аборт или не два дена за да реша -моля за съвет

  • 5 830
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 822
juliaf ,  мъжете на огромен процент от жените работят по цял ден, много жени си гледат децата без лели,баби...,
на 33 години  си -възраст ,в която би трябвало осъзнато да искаш или не бебе.То пък кой ли е кой знае колко добре с нервите при този напрегнат живот.
Друго си е човек да има две деца-това го осъзнах аз ,но ми трябваха 9 години ,за да се реша на второ дете.И сега виждам колко прекрасно е да имаш две деца....двойна радост за очите на мама!!! Heart Eyes
Но ако през това време бях забременяла ,никога не бих направила аборт/това за мен/.
Много жени тук мечтая  и се борят с години ,за да видят двете чертички/но това е за тях/
Много жени правят изследвания и болезнени манипулации ,за да имат  своя рожба/тяхно решение/-Помисли си ,вгледай се дълбоко в себе си ,обсъди с мъжа си-според мен/само според мен/ аборта е крайно решението-то не е и решение ,а вид "измиване на ръцете".

Дано  вземеш правилното за теб решение Praynig За мен такова би било-бебето да има шанс да се роди!!! Praynig

напълно подкрепям това мнение

# 16
  • Мнения: 798
И аз съм на 33 и чакам второ. Но аз го желая, а ти звучиш объркана.
Съвет в такава ситуация трудно се дава. Успокой се и усети тялото и душата ти какво иска. Обсъди го и с бащата, разбира се.  Peace

ПП Като прочетох поста ти моментално се сетих за своя приятелка, която като отишла да прави аборт с второто (защото първото беше още бебче) лекарят й казал: няма проблем, твоя воля, ама виж онези жени там, пред съседния кабинет..., те всички са тук защото мечтаят да имат дете. Това за нея е било като шамар - върнала се е вкъщи и сега вече има две породени дечица и твърди, че дори й е по-лесно като са две  Laughing

# 17
  • Мнения: 681
Ти си знаеш най-добре дереджето,то от строни акъли много.Най-добре седнете със съпруга ти и обмислете и преценете положението.Успех,каквото и да решите мила  Hug

# 18
  • Мнения: 7 263
НЕ! Peace
Задръж си детето - много мога да говоря по темата, но няма да го направя защото е тежка.
Само влез и прочети 2-3 теми в проблемно забременяване - мисля, че няма да имаш никакви колебания по въпроса.

Само малко допълнителни подтици към правилното решение /според мен/.
Родих малкия си син на 34 години и това беше най-прекрасното нещо, което ми се е случвало / дори и раждането на големия бледнее пред него/.
Мъжът ми в този период не само работеше по цял ден /понякога и нощ/, но и учеше.
Баби нямаме. Сами сме си ги гледали и си ги гледаме.
Живеехме в мъничък апартамент и бяхме доста зле материално.
Ако вече имаше 2 или 3 деца бих разбрала колебанията и притесненията ти, но само с 1 .....
Доста жени пият и пушат докато не разберат, че са бременни - не е чак толкова опасно за плода.
По тази тема - колкото мнения, толкова и позиции. Решението ще си е твое и на половинката ти естествено Peace Дано имате мъдростта да решите нещата в полза на пълнотата на семейството си.

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 14:30 от Lennyh

# 19
  • Мнения: 209
Какьв сьвет очакваш, кой чакаш да реши живота на твоето дете...и какьв е вьпроса...дали да прекьснеш живот.
Това трябва ти да го решиш, защо питаш нас, а и ще ни послушаш ли?Ако ще ме чуеш бих крещяла НЕ,НЕ,НЕ...
Никога,ама никога не бих направила аборт(без мед.показател)
Гледам синьт си,та той ми е най-голямото щастие на света Heart EyesКак бих абортирала,та аз по този начин бих се отказала от още едно щастие?
И да кажа,че и аз сама си го гледам.Тати ни има работа...
Става ми много тьжно от такива теми Tired

  Peace повече от това няма какво да кажа

# 20
  • Мнения: 126
страх ме е да не съм го деформирала вече

# 21
  • София
  • Мнения: 12 554
Точно в Бг Мама съвет да направиш аборт няма да получиш  Peace

Мда, ама не. По-добре аборт, отколкото нещастно дете.

