните овчици като нас, дето само си блеем  и чакаме овчарят да се откаже от идеята за чевермето и сиренето, а и от идеята да си построи палат с парите от нашето мляко и вълна.
Поздравявам те с успеха в борбата за ДОИ спрямо БЕЛ.

Само дето от толкова години кланяне на глави ми е станало навик просто, защото сме учили за героични и горди българи, сочени за пример, но те са били само изучавани, на нас не ни е било разрешавано каквото и да е непокорство. И моята овча душичка се свива при мисълта от сеене на ветрове и жънене на бури, щото после не мога да понеса отговорността за отнесени къщи, щото бури не мога да управлявам. Самозалъгвам се че подразбирам нещичко от писанията тук-там на потребителки с по-високо образователно и духовно ниво, защото моето духовно ниво се затваря в бутилката с алкохол вечер, за да не креща от яд че ще събудя децата, пък и имам да сготвя за следващият ден. И как като от главата не ми излиза мисълта за насъщния да мисля за сеене на ветрове и жънене на бури? Радвам се че сутрин все още мога да се гледам в огледалото без да се мразя, но ще мога ли да продължа да го правя ако съм допринесла за урагана, който вместо да донесе дъжд е отнесъл и последното засадено зрънце?...

# 209
  • Мнения: 1 470
Само си пропуснала една малка подробност, че Г-жа Берта си е платила застраховката ,а ние савсем по български сме решили да спестим от това.
Да, ние сЪвсем по български си мислим, че държавата ни е длъжна. Тя е виновна за природните бедствия и тя е длъжна да ни обезщети.

Ей, изядохме й краката на таз държавица...
Съжалявам че трябва да го кажа,но за голяма част от въпросните наводнения,наистина бе виновна държавата,или по скоро някои от институциите...

Общи условия

Активация на акаунт