Имотен сайт - кой?

  • 1 788
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Враца
  • Мнения: 876
Сайтовете които аз наблюдавам промените и които лично аз смятам за достоверни са www.imot.bg, www.imoti.net и www.portalomoti.com

на имай предвид, че в тези сайтове са публикувани имоти на офертни цени, които в доста от случаите са различни от тези на които реално са извършени продажбите...понякога в тези оферти е включена и комисионната на агенцията или е оставена т.нар. сума за пазарене...българина е свикнал ако ще и за един лев да е да се пазари

като цяло няма спад на цените на апартаментите и жилищните имоти... по -скоро има застой на продажбите за разлика от наемите...което (застоя на сделките) се предполага че ще доведе до намаляване на цените на имотите, но не чак толкова осезаемо...засега спад в цените има рязко на земеделската земя, като цената на парцелите за строителство остава постоянна

# 16
  • София
  • Мнения: 213
Дайте идея в кой сайт да пуснем обява като частно лице
за продажба на апартамент newsm78

Писна ми от тези агенции-обирджии #2gunfire

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
vesimira - пусни ми я на мен, на ЛС  Grinning

А в imot.bg съм виждала обяви от частни лица...

# 18
  • Враца
  • Мнения: 876
vesimira и в трите посочени от мен може да пуснеш и като частно лице, но пак ще ти скочат отгоре агенции...пиши като условие в самата оферта че  е само за частни лица...но пак ще ти звънят от агенции...нямаш ли някой познат от агенция...лошото е че заради нелегитимни брокери които се изживяват като агенции се съсипва името на такива които си вършат съвестно работата...просто проучване трябва и на агенциите преди да се предостави оферта

# 19
  • София
  • Мнения: 213
Благодаря Ви за отговорите newsm10
Просто ми писна от обажданията на агенции #Cussing out
Уж пишат че са частно лице и търси спешно,а в същност
като разговаряш с тях се оказва агенция и нямат реален клиент Rolling Eyes
Е чудя се защо ли пишат такива фалшиви неща еейййй..скапана държаваа #Cussing out #Cussing out
Извинете за думите но...

 Peace

# 20
  • Враца
  • Мнения: 876
Въпрос на политика на фирмата и възпитание на хората работещи в нея...има хора, които не съумяват да работят по друг начин и това е единствения по който си набират клиенти... #Cussing out

честно казано, въпреки че работя в тази сфера като знам част от колегите с техния агресивен подход бих  се замислила да потърся агенция, или ако все пак ми се наложи бих проучила като хората, защото дори и когато си купуваме един обикновен телевизор ние питаме приятели познати, съветваме се...а когато купува имот българина влиза директно в първата попаднала му агенция...

друго е, че ако агенцията е коректна и си свърши съвестно работата, която сте и възложили може да се спестят много неприятности и пари, които при днешните измами се получават доста неприятни ситуации....

защото коректната агенция не гледа само да си прибере комисионната, а първо да свърши работа както трябва, да бъде доволен клиента и чак това се гледа възнаграждението...и противно на политикта (ако изобщо има такава) на доста от агенциите, работата им не е само да срещнат продавача и купувача...

като съвет бих дала по възможност да се обръщате към агенциите членуващи в Националното сдружение за недвижими имоти...по този начин не дай си боже при евентуални претенции ще има към кого да се обърнете като контролен орган...

и още веднъж четете внимателно какво подписвате и не се притеснявайте да питате когато нещо не е ясно по точките в договорите

# 21
  • Мнения: 57
www.largo.bg i fizicheski lica mogat da puskat obiavi

Общи условия

Активация на акаунт