Към авторката - ти сама знаеш най-добре какви са отношенията вкъщи и какво точно искаш. Никоя от нас няма да ти гледа детето, нито ти е в къщата, за да казва роди или махни.
Аз лично при случайна бременност, която не е планирана и както казваш лоши отношения - бих направила аборт. Достатъчно нещастници има на този свят, за да създавам още един. А и никога, ама никога едно дете не може да оправи проблемите между двамата родители. Това е мит!

# 22
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Решението, което ще вземеш, е само твое! Трудно е, но не слушай предимно другите, а го решете заедно с мъжа ти. Ти най-добре знаеш как и защо искаш/не искаш второ дете. Но когато решиш, бъди сигурна във взетото решение-че то е най-доброто за теб и твоето семейство.Останалите глобализации няма да коментирам. Но-по-добре едно дете и щастлива мама, отколкото две деца със психически нестабилна мама. Така че, прецени, претегли за себе си.
Детето е небесен дар и е чудесно да го имаш, но изисква и много от теб, така както и дава много! Съчвствам ти, че си изправена пред този нелек избор и те  Hug
Успех!

# 23
  • BG
  • Мнения: 1 900
И аз няма на кого да разчитам,това не е причина.Господ си знае работата.Решението е твое.

# 24
  • Мнения: 544
Аз мисля, че вече си решила за себе си да направиш аборт. Просто те е страх да си го признаеш и търсиш подкрепа тук. Както виждам от отговорите, едва ли ще получиш. Но дори и да те упрекват, ако си решила така, ще е много глупаво според мен, да задържиш детето само защото така са те посъветвали във форума.
В крайна сметка решението е твое. Желая ти успех!!!  

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Цитат
страх ме е да не съм го деформирала вече


Разбира се че не си го деформирала.Аз преди да разбера че съм бременна също пушех като за състезание,но просто ги спрях след това.Има жени който пушат и пият през цялата бременност.
Успех ,каквото и да решиш!

# 26
  • Мнения: 1 572
това че си пушила и пила да ти е най-малкия проблем
аз искам да те попитам - ти искаш ли да имаш деца или не?

# 27
  • Мнения: 540
juliaf ,  мъжете на огромен процент от жените работят по цял ден, много жени си гледат децата без лели,баби...,
на 33 години  си -възраст ,в която би трябвало осъзнато да искаш или не бебе.То пък кой ли е кой знае колко добре с нервите при този напрегнат живот.
Друго си е човек да има две деца-това го осъзнах аз ,но ми трябваха 9 години ,за да се реша на второ дете.И сега виждам колко прекрасно е да имаш две деца....двойна радост за очите на мама!!! Heart Eyes
Но ако през това време бях забременяла ,никога не бих направила аборт/това за мен/.
Много жени тук мечтая  и се борят с години ,за да видят двете чертички/но това е за тях/
Много жени правят изследвания и болезнени манипулации ,за да имат  своя рожба/тяхно решение/-Помисли си ,вгледай се дълбоко в себе си ,обсъди с мъжа си-според мен/само според мен/ аборта е крайно решението-то не е и решение ,а вид "измиване на ръцете".

Дано  вземеш правилното за теб решение Praynig За мен такова би било-бебето да има шанс да се роди!!! Praynig

напълно подкрепям това мнение

# 28
  • Мнения: 3 929
а това . че съм пила  и пушила  сигурно вече се е деформирало и  отношенията с  мажът ми не са цветя и рози
Не искам да ти звуча, сякаш те нападам. Но това ми изглежда на търсене на оправдание за решението ти да направиш аборт. Звучиш ми, сякаш си взела решението да направиш аборт и чакаш подкрепа от нас, тук.
Както всеки път съм казвала в такива теми - каквото и решение да вземеш, пожелавам ти да не съжаляваш за него след това!

# 29
  • Мнения: 517
С тези доводи НЕ, не бих направила аборт. Погрижи се за нервите си и дай шанс на детето което вече живее

На състото мнение съм, а3 гледам съвсем сама две бебета едновременно, но все пак ти трябват търпение и вътресна мотивация. Ти в3емас ресението и никои няма право да те съди   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт