Длъжна ли ми е държавата?!

  • 9 071
  • 267
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 489
Ако изобщо има по-възрастни от девойката, дето по-горе смята, че българската държава е основана през 2000 година, то те имат лични спомени най-много от 70-те и 80-те....


Въпросната аз не съм писала такова чудо.  Rolling Eyes  Въпросният ми пост искаше нещо друго да каже, че и малко оптимизъм да вдъхне, но... явно личните нападки са ти приоритет.  Tired

Моля, не ми преиначавай думите по такъв начин. Обидно е.

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 23:56 от Mисис T.

# 226
  • Мнения: 3 098
Ако навремето бяха направили правилно избора си_не комуниститите,а земеделците

Не мисля, че са имали избор.
Имали са,но мнозинството са се поблазнили от "лесният живот",който им бил обещаван.

# 227
  • Мнения: 3 835
Колкото по-безпросветна е една нация,толкова по-добре за държавата."Невежеството е майка на благо4естието"-под това мото е управлявана векове наред Европа,а в момента колкото и да не ми се харесва целият свят.България и тя натам върви.
Защо им е да направят достъпно здравеопазването за вси4ки,когато нямат нужда от здрави хора,на които после да изплащат пенсии?
Не са малко хората,които в един момент се разболяват и губят вси4ко-работа,дом...А и те са плащали данъци и то големи на държавата,но тя не им дължи нищо.

Къде се поощрява раждаемостта?И с какви средства?Единствено за Франция знам,4е при трето дете се ползвали някакви облек4ения.


Е, много брутално, не отричам логиката ти, не отричам и, че парите и интересите управляват света, но не е точно така. Много примери могат да се дадат за държави поощряващи и раждаемостта си и образованието си, а  на социално слабите им, средната ни класа може да завиди. В тези държави данъците са много високи, а санкциите за неспазването на законите, още повече. Пак опира до пари, в крайна сметка, но всеки си наляга парцалите, защото бъркането в джоба е много дълбоко, и това в най-добрия случай. Но и държавните работи им се различават от нашите, законите също.

 Пак казвам по темата: Ние сме работодателите, държавата е служител, точка, кой тогава е по-длъжен и по в правата си?

# 228
  • Мнения: 335
... Ако навремето бяха направили правилно избора си...

Виж сега, Марица.
Аз говоря само за неща, на които съм свидетел.
Не мога да коментирам ничии спомени отпреди 60 години.

Мога да говоря само за това, което се построи, докато бях дете и което изчезна напоследък - една цяла държава.
Ама не изобщо да изчезне - смени си само собствеността, понеже никой не сметна, че гьонсуратите, олицитворяващи държавата напоследък, дължат обяснения на някого, що си я мислят за бащиния.

Понеже смятам да поприключвам участието си в тази тема, да споделя и това:
Сполетя ме истински потрес напоследък, когато именно в този форум разбрах колко малко българи са чели българските класици.
От мъка си сложих отпратка в подписа за едно знаково разказче на Елин Пелин.
И, не щеш ли - дваж по-голям потрес: колко са неспособни някои българи изобщо да проумеят собствените си класици.

Слагам и тук тази отпратка.
Хич не ща да знам кой според вас е отрицателният герой за класика - лоената трътка в кожуха или "селският тарикат", дето "се чуди как да не си плати данъците" (според списваща тук мадам, която иначе ми допада).

Ако Елин Пелин ви е отрицателен автор, то аз потъвам в безмълвен риспект пред всички форумски класици, записали имената си със златни букви в теми като тази  Confused.

Текстът е отпреди 100 години

"...Играе ме един вашенец там, ама тоя път ще му дам да разбере. Няколко пъти го гоня, а все се изплъзва от ръцете ми... Разбрах, че дяволува, и ще го издебна довечера, та ще ме помни... Житцето му ще секвестирам! Хем него на ум ще науча, хем да ви покажа един пример, та да не кръшкате друг път. Лъжете търговците, лъжете гражданите, та им продавате развалени яйца и граниво масло. Е, ама чакай, жено селяшка – властта се лесно не лъже! Пипа тя – здраво пипа! За вас камшик, руски камшик – така ще се оправите.... Станахте пияници, пропаднахте, развалихте се – ще станете неспособни данъкоплатци и ще съсипете държавата. Ах, защо нямам повечко власт! Ангели ще ви направя.

