ЗА КИСЕЛОТО МЛЯКО.

  • 2 451
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • гр Габрово
  • Мнения: 54
ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ОТ КОГА СЕ ЗАПОЧВА ДАВАНЕТО НА КИСЕЛО МЛЯКО/НА СЕДЕМ МЕСЕЦА СМЕ.

# 1
  • Мнения: 8 242
Аз започнах на 15-16 м. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 5 603
След годинката .

# 3
  • Варна
  • Мнения: 102
И аз опитах да дам на скоро (на 1г и 1м), но нещо малката не иска.Предпочита прясно Mr. Green ...от мама

# 4
  • Мнения: 498
Започнах от 1,5 година

# 5
  • Мнения: 1 674
започнах малко преди годинката/седмица някъде./

# 6
  • Мнения: 11 025
За първи път дадох на 1,2 г.

# 7
  • Мнения: 1 449

Според официалните схеми на захранване на повечето педиатрични организации:
- Кисело мляко и сирене (т.е. стандартни или детски продукти с пресечен белтък от нормално, неадаптирано краве мляко) = 8-10 м.
- Краве мляко (т.е. прясно мляко) = след 1 год.


Защо преди 1 год.
- Преди 1 год. може кисело мляко. Препоръките варират между 8-10 или 10-12 м. Целта е предпазване от алергия.
- Преди 1 год. киселото мляко се предлага в малко количество и единствено като допълнение към кърмата или АМ.

Защо след 1 год.
- След 1 год. киселото мляко може да замести кърмата или АМ - изцяло или частично, според личната преценка.
- След 1 год. може да се предложи кисело мляко за първи път. Целта не е предпазване от алергия, а гаранция, че до 12 м. детето е получавало само млечни продукти, които имат най-подходящия хранителен принос (кърма, АМ, обогатени детски млечни продукти).

# 8
  • Мнения: 1 726
Аз започнах към осмия месец. Спрях да кърмя и му давах кисело мляко вместо това.

# 9
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз започнах да давам кисело мляко точно когато бебето навърши 9 месеца. Заместих кърменето с кисело мляко направо.

# 10
  • Мнения: 2 478
Замених нощното (успокоително) кърмене с кисело мляко,защото кърмата ми спря.Бебчо беше на 11 месеца.
Прясно мляко все още не съм давала.Използвала съм го само да приготвя някое кремче Wink

# 11
  • Мнения: 1 219
ние не сме захранили още и не мога да ти отговоря,но познавам майка,чието дете е на 5 месеца и пие кисело мляко ShockedНе съм съгласна въобще с това,нооо......Всеки си има глава на раменете.И друга вметка която не е по темата,но ме шокира та искам да я споделя.Същото това дете яде ,или тоест лигави царевични пръчици и солети(ама от тези Бестинита и турските солети-не българските).А отговора на майката,когато я попиташ защо го прави е:Ми то трябва всичко да опита детето Shocked Shocked Shocked

# 12
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз дадох след 10-ти месец за опитване, но не се хареса. Прояде го след годинката.

# 13
  • Мнения: 544
На 7 мес. ядеше мляко с бисквити за закуска.

# 14
  • хасково
  • Мнения: 378
На 7 мес. ядеше мляко с бисквити за закуска.
Peace

# 15
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
От скоро давам - 2-3 седмици. Малкият ми син е на 10 месеца. Давам за разнообразие, все още наблягам на АМ.

# 16
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Около 1 годинка  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 121
На дъщеря ми по препоръка на лекар от детската консултация  заместихме ам с кисело на 4месеца.
Сега след 10 г се чудя сама на себе си как съм допуснала да ме убедят.
 Embarassed

# 18
  • Мнения: 1 691
Дадох около 7-8 месец, но в никакъв случай не за нахранване, още по-малко пък за да заменя кърмене. Въведох си го съвсем спокойно като нова храна (педагогически) - и след това съм го давала в застройки на супички, за десерт с плод или бисквитка... абе никога в количества повече от 50-100 гр.

# 19
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
като навърши 8 и 1/2 месеца, и много му харесва

# 20
  • Мнения: 564
Дадох за 1 път на 7 месеца  Peace До ден днешен това му е любима храна!

# 21
  • Мнения: 1 376
Въведох го постепенно на 9 месеца, сега го хапва с голямо удоволствие (натурално, с бисквитки, с плод), но няма да давам със захар и вода.

# 22
  • София
  • Мнения: 418
аз дадох на навършени 14 месеца. в началото го ръзреждах с водо като айрян и постепенно менах на гъсто.

# 23
  • Мнения: 38
На дъщеря ми по препоръка на лекар от детската консултация  заместихме ам с кисело на 4месеца.
Сега след 10 г се чудя сама на себе си как съм допуснала да ме убедят.
 Embarassed

Да  и аз се чудя, ка дадох на дъщеря си на 3 м кисело мляко пак по съвет на педиатър.
Но млякото бе разредено,тоест 20 грама вода и 20 грама кисело мляко.
Но имаше причина, нямах кърма вече, и дъщеря ми  която вече е на 18 години, повръщаше абсолютно
всякакво мляко, освен кравето.

