Пазите ли неща, които са ползвали децата ви, за спомен?

  • 2 251
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Пазя много неща - тестовете за бременност, снимка от първиото УЗИ, картонче от родилното, кичур с първата коса, дрешките от изписването, картички разни... От градината събирам всичко, което правят. От първа група вече имаме прибрана деееебела папка  Laughing

# 46
# 47
  • Мнения: 224
Пазя:
гривничките от родилното
пъпчето
дрешките от изписването
рокличката от кръщенето
първите обувки
подарените й досега картички
и т.н.


ох... и на ме май ще ми трябва голям кашон  Mr. Green

# 48
  • космополитно
  • Мнения: 941
отпечатъци от ръчички и краченца, когато са били на по 6 месеца. Закачени са в рамки на Дисни в спалнята ни.

Това като невиждано и нечуано от мен ме заинтригува... Питам:

1. как се правят тези отливки?;

2 Какво представляват Дисни рамките и къде се предлагат?

Аз имах усещането, че пазя много неща, но като се замислих- косата от кръщенето не ни я дадоха от църквата. Пазя първи картички; водя й дневник; събирам продукцията й от ДГ. Имах намерение да й запазя няколко дрешки, но през писаното тук си мисля, че по-добрия вариант е да им се намери нов собственик. Така, че май ще й запазяя само тоалета й от кръщенето...

# 49
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 399
Рамките на Дисни в комплект с мастило за отпечатъци ни пратиха като подарък от САЩ.
Мастилото е сухо и се мие лесно. И е безвредно за деца.
Рамките са по 2 (за ръчичка и краче) , завързани с панделка , за стена.
Незнам обаче дали някъде в БГ ги продават.
По същият начин може да се направи отпечатък с водни бои предполагам, а в магазините за сувинири продават весели и закачливи детски рамки.

# 50
  • София
  • Мнения: 6 999
Пазя.
Облепих една кутия от всякъде с нейни снимки. В нея за сега има: теста, гривничките ни, първата й дрешка, първите обувки, суха роза от букета, които ми подари баща й за раждането й, обувките, с които проходи, първата й книжка, първата залъгалка, свеща от кръщенето... сигурно има и още неща...
Пазя и бебешки дневник... не е попълнен изцяло, но има мерки и теглилки от първата й година, отпечатъци от ръцете и краката й като бебе, ехографските снимки.
Сега й пазя рисунките, които ми подарява, репортите от градината всяка година. 
Стотиците снимки, които й правя - също пазя на моя комп и на този на баща й и на още няколко места, за всеки случай.

Дрехи, играчки, обувки... всичко раздавам. 

# 51
  • Мнения: 349
Да, и аз пазя някои неща на каката, а сега и на Денис.

# 52
  • Мнения: 6 461
Пазя доста нещица на децата .
Намирам време да ги разглеждам и преразглеждам ,когато остана сама Grinning

# 53
  • Мнения: 737
Пазя само по един кичур косичка-друго не Mr. Green

# 54
  • Мнения: 751
Пазя пъпчето му,лентичката от болницата с името му и теглото,косичка от първото му постригване,даже го имам записан на касета как казва първото си стихотворение. Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 4 806
Само няколко дреболии пазя. Пръснати са ми на различни места.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 181
И аз събирам разни спомени в една голяма кутия Peace

# 57
  • Мнения: 2 111
отпечатъци от ръчички и краченца, когато са били на по 6 месеца. 
Това като невиждано и нечуано от мен ме заинтригува... Питам:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/5 … 7bb05273a0d5138fa
На 8 месеца й направих отливка на ръката и крачето с моделин,но сега мисля да си поръчам и от тези.

# 58
  • Мнения: 948
Да, пазя - положителният тест за бременност, гривничките ни от родилното, кичур коса и биберон - залъгалката му.Сега вече започнах  да събирам рисунките и творенията му от ДГ.

Общи условия

Активация на акаунт