Какви плодове давате на децата си през зимата?

  • 3 160
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 498
Ябълки,банани,круши,киви.много обича и печени ябъкли и тиква

# 16
  • Мнения: 1 919
основно банани

# 17
  • Мнения: 4 292
Сезонни гледам да давам. Банани не обича, аз също.

# 18
  • Мнения: 11 004
Миналата зима давах банан, ябълка, круша, киви без семчици, дюля. Цитруси въведох след годинката.
Тиква също много яде и обича, но тиквата е зеленчук, а не плод. Wink

# 19
  • Мнения: 700
Моето бебе е на 7 месеца  и не знам вече какво да давам.Може ли да се дават киви ,портокали ....Омръзнаха му вече банани и ябалки.
Бебе на 7  месеца и вече са му омръзнали ябълките?!! А какви количества даваш? На тази възраст давах по 1-2 лъжички настъргана ябълка.  Бих прескочила тогава 2-3 дена да не му давам щом са омръзнали.  Ябълката си  е най добрия плод според мен за деца - регулират червата, богати на витамини особено ако са български и набрани от селската ябълка. Ние ядем такива и не ни омръзват, обаче не съм толкова стриктна да давам всеки ден. След годинката започнах да му давам и банан, защото понякога алергизира.  Цитруси планирам да пробвам следващите месеци / след 1 годинка/ по мъничко.

# 20
  • Мнения: 7 201
Aз се престраших да му дам портокал и мандарина като беше на 8 мес. Давах му по мъничко - 2-3 парченца, като махах люспата.
Peace Аз дадох на 9 мес.А още на тази възраст(а и сега)-банани и ябълки.

# 21
  • София
  • Мнения: 415
Банани, ябълки и круши. А след годинката и цитрусови.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
На 7 месеца още не бях захранила с плод! И сега не бих! Naughty

# 23
  • Мнения: 4 335
Давам банан,ябьлка и круша.
Мисля и киви да пробвам скоро.
За портокали и мандарини мисля,че е доста рано.

# 24
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Сезонните + ябълки  Peace

# 25
  • Мнения: 209
ябълки, круши, банани, правя му сок от цитроси

много често давам печени ябълки, печена тиква ... киви без семките, грозде без семките..

# 26
  • Мнения: 2 960
ябълки,банани,круше,грозде.

# 27
  • Мнения: 3 929
Педиатърката ми беше казала, че до 1 год. не е желателно да давам цитрусови плодове поради вероятността да направи алергия, защото това били плодове нетипични за нашите географски ширини и затова се давали на по-късен етап. Иначе - ябълки, банани, грозде (но и то не е желателно да се дава на вашата възраст), круши.

# 28
  • Мнения: 550
Всичко,което предлага сезона!Новите,които ще предложиш за първи път по една лъжичка за да видиш дали няма реакция на организма.

# 29
  • Мнения: 741
Основно ябълки, круши, банани, вече и цитруси.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт