Говорят на малката като на момченце :(

  • 2 633
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 468
А това, как някои хора предполагат, че съжалявам, че е момиче и ме утешават, че другото ще е момче, просто ме вбесява!
Верно ли Бу? ShockedЕгати и хората?Все едно им влиза в работата..
Те са луди. Какво те утешават? Да имаш госпожица е такава радост Hug

# 16
  • Мнения: 1 263
Никога не са ме питали Imp абсолютно всички са били убедени, че е момче и направо започват да говорят в мъжки род. Всички баби по градинките, всички продавачки, съседките  на майка ми, абе... не е имало до сега един човек поне да пита - няма - директно, без никакво колебание я определят за момче. В началото много се дразнех, но после свикнах.
Вярно, че няма много косичка и вярно, че я обличам само в синьо и бяло, ама като не харесвам розово, а и на нея не й отива.
Мислех, че като започна да я обличам с рокли ще се сетят, ама не Imp Веднъж една леля дори ми се извини, че за момент е помислила, че е момиче, защото "това" (т.е. рокличката й) приличало на рокличка  Shocked
Преди месец се появи една бабка, която мъдро предположи, че сме чакали момче и затова сме накупили сини дрехи. На 10-11 месеца! Shocked Кой нормален човек се зарежда с бебеши дрехи за една година напред  ooooh!

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 941
Не  се обиждайте, хората сигурно не знаят какво да кажат и задават баналния въпрос, въпреки че отговорът  личи отдалече!  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Мен майка ми винаги ме е подстригвала мноого късо, а и съм си приличала на момче, та често са ме бъркали, което много ме е обиждало.
Още си спомням колко криво ми стана, когато на 4-5 годишна възраст отидохме да ми купят гащи /тогава живеехме в Либия/ и продавачът упорито ни предлагаше момчешки слипчета. Баща ми бая зор видя да го убеди, че съм женско и той най-накрая с учудена и объркана физиономия подаде заветните момичешки гащи. Разбира се изкарах си го на майка, като я обвиних, че тя е виновна, защото все ме подстригва като момче Rolling Eyes. Именно затова дъщеря ми /доста суетно същество/ е с дълга коса, но честно казано, ако на детето не му пука, че го бъркат, не би ми пукало и на мен. Че те повечето момиченца, ако са с къса коса, минават за момчета и обратното.

# 19
  • Мнения: 3 211
... и рокли харесва...та вече рядко я бъркат.

С рокля като е,  пак питат момченце ли е?  Shocked
На моята приятелка детето (колкото Габи) много прилича на момченце, веднъж тя я облякла с рокля, с фибичка на малкото перчамче и една баба "Ау, виж го юнака, къде се катери" Напрвао щях да падна от смях.
А Габи от бебе има много коса и й слагам фиби и никога не са я бъркали.

# 20
  • Мнения: 2 332
Мдаааа, много познато. Йоана също я бъркат с момченце ако е с панталон - и тя е с къса коса... Понякога се дразня, понякога ми е смешно, в зависимост от настроението. Но вече тя сама си казва: примерно - "не, аз съм кака" (ако са я нарочили за батко) или пък: "не, аз съм момиче" Wink)).

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Ангелина винаги са я бъркали с момче - имаше много малко коса, от горе на това и рядка. Това лято решихме да я подстрижем много късо, за да не се изпотява и "за да й заякнела косата" и от тогава е кошмар. Непрекъснато я бъркат, но тя вече е голяма и разбира. Казала на една баба: "Не съм момче, виж имам обеци!".
В началото всички много се дразнехме. Особено таткото - той толкова искаше дъщеря и така се гордее с нея, но после спряхме да обръщаме внимание - глупостта ходи по хората, не по гората!!! Whistling

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 123
И моя син постоянно го бъркаха с момиче когато беше по-малък. Последно през зимата беше, като го питаха ти момиче ли си или момче #Crazy а той беше вече на 5години. Сега е постриган съвсем късо и си ходи с момчешки дрехи и вече едва ли ще го бъркат. Татко му много се дразнеше като го бъркаха, но ето че вече този период отмина - сигурна съм че и при всички вас ще е така Simple Smile

# 23
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз бях на 16 г., когато дядо каза "Най-после заприлича на момиче", но го преживях.
Като добре офъкан кадър на майка ми, редовно питаха "Другарко, Вашето момченце ли е или момиченце?"

# 24
  • Мнения: 319
И нас ни правят от момиче - момче, ама аз от непознати не се впрягам, даже не поправям. Ама полудявам, когато свекърва ми (която впрочем би трябвало да е наясно, че детето е момиченце!) ми каже: Сега ще ГО нахраня, ще ГО приспя и т.н." Направо ми идва да  #2gunfire
Ясно е, че под ГО има предвид детето, ама за възрастните е ясно, за малката, която сега се учи да говори, не е. Често правя не дотам любезни забележки, като обяснявам, че детето е момиче и е правилно да се казва Я, но отговорът винаги е един и същ: "Е, какво толкова, то щото детето и аз затова!" Ама то хубаво е детето, ама е момиче, не БЕЗПОЛОВО или нещо от среден род. Ей, сега като пиша, пак ме хващат бесовете по този повод! newsm61

# 25
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз пък на дъщеря ми говоря именно така и едва от скоро /но не винаги/ в женски род. Не знам защо Grinning. Дори веднъж свекър ми ми попита дали не съм предпочитала момче и затова Grinning. Просто така ми харесва докато може да минава за "ТО" ще и говоря така. После цял живот ще е "ТЯ"

# 26
  • Мнения: 5 877
Ами ей на, аз понякога бъркам, сърдете ми се.
Извинявайте, ама като видя в градинката детенце на около година с яркорозов гащеризон тип космонавт, откъде да позная, че е момченце и космонавтът е останал от кака му?

Иначе моята тактика за познаване на пола е да не питам "момченце или момиченце е", а "Ау, какво сладурче! Как се казва?"
Не че и имена няма изкелиферчени де.

# 27
  • Мнения: 7 106
Най-редовно я бъркат за момченце, но аз вече не се впечатлявам. По-рано ги поправях с усмивка на уста, сега даже не си правя труда - хиля се на среща им, като и говорят в мъжки род и после им гледам физиономиите като и кажа :" Евичка, хайде мами на люлките" примерно Laughing.
И понеже много обичам да я обличам с панталончета или в синьо, обърквацията е пълна. Тя пък не ми дава изобщо да и сложа някаква фиба или да и вържа косата, за да се отличава поне малко от момченцата Grinning и затова по този повод днес ще я заведа да я подстрижат, поне да не и влиза бритона в очите и да не и се поти вратлето. Пък кой за каквоти си иска да я мисли Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 1 311
Понякога казвам, че тя е момиченце и те, моля ви се, как ми реагират само: "Ама такаааа лииии?" Е, направо ми иде да ги перна!!! Close
.....
Може пък да го има и обратния случай - да мислят някое по-бяло къдраво момченце за момиченце... Laughing

Има  - сина ми.

Бял като пуканка, с изрусели от слънцето къдрици. Облечен целия в синьо, играе с коли и камиончета и непрекъснато го мислят за момиченце ... Поправям хората непрекъснато "Ама той е момче"  - след две минути същата песен отново.

Много ми писна вече. Днес ще го водя да го подстригват .

# 29
  • Мнения: 772
На нас ни говорят на момиченце ама разни хора.

Общи условия

Активация на акаунт