Да мажа ли бебето след баня?

  • 5 904
  • 123
  •   1
Отговори
# 45
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз мажех до 6-тият месец, заради масажа  Peace

# 46
  • Мнения: 2 015
Спрях да мажа лятото, а сега в този сезон е задължително.

# 47
  • Мнения: 2 478
До около 1 годинка къпех и мажех бебо всеки ден.
А кожата му все по-суха ставаше и с лишеи.
После реших да прекратя ежедневното миене на бебешката кожа с шампоани и мазането с каквато и да било козметика.
И всичко се оправи.Лишеите изчезнаха,кожата стана мека.
А преди това ползвах каква ли не медицинска козметика Sad
Това лято пак къпех всеки ден,но предимно с вода и не омазнявах кожата.
Сега мия тялото му през ден и го мажа не по-често от веднъж месечно Peace

# 48
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Всеки ден я къпем, всеки ден я мажа, аз съм на 32 години и процедирам със себе си по същия начин. Използвах Мустела, Себа мед, сега сме на Адерма.

# 49
  • Мнения: 2 334
Всеки ден я къпем,а тялото мажа  лятото с млкяко а зимата с олио  Peace

# 50
  • España
  • Мнения: 342
Дъщеря ми е на на 2 годинки и 2 месеца,къпя я всеки ден и я мажа с мляко от както се е родила,олио не съм използвала.
Има деликатна кожа и ако не я намажа много бързо се изсушава.

# 51
  • Мнения: 374
Аз я мажа всеки ден, откакто се е родила. Ползвам олиото на Бюбхен и не съм имала проблем до сега

# 52
  • Мнения: 304
аз мажа винаги след баня Peace

# 53
  • Мнения: 8 999
Мажех и двете си деца до навършване на 1 година всяка вечер след баня. В първите месеци - с  бебешко олио, а след това - с тоалетно бебешко мляко. След 3 г. вече не ги мажех, кожата им бе достатъчно устойчива, ако забележа, че става суха, пак започвам да ги клепам с кремове.

# 54
  • София
  • Мнения: 389
Благодаря, момичет,а за отговорите  bouquet
Може би ще продължа да си я мажа по малко със Себамед - с мляко, не с олио.
Вярно удоволствието от масажа си струва!

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Мажа всеки път след баня и двете си деца Peace

# 56
  • Мнения: 1 217
Аз знам,че е хубаво всеки ден да се маже,макар,че не го спазвам стриктно.В момента ползваме тоалетното мляко на Хип,преди това на Нивея-бялата опаковка.С олио като съвсем малка я мажех (ползвах на Бюбхен) и много често и се появяваха пъпчици,99% съм сигурна,че от претопляне.С лосионите и кремовете за след баня определено по-добре се чувства.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 49
Първите 5 месеца мажех всяка вечер цялото тяло на бебка с олио на Бюбхен. След това педиатърката ми каза, че мога да спра да мажа, защото мастните жлези на бебока вече работели. Аз обаче продължих да я мажа и все още я мажа всяка вечер с хидратиращ лосион на Чико, от който съм много доволна.

# 58
  • Мнения: 174
Лятото я мажа с лосион всяка вечер след баня,а зимата с олио,пак всяка вечер след баня,цялото тяло.Ползвам само една козметика откакто се е родила  Peace Не мисля,че е задължително,но кожата й става мекичка и уханна,както каза една мама  Peace

# 59
  • Мнения: 1 372
Хубаво е да се маже защото се подхранва кожата. Аз лично мажа с преварен зехтин и съм доволна, а и масажа е много полезен.

Общи условия

Активация на акаунт