Колко дни може да се съхраняват домашно приготвените пюрета?

  • 1 976
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 966
Имам питане, ако се сложи горещо пюрето в подходящо бурканче и се обърне, капачката хлътва (после при отваряне пуква, т.е. консервира се). Това увеличава срока му на годност според мен, а според вас?
Така процедирам аз, издържат месец в хладилника на най-горния рафт, но гледам да са изядени преди да мине този месец. Ако се замразяват пак издържат дълго, но не мен нещо по този метод не ми се получават. Ако не затворя в буркан храната я давам в рамките на два дни, не повече.

От скоро готвя за малкия и процедирам по същия начин.

# 16
  • Мнения: 679
Имам питане, ако се сложи горещо пюрето в подходящо бурканче и се обърне, капачката хлътва (после при отваряне пуква, т.е. консервира се). Това увеличава срока му на годност според мен, а според вас?
И аз процедирам по този начин, врящата манджичка слагам в бурканите, затварям и обръщам. Знам, че така затворени бурканцетата могат да издържат до 1 месец, но винаги ги изразходвам до седмица-две. Храната си е чудесна след отварянето  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 6 182
Имам питане, ако се сложи горещо пюрето в подходящо бурканче и се обърне, капачката хлътва (после при отваряне пуква, т.е. консервира се). Това увеличава срока му на годност според мен, а според вас?
Така процедирам аз, издържат месец в хладилника на най-горния рафт, но гледам да са изядени преди да мине този месец. Ако се замразяват пак издържат дълго, но не мен нещо по този метод не ми се получават. Ако не затворя в буркан храната я давам в рамките на два дни, не повече.
От скоро готвя за малкия и процедирам по същия начин.

И аз така действам, вече 5-ти месец. Още повече, че правя различни видове и редувам. Изяжда ги в рамките на 2 седмици, но преди да дам, все пак опитвам. До сега не е имало случай да са се затворили и да са развалени.
Плодови десерти за следобедна закуска пасирам студени и ги давам максимум до 3 дни.

# 18
  • Мнения: 835
Аз докато е горещо го пасирам, слагам го в бурканчето, обръщам го и като хлътне капачката е готово.Така в хладилника съм държала и 15дни и нищо му няма.

Общи условия

Активация на акаунт