Има ли значение пола на детето?

  • 3 154
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 471
Първо-полът зависи от бащата.
Полът щеше да зависи от бащата, ако той можеше да котролира Х или У-сперматозоидче да оплоди яйцеклетката. Mr. Green

Хайде да не се правим на умни. Всички сме учили биология. Да, точно тези хромозоми носи мъжът и само от него зависи как ще се оплоди яйцеклетката. Темата е за манталитета на хората.

# 16
  • Мнения: 2 110
Да, за съжаление има семейства в който така се разделят нещата на наследник и момиче!
Много е жалко !
А , относно това от кой зависи какъв е пола защо спорим?

# 17
  • Варна
  • Мнения: 63
Не споря.В повечето случаи родителите на мъжа имат предпочитания към момчетата.

# 18
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
аман от селяния - и при нас е така  /аз съм с две щерки/ - ама мъжкото потомство /от другия син/ не може да стъпи само на малкия пръст на едната, така че .... кво да кажа - баби и дядовци - много важно,
вие си обичайте децата пък какво мислят другите -  голям праз.  децата ми са нахранени и облечени, че и с жилища осигурени, ако чаках на баба и дядо.....

единственото за което съжалявам е, че децата го виждат и разбират, но и двете вече са големи и не чакат чак толкова подаръците и вниманието от баба и дядо. говорили сме и разбират, че най-важна и най.силна е любовта на мама и тати. бабите и дядовците все ще ги преглътнем за едната коледа.

# 19
  • Мнения: 1 317
В семейството на мъжа  ми работата е подобна. Засега всички внучки са момичета, когато сега забременях с второто дете, свекър ми каза - аааааааа, сега вече трябва да е момче, то на нищо не прилича, само момичета.   ooooh!
Когато се разбра, че и второто ни племенниче ще е момиче, свекърва ми каза - "е нищо де, какво да се прави" ooooh!
Най-голямата им болка е, че ако не се роди момче в рода ще се изгуби "уникалната" фамилия  ooooh! Tired
Иначе си обичат внучките, може би защото наистина още няма момче в рода, ако имаше, незнам каква щеше да е ситуацията.
Със сигурност обаче, такъв манталитет и начин на мислене са присъщи на една друга епоха, не на нашата.

# 20
  • Мнения: 12 665
Като цяло не съм фенка на комунизъма и социализъма, но сега виждам нещо добро - забранили са фамилиите. В един период децата са носили второто име - на бащата, естествено.

# 21
  • Мнения: 413
Да, има такова разделение.
Една баба видяла майка(роднина) с дете на ръце, оооо, честито...какво е: момиче
Е, няма нищо, другия път ooooh!
Toва май виц беше, ама си е практика, особено в малките градове и селата.
Някой го отдават на това, че момичетата си взимат чантата и заминават при мъжа си, а момчетата остават в родния дом....
Поне така беше преди, сега всичко е толкова различно......ама ходи го обясни на бабата дето освен Дързост и красота, друго не знае, а и не е вълнува

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 15:48 от Tetinka

# 22
  • Мнения: 227
Веднъж, докато бях бременна, отивам на контрола.. и чакам. И някаква баба до мен седи и  пита "Какво ще е?" и аз: "Моми4е" и тя: "Ами нищо, второто ще е мом4е, дано" ... и аз я изгледах странно  Shocked  newsm78... Какво пък толкова... мом4е - моми4е, нали си е наше. Както и дае.. а пък родителите на моя искаха моми4е... .. и много й се радваха.. (свеки има 5 сина и едно моми4е и затова може би..)

# 23
  • Мнения: 1 942
Вчера в един магазин една продавачка ме гледа как си говоря с щерката и вика "Е нищо, че не е момченце, все е детенце"  Shocked Shocked Явно ми е проличало недоумението и гордо продължи "Аз имам две момчета. Синовете са по-привързани към майката!" А аз светкавично отговорих /отвътре ми дойде/ "Порадвайте им се докато се появят снахите, че после са чужда радост. Щерки искам аз!" И се ометох преди продавачката да осмисли какво и казах  hahaha

# 24
  • Мнения: 22 436
Селянията и простотията у някой хора край няма.
Нито ме е интересувало мнението на роднини, нито съм го искала.
Аз лично нямам такива роднини, които да не са се радвали на детето.
На мъжа ми пък са далеч и съм ги виждала само на сватбата, така че хич не ми дреме. )))

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Селянията и простотията у някой хора край няма.

PeaceМного точно казано.

# 26
  • Мнения: 2 448
Представяте ли си само какво щеше да е , ако можехме сами да избираме какъв пол дете да родим.  Laughing В едно семейство с подобен манталитет, а като знам колко много такива има, може би в един момент земята щеше да се пренасели само с мъже и тогава щат не щат женските ще станат ценни.  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 763
Нищо, че предпочитат другите внучета, тъкмо няма да ти се натрисат по празници, когато не ги искаш.

Нашите и двата чифта баби и дядовци искаха момиченце. Майка ми твърдеше, че момичетата били по-кротички, а свекървата има две породени момчета и си мечтаеше за внучка. Обаче сега се радват на сина ми, къде ще ходят...

# 28
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Има толкова много жени,които се борят да родят изобщо...трябва наистина да си голям невежа да си  мислиш за предпочитания относно пола на едно дете... ooooh!
Не съм се сблъсквала с такива хора,за мое щастие.

# 29
  • тук-там
  • Мнения: 4 269

Някой го отдават на това, че момичетата си взимат чантата и заминават при мъжа си, а момчетата остават в родния дом....

а бе размисли и страсти всякакви, аз имам брат който живее при нашите - и кво, не само че не се разбират много, ами и снаха им доведе еднаа.... дъщерите може да са далеч, но винаги мислят за родителите си, а синовете и до тях да са ... естествено не всички са такива- зависи от снахите  Mr. Green, добре че няма да ставам свекърва.

Общи условия

Активация на акаунт