Предимствата на нормалното раждане?

  • 7 877
  • 160
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 165
Раждала съм и по двата начина. Първият път бях на 19 години и родих нормално. Нямах никакви усложнения, шевове и след час бях на крака с бебето. Второто раждане бях на 32, много исках нормално, всичко започна с контракции и пълно разкритие и не стана. Последва секцио по спешност. Оказа се че съм с много тесен таз и впредвид възрастта не се получи. При секциото имаше болка след излизане от упойката, при раздвижването и два дни след това. На петия ден ме изписаха и се чувствах много добре. Никой не ми е помагал за бебето, сама се справях със всичко. Така, че и двете съм преживяла и двете ги приемам като нещо неизбежно и изпълващо ме със щастие като погледна децата си. Heart Eyes

# 16
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Много са важни акушерките. Да не кажа,че присъстват по-дълго от лекарите на раждането...
абсолютно вярно Peace

# 17
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз съм за естественото раждане, освен ако няма медицински причини за секцио.

И двата пъти родих по естествен начин, без упойка. Да са живи и здрави акушерките при двете ми раждания!   bouquet

# 18
  • Мнения: 422
абсолютно подкрепям мата космата,все едно аз съм го писала ама толкова точно Peace Peace Peace

# 19
  • Мнения: 9 973
аз съм щастлива-нормално,без усложнения... Hug

# 20
  • Мнения: 3 869
Беше много дълго - 2,5 денонощия, но болка почти не изпитах (от упойка пък изобщо нямах нужда), и много ми хареса именно че можах да усетя целия процес. Разкъсвания нямах. Станах на третия час и то по простата причина, че седнала нямаше как да изкарарам плацентата, 36 часа по-късно отидохме на кръчва с роднини да празнуваме раждането Simple Smile От коремчето и помен нямаше вече. Пълно възстановяване за няколко дни Simple Smile Няма как да се получи при секцио. А преживяването наистина е невероятно. На следващия ден вече ми се искаше още 10 деца така да родя Simple Smile
Важно е резбира се да не е травматично раждане, защото в многото намеси аз лично не виждам нищо естествено...
Мата Космата вече го е казала...

# 21
  • Мнения: 530
И двата пъти раждах естествено и без упойка. Мисля че упойката разваля целия процес. А секцио не бих избрала по собствено желание.

# 22
  • Мнения: 1 763
Аз избрах нормално раждане, защото ме е страх от операции. Не ме е вълнувал фактът, че е естествено, че трябва да видя как бебето излиза от мен и т.н. Моето мнение е, че майка се става не след раждането, а когато започнеш да се грижиш за малкото човече. Тези моменти са ми най-скъпи.

Обаче, колкото и да отричах емоционалната страна, раждането си остана едно незабравимо преживяване. Раждах с епидурална упойка. Самото раждане в родилна зала никой не ми го е ръковордил. Просто в началото акушерките ми казаха, когато усетя контракция да напъвам, аз ги послушах и бебето излезе. Наложи се епизотомия. После известно време имах дискомфорт,заради многото шевове, обаче ако имам друго дете, пак искам да родя нормално.

# 23
  • Мнения: 224
Много съм доволна, че родих естествено. Дано при евентуална втора бременност, пак да родя нормално.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз родих по естествен начин, без усложнения.

# 25
  • Мнения: 6 713
Аз родих нормално, имах епизотомия, няколко дена не можех да си седна на д-то. Rolling Eyes Това беше неприятната част, иначе бързо се възстанових. Пак бих родила нормално. Peace

# 26
  • Мнения: 875
предимствата на нормалното раждане пред секциото са същите както на кърмата пред изкуственото мляко

# 27
  • Мнения: 718
За мен това беше правилният избор-нормалното раждане, въпреки че много ме беше страх. Мисля, че и за бебето беше важно да се роди нормално, когато си му дойде времето. Изкарах си вкъщи докато контракциите станаха на 5 мин. и това именно беше ключът- ден и половина с контракции вкъщи, където ми е най-сигурно,с  близките ми, основно с мъжа ми, който много ме успокояваше, докато ме болеше. Та в болницата постъпих в 20:00, а в 23:22 вече бях родила, не бях травмирана от дълго висене в предродилна. Възстанових се много бързо, още в болницата ми се прибра корема от контракциите при кърменето, мина 1 седмица и все едно не бях раждала.

# 28
  • Мнения: 991
Убедена съм, че няма нищо по-добро от естественото раждане, ако е без сериозни усложнения, разбира се. Преди раждането аз бях се поуплашила и си мислех дали да не поискам секцио. После се отказах, но в последния момент се наложи да ме оперират без изобщо да е започнала родова дейност. Дано имам късмет при следващо раждане да успея да родя естествено.

# 29
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
предимствата на нормалното раждане пред секциото са същите както на кърмата пред изкуственото мляко
....естествено  Peace

Общи условия

Активация на акаунт