Съдията-изпълнител разкопча кожуха си и тялото му зашава в него като пиле, което се излюпва..."


http://books2.my.contact.bg/pelin/andreshko.html


Когато държавата (демек нейните управници, Сийка) мисли, че не е длъжна на никого, освен на лоените си задници, останалите или са принудени как да "изгяволуват" "от простотия", или просто идват на власт.


# 229
  • Мнения: 335
... но и да искаме сметка кой къде какво е завлякал и не е ли време да го връща тъпкано, няма да се оправим.

Всъщност, това исках да кажа.


# 230
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Много примери могат да се дадат за държави поощряващи и раждаемостта си и образованието си, а  на социално слабите им, средната ни класа може да завиди. В тези държави данъците са много високи, а санкциите за неспазването на законите, още повече. Пак опира до пари, в крайна сметка, но всеки си наляга парцалите, защото бъркането в джоба е много дълбоко, и това в най-добрия случай. Но и държавните работи им се различават от нашите, законите също.

 

Би ми било интересно наистина да разбера кои са тези държави.

# 231
  • Мнения: 489
Много примери могат да се дадат за държави поощряващи и раждаемостта си и образованието си, а на социално слабите им, средната ни класа може да завиди. В тези държави данъците са много високи, а санкциите за неспазването на законите, още повече. Пак опира до пари, в крайна сметка, но всеки си наляга парцалите, защото бъркането в джоба е много дълбоко, и това в най-добрия случай. Но и държавните работи им се различават от нашите, законите също.

 

Би ми било интересно наистина да разбера кои са тези държави.
И аз бих искала да знам.

# 232
  • Мнения: 1 470
Не съм наясно със стандартите в другите държави,макар че от Клуба ни "Пълна къща"правихме прроучвания точно за социалният статус на семействата с деца,и държавната политика за увеличаване на раждаемостта,и мисля че има добра такава...Няма да цитирам суми и поощрения,защото ще са по спомен,и ще са неясни...Но съм сигурна че никой не взима така наречените детски надбавки-15 евро,когато хлябът му струва 54евроцента-визирам Франция,такъв хляб ядох лятото...Но да спрем да се сравняваме със развитите страни,и тук има хубави неща,може би не точно тези но...Тези неща СА ПОПРАВИМИ!!!

Исках да напиша нещо за хората които определят българският стандарт,защото смятам че е време да им потърсим сметка...Става въпрос за българските политици,и елит,с част от които ми се е случвало да се сблъсквам с годините...Ядрото което наистина управлява-защото това че си в парламента,не означава че имаш тази привилегия,и не защото си от опозицията,а просто защото не си ЕДИН ОТ ТЯХ-а те са ядро от сини и червени,и бембени,но са хората които смятат че са богоизбрани,а всъщност са разработка на-----------,та за тези говоря,и в тяхно число включвам и синдикалистите с известните имена,и министри и пр....Та тези хора са толкова нагли,и въобще не смятат че ни дължат нещо...Общото ми впечатление е,че не ни смятат за жители на страната която управляват,а по скоро за елементи,които ще им свършат работа,в определен момент...

Ние трябва да се запитаме какви сме в нашите си очи,и ако не съвпада с тяхното мнение,да наложим уважението им към нас...

# 233
  • Мнения: 3 835
Може ли някой да даде линк към статия за спряганото семейство?


Би ми било интересно наистина да разбера кои са тези държави.