# 24
  • Мнения: 1 376
А какво кисело мляко давате?

# 25
  • Мнения: 4 043
А какво кисело мляко давате?

Давала съм няколко пъти от Герма, Пършевица или Верея.

А вие какъв процент масленост давате?
Оказва се , че във форума преобладава мнение за 3.6%, а повечето педиатри, препоръчват 2%. newsm78
Пак ли говорим за нови и стари школи и тенденции newsm78

# 26
  • Мнения: 38
Здравейте
Съжалявам,аз казах че давах кисело мляко от 3 месеца,
но то бе отдавна, сега щерката е на 18,а тогава
по него време имаше само 2 вида кисело мляко
а то краве и овче, аз давах  краве.
А сега на пазара има такова разнообразие на  кисело мляко.

# 27
  • Мнения: 469
Давам кисело мляко откакто стана на 10 месеца, като десерт следобед с банан, с плодово пюре или бисквити. Купувам БИО кисело мляко, 3.6%.

# 28
  • Мнения: 1 726
"Елена" 2% ( струва ми се, че 3,6% е прекалено маслено) newsm78

# 29
  • Мнения: 176
 Дадох след годинка.

# 30
  • София
  • Мнения: 389
А какво кисело мляко давате на бебоците? На нас ни е мноого рано още де, но просто ми е любопитно.

# 31
  • Мнения: 367
Аз дадох кисело мляко някъде около 10-тия месец.

# 32
  • София
  • Мнения: 308
Кисело мляко мисля да дам след годинката. Имам възможност да давам домашно иначе бих купувала Био кисело мляко.  Peace
Иначе препоръчителната възраст за захранване с кисело мляко е около 8-10 месец. Като преди 1 год. не трябва да се прекалява с количеството, защото може да се получи заместване на приема на АМ/кърма, който е с приоритет на този етап.
Относно маслеността - задължително пълномаслено (тук препоръките на педиатъра съвпадат с  прочетеното във форума). Simple Smile

# 33
  • Мнения: 166
А какво кисело мляко давате на бебоците? На нас ни е мноого рано още де, но просто ми е любопитно.

Най-добре е да се дават тези, които са с по-малкатрайност т.е. с по-малко консерванти. Въпрос на пробване.

Преди години (1996, когато е родена каката ни), кисело мляко давахме след навършени 6 месеца. А преди още повече години (когато са родени майките и бащите ни) и още по-рано при липса на кърма и АМ.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 064
А какво кисело мляко давате на бебоците? На нас ни е мноого рано още де, но просто ми е любопитно.

Най-добре е да се дават тези, които са с по-малкатрайност т.е. с по-малко консерванти. Въпрос на пробване.

Преди години (1996, когато е родена каката ни), кисело мляко давахме след навършени 6 месеца. А преди още повече години (когато са родени майките и бащите ни) и още по-рано при липса на кърма и АМ.

Ами, майките и бащите, и мен са ме хранили с кисело мляко от съвсем малка, просто друго не е имало...
На моя син дадох на около 8 месеца, ако не се лъжа.

# 35
  • Гърция
  • Мнения: 1
Zdraveite az sam nova tuk Grinning, no mislq 4e saita e strahoten i mnogo pomaga Grinning! A, po temata za kiseloto mlqko nie sme na 6 meseca, no kategori4no 6te mu dam sled godinka. Mnogo sam protiv davaneto na kiselo, a i na prqsno, na bebe6ocite. A napravo trqbva da vodq voina s babite okolo men za6toto te vse sa na razli4no mnenie. Daje sam 4ela, 4e rannoto davane na mlqko vodi do mini kravoizliv4eta v stomaha na beb4eto.

# 36
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 608
На 1 годинка, започнах да давам на сина си. Досега съм давала само домашно подквасено.

# 37
  • Мнения: 374
За пръв път дадох, когато навърши 8 месеца, за следобедна закуска, с бисквити или с някакъв плод. Вземам пълномаслено, чувала съм хубави думи за Бор Чвор и за Елена+, само тях купувам Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 521
Аз давам от скоро, т.е. след годинката Peace

# 39
  • Мнения: 594
Давам кисело мляко отскоро - откакто навърши 11 месеца може би. Давам го вечер преди баня, тъй като кърмата ми доста намаля и не му стига. След банята му давам да поцока за да заспи.
Аз давам БорЧвор 3,6% - без захар, вода или бисквити... натурално. Относно маслеността - чела съм, че колкото е по-ниска маслеността, толкова по-малко полезни вещества са останали в самото мляко (т.е. всичко ценно вече е извлечено в други суб-продукти). Аз и за себе си предпочитам мляко с по-висока масленост, и за бебо вземам такова  Peace

# 40
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Започнах да давам малко преди да навърши година.

# 41
  • Мнения: 511
Още не съм давала кисело мляко. Мисля, че вече е време и ще го направя скоро.

Общи условия

Активация на акаунт