За милите съседи...

  • 1 960
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 453
Много благодаря на всички за съветите!  bouquet

Решила съм да сложа импровизирани пепелници, също и бележка "Почисти ме" - над творбата. Wink Отделно на предстоящия съвет ще обсъдим почистването на целия вход преди да наемем чистачка. Надали някой ще се навие да чисти входа, ако го види в това състояние.
Направих си труда да се кача по етажите. Е, има и чисти етажи. Има и такива, превърнати в сметища. Добрата новина е, че има и интелигентни и разумни хора във входа. Ако трябва да водим война с останалите, ще го направим. Confused


Охоо, на нашите съседи тийнейджъра, освен че хвърля фасове, кафяна утайка, мазнина, презервативи итн. , много често драйфа през терасата като му дойде в повечко алкохолецът. Съответно пръскана мозайка остава и на нашите тераси...ама к'во да ги прайш, деца..... Laughing
Едно такова "дете" - студент 1 курс, живеещ в апартамент, купен от баща му, специално, за да завърши образованието си в града, извършваше същите физиологични дейности, само, че във входа. Живее на 5 ет. и, когато се прибере, след купон, забравя, че има тоалетна у тях. Първо се облекчава на площадката на 1 ет, после се качва до горе, провесва се над стълбите и....омазва всичко от горе до долу! Един съсед много бързо оправи проблема. Не зная, какво му е говорил и дали му е говорил, но вече нямаме такива изцепки. Mr. Green

nista,
където и да отидеш, все ще има поне един човек, който да не спазва реда и да ти къса нервите.   Tired
казабланка,
никак не е смешно, но ме разсмя твоята история за прахосмукачката! Laughing Дамата надали я използва често у дома си, но това е една друга тема. Wink
10cent's ,
сериозен проблем имате, намерете начин и го оправете. Водата няма да спре и наистина ще разруши стената рано или късно! Tired
Unknown_lady,
ние сме на първия, ама да бях попитала преди време и да ми беше дала съвет! Всъщност, апартамента се води офис. Би трябвало да има два входа, но няма. Идеята за външно стълбище е доста добра. Thinking

# 16
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Външният вход си е нещо съвсем законно. Трябва само да се обяви в общината. Дори ако е най-обикновено жилище, можеш да кажеш, че ще ползваш едната стая за офис на фирма, имаш това право. Това е необходимо за да се мотивираш защо искаш отделен вход (иначе може да не разрешат). Може да ти поискат евентуално удостоверение за фирма. Все ще намериш от някого да вземеш и да покажеш, освен ако ти си нямаш своя фирма. А пък щом апартамента си се и води като офис, значи изобщо няма проблем. А после си направи отделния вход и си го ползвай по предназначение, хич и не се занимавай с тъпанари. Сега има и ново строителство, където някои от апартаментите на първите етажи са направени така с отделен вход и се води нещо като екстра. Аз отдавна съм се спряла на този вариант, но при мен за съжаление не става, на 2-ри етаж съм и няма как. Иначе бих го направила с кеф  Peace

Общи условия

Активация на акаунт