Гоблени-34

  • 46 176
  • 456
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 9 850
Аз днес докато си ровех из нещата, намерих едно гобленче, което абсолютно бях забравила, че съм шила... Даже и в рамка го сложих, ама се спука стъклото и си седи прибрано...

http://i294.photobucket.com/albums/mm84/vamp__girl/Gobelins/IMG_4017.jpg
Това е, което шия сега (не че не става ясно де...) - http://i294.photobucket.com/albums/mm84/vamp__girl/Gobelins/IMG_4020.jpg
http://i294.photobucket.com/albums/mm84/vamp__girl/Gobelins/IMG_4022.jpg
П.С. Ще ме извинявате за кривите последни снимки, ама с котка е трудно да се бориш, докато снимаш  Mr. Green

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 23:10 от neznainata

# 451
  • Мнения: 720
бързо показвай подаръка, че ме гони яко любопитство  Crazy
Laughing Mr. Green Laughing и мене също

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 23:40 от Мимито & Светла

# 452
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 651
По повод започването на любимото ни хоби, и аз ще споделя. Била съм 10-11 годишна. Майка ми си купуваше списание "Бурда" и в него бяха схемичките на тези миниатюрки. Имаше кратка инструкция, според която и аз на прословутия кръстат бод ги започнах, а мулинета намерихме из избата. Направих някоя и друга възглавничка и другите и до сега отлежават в шкафа. Четири-пет години по-късно, със сегашния ми съпруг си зяпахме късно вечета по витрините, и на една от тях съзрях кораба. Бях влюбена от пръв поглед. На сутринта, 30 минути преди обявеното работно време, аз вече чаках пред магазинчето, за да си го купя. Започнах го с единственото, което знаех-кръстатия бод. Почти го бях завършила, малко имах още от фона, когато отидох при една далечна роднина да се хваля и да видя нейните творения............ и о, срам и ужас...........моя любим кораб, шит на 18 каунт и 3 ката конец, изглеждаше като изтривалка пред нейните. Тя ми показа как да шия гобленовия бод.Но след като рамкирах кораба, той пак си ми е любимец Heart Eyes. Рамките правят чудеса Wink

# 453
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Не стига че сте първите посрещнали Коледа, ами и не показвате (не ви ли е срам) santa2
Аз също купих подарък на моята дружка, но ще изчакам малко време и ще и го пратя точно за Коледа. Ама толково ми хареса подаръка,че чак ме сърбят ръчичките аз да го започна, ама няма - сама ще си го шие и така поне ще ме споменава.
Ама то лоша работа бре да ходиш да избираш подаръци, аз покрай подаръка  си харесах още две гобленчета за мен, ама сега съм се запасила и по-късно ще си ги поръчам.
Леле посетих този псевдо магазин на Герика, ма то туй магазин ли е- то барачка смотана, студено вътре - как да разглеждаш, хората ако знаят тази къде и как им предлага моделите ще се гръмнат направо. Та май беше собственичката вътре, поразгледах, поразгледах и си тръгнах, обаче се чувствах супер самодоволна, защото в торбичката си носех оригинала на Дименшън ( беше ходил на гости).
И аз от Бурда почнах, там имаше мини моделчета, подбирах си конци да отговарят на цветовете приблизително и шиех кръстчета - имах много красиви рози. Майка ми също шиеше като млада, но предимно карета и все за подарък,вуйчо ми е женен за австрийка и тя много ги цени нещата, та повечето са за нея шити, чак ме е яд,че за мен и сестра ми няма ни едно каре. Сега вече не шие, щото много я боли глава, с очите има проблеми.

# 454
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Ай..Катето малко се е унесла в страниците,
но не знам защо така се е получило.
Затова моля, да се пренесете в новата 35-та тема
Аз ще се върна да ви прочета и после ще добавя линковета на първа страница,
ако имате предложения ,давайте ги. Hug

# 455
  • Бургас
  • Мнения: 610
Здравейте дами kaffeetrmker_2

Аз се поизгубих, но вече съм тук.
Моя първи гоблен беше на Казанлък 'Червена икона' преди 10г.Ших го на кръстчета понеже незнаех как се шие, а той беше 1:1.
Познайте как се вмъква гоблен 1:1 със шиене 1:4!!! CrazyЕстественно само най-същественното от гоблена rotfImboМислех ,че са направили някаква грешка
Но си го пазя и до днес  Grinning

Лек ден

# 456
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Ето го моят прекрасен подарък:

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9075502

 Hug

Общи условия

Активация на акаунт