Финландия, Швеция, Дания............, във Финландия например висшето образование също е безплатно, образователната й политика се смята за една от най-добрите. В повечето европейски страни учебниците се раздават безплатно, а разходите на издателите се плащат от местните власти. Учебниците в повечето Европейски държави са безплатни за всички ученици от първи до девети клас.В някои страни учениците плащат само за последния етап от средното образование - класовете преди матурата. Финансирането се осигурява предимно от общините.
ЕС също е разработил програма свързана с повишаване качеството на образованието.
Демографската криза си е проблем на цяла Европа, която се определя като най-застаряващия континент. Къде какво се прави или не се прави със сигурност може да се намерят статистики и данни, ако потърсим. В Германия съм чела, че майките се подпомагат чрез гъвкаво работно време, предлагат се и курсове за повишаване квалификацията на жените, има отпуск по бащинство, намалени данъци. В някои държави има дотиране от държавата на детските стоки, затова се чудим и дивим защо детските им стоки са хем по-качествени, хем по-евтини от тези тук.
Но за България демографската криза е може би най-сериозния проблем, просто нацията е на изчезване. Много спешно и със задна дата трябва да се намерят начини и механизми да се върнат поне част от младите българи емигрирали навън, и да се стимулира раждаемостта сред младите тук. И това е не само заради оцеляването ни като нация изобщо, ами и заради затъването ни все повече и повече. Как искате да се гласува интелигентно примерно, кой, като интелигентните млади хора ги няма, как искате да има гражданско общество, това, за което все се пише и говори. Откъде да се вземе то, като пенсионерите у нас са повече от два милиона, при население от около седем и половина милиона души.

# 234
  • Мнения: 6 638
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=346934.0
Ето я поредната тема за Димитрина и девете и деца.

# 235
  • Мнения: 12 683
Защо не поговорим за здравеопазването? От тук-там прочетеното се вижда - чакат около 6 месеца за преглед. Понятието Лежа за задържане май само у нас го има. И  майчинство.

# 236
  • Мнения: 335
... Как искате да се гласува интелигентно примерно, кой, като интелигентните млади хора ги няма, как искате да има гражданско общество, това, за което все се пише и говори. Откъде да се вземе то, като пенсионерите у нас са повече от два милиона, при население от около седем и половина милиона души.

Много просто - да избием старците.





ПП Писане, смятане, история - толкова малко му трябва на човек, за да може да мисли.
Както в живота е, в онзи виц: "Колко му трябва на човек! Да хапне, да пийне - ей тези три неща". У форума - саде третото.






# 237
  • Мнения: 6 638
... Как искате да се гласува интелигентно примерно, кой, като интелигентните млади хора ги няма, как искате да има гражданско общество, това, за което все се пише и говори. Откъде да се вземе то, като пенсионерите у нас са повече от два милиона, при население от около седем и половина милиона души.

Много просто - да избием старците.


Едва ли това е мисълта на teo7777 .

# 238
  • Мнения: 3 423
Защо не поговорим за здравеопазването? От тук-там прочетеното се вижда - чакат около 6 месеца за преглед. Понятието Лежа за задържане май само у нас го има. И  майчинство.

Да. Киселото мляко, бозата, бялото
сирене също. Както и красавиците.

# 239
  • Мнения: 3 835
Докато не осъзнаем, че ние сме хората, които плащат и че имаме право не само да поръчваме музиката, но и да искаме сметка кой къде какво е завлякал и не е ли време да го връща тъпкано, няма да се оправим.

Как’ Сийке, ясно е, че сме на едно мнение, като казах банално, имах предвид друго. „Какво е това чудо държава?” „Ние сме държавата” и после горното, което си написала. Всичко това е точно така, но напоследък непрекъснато го чета навсякъде, всички, включително и аз съм го писала не знам колко пъти вече. Би ми било интересно да обсъдим друго. Как да се научим на това, как не само да го пишем и говорим, но и да го правим? Има много голяма пропаст м/у това, което говорим и това, което правим. Причините сигурно са много и най-различни. Колко време трябва да мине и какво да се промени в нас и около нас, за да се превърнат думите ни в действия. Управляващите ни политици и те са част от нас, да не са паднали от луната я, и те мислят по същия начин, затова и след протестите, не се случва кой знае какво. Те не ни вярват и ние също не си вярваме. Затова имаме усещането като за бутафорна демокрация.

Общи условия

Активация на акаунт